Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

cum scap de cearcane?!

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
happy_bee

happy_bee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.08.2006
Ce creme pt ochi folositi? Ca sunt atat de multe pe piata incat nu prea stiu ce sa alge, pana acum am folosit Garnier, insa nu mi se pare ca era efecte. Auzisem de curand la o emisiune despre cosmetica, machiaj etc ca daca masezi zona din jurul ochilor timp de doua minute pe zi, in timp cearcanele au sa dispara; sincer imi vine greu a crede, mai ales ca eu mereu am fost o persoana "incercanata"...

voi ce ziceti? ce alte metode "mai naturiste" stiti pt a scapa de cearcane?

#38
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007
Depinde ce anume cauzeaza cearcanele. Eu una am cearcane de foarte multi ani, si sunt cauzate de probleme la ficat. Degeaba incerci sa tratezi efectul, mai bine cauti cauza.

#39
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Eu am cearcane de cand ma stiu.....si nu reusesc sa scap de ele, asa ca doar incerc sa le estompez.
Folosesc crema speciala anticercan de la Nivea, de care sunt f. multumita + anticercan si am zile cand aproape nu se vad (desigur, cand sunt odihnita, nu sunt stresata, deci fff. rar  :D )

#40
precious

precious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.12.2005
de cearcane scapi cel mai simplu daca te culci mai devreme :)
daca porti ochelari de soare in fata calculatorului nu faci decat sa-ti obosesti ochii si mai tare

#41
Xylia

Xylia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.06.2007
La mine in familie cearcanele sunt ereditare. Tata arata de parca ar fi machiat. Eu nu-mi urasc cearcanele, ma plac asa cum sunt.

#42
danyelro200

danyelro200

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2007
sal! fain topic, constructiv. Si eu am cearcane, sunt ereditare, de la maica-mea. Am incercat anticearcane... de toate, bazativa pe produse naturale(castraveti). La fete trebuie macar un machiaj discred, la baieti anticearcan si creion corector de cearcane. Stiu din propria mea experienta ca cearcanele dau f. rau la imagine, pana sa fiu cunoscut bine de o fata sunt respins... e naspa. La multi am observat ca nu au avut un regim alimentar echilibrat, au fost grasi cand au fost mici, variatii de grautate, nu am prea vazut slabanogi cu cearcane. Si mai este o problema: probleme ale cailor respiratorii. Toti care au cearcane au sensibilitate sporita ale cailor respiratorii si nu este vorba de infecti bacteriene, este vorba de mediul in care au stat parintii nostrii. Cearcanele se mostenesc!!! Aveti grija in lunile de sarcina, si la bebelusi, copilasi, trebuie tinuzi in puf ca sa fie frumosi. Sexul.... revigoreaza organismul, este o binecuvantare  :kisstogether:

Edited by Jaqueline, 03 October 2007 - 20:58.
scrie fara tz !!!


#43
cristi74

cristi74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.05.2005

View Postwhitewizard, on Sep 6 2006, 17:49, said:

Dormi mult,sex mai putin si incearca masti cu castravete(sau crema cu) si pune pe ochi rondele de castravete , ajuta foarte mult , iti spune un barbat!

Ce treaba are sula si cu prefectura? poate imi explica si mie cineva in mod stiintific care este legatura dintre sex si cearcane. Ca eu nu vad absolut niciuna. E la fel ca vorba acea: masturbarea duce la orbire. Adica o aberatie totala.
Din contra se spune ca facand sex iti descarci corpul de energiile negative.

#44
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Cearcanele fac femeile urate sa para frumoase, pentru ca incep sa semene cu niste ursuleti panda. Iar ursuletii panda sunt draguti, nu?

#45
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006
Eu mi-am luat stick-ul de la Vichy - dar nu pot sa spun ca da rezultate spectaculoase!
Cel mai tare m-a amuzat ca, atunci cand l-am cumparat, am intrebat-o pe farmacista ce e mai buna impotriva cearcanelor si mi-a raspuns "un somn bun!"  :lol:

#46
miss_bianco

miss_bianco

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.11.2007
am luat de la korre si yves rocher,le folosesc de 2 saptamani,astept rezultate.. :wallbash:

#47
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Apropo, pentru barbati sunt produse speciale? Ma refer la cremele astea anti cearcan. Sau sunt unisex? :P

#48
Anorien

Anorien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 09.12.2006
si eu am cearcane de cand ma stiu, tot mostenite, dar o data cu inaintarea in varsta s-au extins :( Acum sunt de jur imprejurul ochilor si au culoare maronie :(( Dorm minim 8 ore/zi si nu se estompeaza deloc. Folosesc si anticearcan si tot nimic. Numai vara, dupa ce ma bronzez se vad mai putin :D
Folosesc fond de ten zilnic de la seventeen, e singurul care nu ma irita si nu ma ustura.
O sa incerc si eu cu ceaiul verde, castravetii si cartofii nu m-au ajutat.

#49
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

View PostCayn, on Nov 30 2007, 16:33, said:

Apropo, pentru barbati sunt produse speciale? Ma refer la cremele astea anti cearcan. Sau sunt unisex? :P

E o chestie de marketing, difera doar ambalajul si mirosul (oricum, cremele pentru conturul ochilor au parfum putin sau deloc).

#50
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
hop si io! mostenire genetica si la mine, de mica am avut, le am si acum ca adult, nu ai ce face, daca dorm mult se vad si mai tare, deci pica ce am citit pe aici cu dormitul, se vad foarte tare insa si cand sunt obosita, crema de ochi pe care o folosesc eu si da rezultate este crema contur ochi cu Q10+ceai verde de la elmiplant (asta dupa ce am trecut prin toate gamele posibile si imposibile), e chiar f ok, incercati poate da rezultate si pt voi!

Edited by roua, 01 December 2007 - 12:19.


#51
dany_maxx

dany_maxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007
bai eu am cearcane de cand am fost mic de tot.Si am fost la medic si mi sa spus ca este de la frecare(masturbare) adica ce naibii treaba are masturbarea cu cearcanele...deci la mine e alta problema nu ca la voi.Si naiba ca nu stiu cum sa scap de ele ca arat ca frankleinstain...si totusi cu cat inaintez in varsta ele nu mai par asa de expresive... astept pareri :P :rolleyes:

Edited by Jaqueline, 03 January 2008 - 15:56.


#52
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postdany_maxx, on Jan 3 2008, 14:29, said:

bai eu am cearcane de cand am fost mic de tot.Si am fost la medic si mi sa spus ca este de la frecare(masturbare) adica ce naibii treaba are masturbarea cu cearcanele...deci la mine e alta problema nu ca la voi.Si naiba ca nu stiu cum sa scap de ele ca arat ca frankleinstain...si totusi cu cat inaintez in varsta ele nu mai par asa de expresive... astept pareri :P :rolleyes:

Papusa gonflabila  ^_^



Asa intrebare, asa raspuns...

Edited by Jaqueline, 03 January 2008 - 15:57.


#53
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Sau o femeie?
Jaqueline, postul tau l-a atras dupa sine pe al meu :P. Nu-s offtopic ^_^

#54
dany_maxx

dany_maxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007
asa certatva pe cearcanele mele:)).... :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate