Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

Poll: Cum sunt văzuți bărbații care poartă bijuterii? (460 member(s) have cast votes)

Bijuteriile sunt pentru bărbați?

  1. Da (205 votes [44.57%])

    Percentage of vote: 44.57%

  2. Nu (255 votes [55.43%])

    Percentage of vote: 55.43%

Vote Guests cannot vote

#37
Vlad01

Vlad01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 11.08.2005
Am votat un NU foarte clar  :nonobad:

#38
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postnone, on Sep 6 2006, 17:27, said:

fetili, razvan lucescu are cercel in ureche.

Da da da  :OK:
Lui ii sta bine!

Edited by xella, 06 September 2006 - 17:04.


#39
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
si mie imi place cercelusu, e singurul care chiar mi se pare secsi ,dar totusi parca nu merita durerea   -_-

Edited by xella, 06 September 2006 - 17:30.


#40
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postshumilica, on Sep 6 2006, 17:33, said:

Să nu mai vorbesc de clișeul „în țările civilizate”... vorbim despre ele de parcă ele ar fi a treia planetă de la soare iar noi suntem pluto, care tocmai ce a fost exclusă din sistemul solar din care face parte și planeta a treia.
Există tipuri și tipuri, motive și motive, diferite bun gusturi, păreri moderate, exagerate sau gândite... asta nu înseamnă că trebuie să cataloghezi pe cineva din cauza unui lucru pe care tu (impersonal) l-ai întâlnit la N persoane și care a denotat același lucru (țărănism, prost gust, manelism, cum mai vreți voi să spuneți atributelor negative ale unui om) iar automat acestei n+1 persoane înseamnă că trebuie să-i pui aceeași ștampilă.
Unii oameni sunt ca niște judecători... nu știu decât să bată ciocanul.

edit:
P.S vă place cum vă cataloghez eu acum? :w00t:
cui pe cui se scoate

Good poing shumi! Subscriu.

#41
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu port nici un fel de bijuterii, nu-mi place sa le port, nici macar ceas nu port (hei.. doar de ce am telefon? :D) in general nu imi plac zorzoanele

#42
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
sa inteleg ca trebuie sa ma las de "meserie" de azi jos lant.. jos bratara :D damn.. :(

#43
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006

View Postkretzu77, on Sep 6 2006, 14:33, said:

pe mine si ceasul ma enerveaza/incomodeaza uneori (sunt stangaci)  :cursing:
pune-l pe dreapta :P

#44
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005

View Postregali, on Sep 6 2006, 18:36, said:

sa inteleg ca trebuie sa ma las de "meserie" de azi jos lant.. jos bratara :D damn.. :(
Io zic sa le amanetezi ca scoti ceva pe ele...

#45
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

View Postregali, on Sep 6 2006, 18:36, said:

sa inteleg ca trebuie sa ma las de "meserie" de azi jos lant.. jos bratara :D damn.. :(
Dacă tu le purtai numai pentru părerea celor din jur desigur că trebuie să le dai jos. Dacă le purtai PENTRU TINE, atunci lasă-le unde sunt... astfel vei evita oamenii repeziți în catalogări, pe care eu îi mai numesc și superficiali și printre care, de ce să nu recunosc, mă mai număr și eu din când în când :w00t:

Edited by shumilica, 06 September 2006 - 17:43.


#46
Joe_DOW

Joe_DOW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 23.03.2005
Eu port un ceas de marca, pe care il am de ~ 8 ani si ma mai tine bine; si un lant de aur de vreo 12g la gat. Ambele cadouri.

#47
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postshumilica, on Sep 6 2006, 18:41, said:

Dacă tu le purtai numai pentru părerea celor din jur desigur că trebuie să le dai jos. Dacă le purtai PENTRU TINE, atunci lasă-le unde sunt... astfel vei evita oamenii repeziți în catalogări, pe care eu îi mai numesc și superficiali și printre care, de ce să nu recunosc, mă mai număr și eu din când în când :w00t:

Exagerezi, shumi.
Nimeni nu spune despre un barbat ca e "taran" daca are o bratara la mana. E vorba de gust, de estetica, de imaginea pe care o ai in cap despre un barbat si pe care automat o suprapui peste ce vezi in jur. Am colegi de facultate care poarta si lanturi la gat. Asta nu ma impiedica sa discut cu ei normal fara sa ma gandesc "uite-l si pe manelistul asta". Dar daca ma va inteba vreodata unul "iti place lantul meu?" "da, dar nu pe tine!"
Da, suntem superficiali in anumite privinte toti. Catalogarile rapide ii fac pe unii sa nu mai piarda timpul cu "descoperirea" persoanei. Aceleasi pareri superficiale ca si cele legate de  "persoanele care se dau cu parfum tare vor sa mascheze ceea ce au uitat sa faca cu ajutorul sapunului".

#48
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
chestia e ca bratara o am ca "amintire" din primu meu salariu.. si m-am gandit ca nu ar fi nimic mai bun.. decat o bratara care sa-mi aminteasca ca e din primi mei bani munciti :) nu am luat-o sa ma mandresc sau sa ma laud ca nu am cu ce sa ma laud in primu rand ca nu e prea groasa.. mie imi place..whatever.. fac si eu ce zice majoritatea :)

#49
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006

View PostEagle Raider, on Sep 6 2006, 17:05, said:

si mie imi place cercelusu, e singurul care chiar mi se pare secsi ,dar totusi parca nu merita durerea   -_-
Nu doare asa de tare, iti spun din proprie experienta, iar daca o fata suporta, nu vad de ce un baiat n-ar putea.

In fine, eu am votat DA, desi nu mi se pare o intrebare fair, pentru ca daca intrebi "Bijuteriile sunt pentru barbati?" inseamna ca sunt mai mult pentru barbati decat pentru femei. Iar cand am votat asa, m-am gandit la un minim de bijuterii si nu din aur (pacat ca verighetele nu se fac din argint). Si anume: un lant sau o bratara, o verigheta unde e cazul, un ceas (desi nu e bijuterie) si/sau un cercel. Dar cred ca barbatii ar trebui sa porte lanturi si bratari din lemn sau piele, nu din metal...
Pana la urma, daca il iubesti, nu te deranjeaza nici un cercel in buric...dar asta e alt capitol...

#50
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postregali, on Sep 6 2006, 13:21, said:

Cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?
se lauda ca au bani?
sunt narcisiti?
le poarta pentru a parea mai diferiti ?

am deschis tompicu asta pentru ca m-am contrazis urat de tot cu o prietena de a mea pe tema asta si vreau sa vad ce credeti voi despre chestia asta.. ea e de parere ca bijuteriile nu sunt pentru barbati iar eu (purtatori de bijuterii) cred ca ele chiar isi au rostu :D whatever.. sa va aud pe voi :D B)
Hm , bijuteriile se poarta , daca le ai , daca nu nu!Inca din cele mai vechi timpuri oamenii au purtat bijuterii , incepand de la regi pana la boieri de rand.Ghiulul (inelul) este un exemplu si simboliza puterea cu care este investit acel om , releva functia si de multe ori sigiliul(stampila).Se purtau bijuterii , in anturajul de oameni mari precum si la petreceri. Sunt multe de spus pe aceste teme , se pare ca , o data cu trecerea timpului , adevarata insemnatate a bijuteriilor , a disparut in negura vremurilor. :D

#51
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Atatia oameni, atatea pareri. Pe cineva poate sa il prinda bine un cercel, o bratara, etc. Nu consider ca reprezinta doar un semn al snobismului sau a starii sociale.
Poate ca ne uitam la femei, cu zeci de lanturi la gat si ne intrebam noi de ce nu am putea sa purtam unul singur?
Si oricum, un barbat care poarta un lant nu si-l scoate pestre tricou. (facem abstractie de cei cu tenul mai inchis la culoare) Il poarta discret si o face pentru ca el se simte bine.

Nu am intalnit pe nimeni pana acum care sa fie deranjata de persoana mea pentru ca am un lantisor la gat. Iar daca as intalni o astfel de persoana, as prefera sa nu am de-a face cu ea. Nu ar da dovada decat de un mod superficial de gandire si foarte multe prejudecati.

#52
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005

View PostDokken, on Sep 6 2006, 19:08, said:

Atatia oameni, atatea pareri. Pe cineva poate sa il prinda bine un cercel, o bratara, etc. Nu consider ca reprezinta doar un semn al snobismului sau a starii sociale.
Poate ca ne uitam la femei, cu zeci de lanturi la gat si ne intrebam noi de ce nu am putea sa purtam unul singur?
Si oricum, un barbat care poarta un lant nu si-l scoate pestre tricou. (facem abstractie de cei cu tenul mai inchis la culoare) Il poarta discret si o face pentru ca el se simte bine.

Nu am intalnit pe nimeni pana acum care sa fie deranjata de persoana mea pentru ca am un lantisor la gat. Iar daca as intalni o astfel de persoana, as prefera sa nu am de-a face cu ea. Nu ar da dovada decat de un mod superficial de gandire si foarte multe prejudecati.
Bine gandit :D

#53
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Desi nici mie nu-mi plac bijuteriile la barbati mi-a placut ce-a scris shumi in sensul ca ce-a zis  m-a scuturat putin si m-a scos din sabloanele in care alunecasem si eu. Da, sunt tentata sa asociez cocalarul cu bijuterii de tot soiul, si cand am citit intrebarea fix la asta m-am gandit. Totusi aveti dreptate, e o chestiune de context si nuante.
Daca am cizme de cauciuc se cheama ca sunt gunoier? :D

#54
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Barbatii cu bijuterii "e" gay...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate