Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...
 Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo
 Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...
 Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

Poll: Cum sunt văzuți bărbații care poartă bijuterii? (460 member(s) have cast votes)

Bijuteriile sunt pentru bărbați?

1. Da (205 votes [44.57%])

Percentage of vote: 44.57%

2. Nu (255 votes [55.43%])

Percentage of vote: 55.43%

Vote Guests cannot vote

Twinkey

Twinkey

Senior Member

• Grup: Senior Members
Penibil asa ii vad eu. Un ceas si o verigheta mi se par deja prea mult si tipator. Si la fete la fel, daca as avea o fata nu i-as pune cercei. De ce sa mutilezi un copil ca sa-i bagi niste fiare in urechi? Si mi se pare si ceva ipocrit. Adica babele din ziua de azi vad pierce-urile ca ceva naspa dar uita ca au si ele niste fiare in urechi.
Cat mai simplu si natural posibil.

Edited by Twinkey, 12 April 2012 - 21:00.

bilibistrocizel

bilibistrocizel

Senior Member

• Grup: Banned
Da [ 189 ] [44.47%]
Nu [ 236 ] [55.53%]

dupa rezultatu asta...inseamna ca sunt femeie? :lol: :lol:  si am doar o bratara,un lant si un cercel :lol: de aur toate
fi-mi-ar bijuteriile ale naibii

Edited by bilibistrocizel, 12 April 2012 - 22:13.

jeffy86able

jeffy86able

True Evil

Eu port ceas si o bratara discreta din piele . Acum ceva vreme am purtat si inele ( 1 pe fiecare mana ) si bratara . Nu mi se par deplasate si apreciez bijuteriile de genul asta . N-as purta in schimb niciodata aur , ghiuluri sau lant la gat . Le port pentru ca imi plac si pentru ca nu ma intereseaza parerea celor din jur , un om nu se judeca dupa ce poarta , dar se poate judeca dupa actiunile lui .

Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

Împărat Republican

Niste inele ca ale lui Oreste nu va plac, doamnelor ?  :D

Attached Files

Charger

Charger

Viitor baștan

• Grup: Banned

View Postjeffy86able, on 13th April 2012, 14:15, said:

un om nu se judeca dupa ce poarta , dar se poate judeca dupa actiunile lui .

Deci presupun ca nu ai avea nici o problema sa fii vazut cu cei mai de jos in public.

[ http://aphs.worldnomads.com/jacklovel/31372/Crazy_Fresh.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://2.bp.blogspot.com/_ZOI6M5RnjKo/SKXArXnxZQI/AAAAAAAAACM/BYg-14MXA24/s400/Individuality%20poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://3.bp.blogspot.com/_04MyJW0FjkA/TTLPqNMOH6I/AAAAAAAABnk/MYuDDSwpk2Y/s1600/Emo_Individuality.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Charger, 14 April 2012 - 08:52.

jeffy86able

jeffy86able

True Evil

View PostCharger, on 14th April 2012, 08:51, said:

Deci presupun ca nu ai avea nici o problema sa fii vazut cu cei mai de jos in public.

[ http://aphs.worldnomads.com/jacklovel/31372/Crazy_Fresh.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://2.bp.blogspot.com/_ZOI6M5RnjKo/SKXArXnxZQI/AAAAAAAAACM/BYg-14MXA24/s400/Individuality%20poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://3.bp.blogspot.com/_04MyJW0FjkA/TTLPqNMOH6I/AAAAAAAABnk/MYuDDSwpk2Y/s1600/Emo_Individuality.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce am zis eu si ce ai inteles tu ... Una e vulgarul si alta e o atitudine relaxata , usor altfel .

10nut

10nut

Senior Member

Inelul de căsătorie este de ajuns. Eventual un lanțișor de argint la gât, dar nimic mai mult. Eu unul nu suport aurul, aurul este dedicat femeilor. Văd mulți care au aur pe la gât, la mâini, dar în rest nu au nici măcar bani de hârtie la WC, datorii până peste cap.

burlan

burlan

Member

• Grup: Members
am citit pe aici sunteti plini de prejudecati, cu ce te face gay daca porti o bijuterie?cand sunt facute de exemplu inele pentru barbati .Poate e gay doar daca poarta inele pentru femei.
un nonconformist oricum nu va tine seama de prejudecatile voastre.
Un inel fin ,din aur alb sau rosu cat mai pal(nu galben( nu are nimic de a face nici cu gayismul ,nici cu cocalarismul.
Puteti sa va uitati si pe quora ,www.quora.com, si bagati la search why wear the men rings sa vedeti niste rezultate foarte interesante)
uitati aici un inel barbatesc care nu are de a face deloc nici cu ghiulul ,nici cu cocalarismul (si poti alege sa fie facut din aur alb)

andreidb

andreidb

New Member

• Grup: Junior Members
Daca un nonconformist nu va tine seama de parerile de p-aici, de ce incearca sa le schimbe? :)
De exemplu, ghiulul ala mi se pare ca ar trebui sa fie in dictionar la definitia cocalarismului.

Eu nu am treaba, fiecare poarta ce vrea, dar nu o sa reusesti sa ma convingi ca inelele mari sunt un semn ca urmeaza sa discuti cu un ghiolban. E doar prima impresie, dar pentru unii conteaza.

GRATEFUL

GRATEFUL

Guru Member

pe unii chiar ca nu-i avantajeaza in niciun fel...mai ales daca se merge pe principiul de etalare sau ca si altii fac...
a purta bijuterii gen lantisoare, bratari, inele, cercei este dupa parerea mea mai mult un obicei feminin Posted Image este vorba despre accesorizarea unei tinute care poate fi  exteriorizarea felului nostru de a fi.... dorim sa oferim o imagine placuta despre noi.(saracele femei din Arabia Saudita sunt privati de exteriorizarea acestei dorinti...pentru lume ele sunt doar niste "stafii negre" fara nicio personalitate - sumbra imagine... si daca te gandesti ca barbatii () au implementat obiceiul restrictiv...oare le place sa le vada la modul acesta? oare nu este subjugarea totala a tot ce inseamna feminitate? ei insa se imbraca in alb...ca si cand ar fi intruchiparea corectitudinii si puritatii. )

de ex.daca esti un barbat mai sobru cred ca iti ajunge sa porti un ceas de calitate... ceva care eventual spune ceva despre preferintele tale  Posted Image
daca esti insa o persoana boema si te caracterizeaza stilul neconventional de a te imbraca, atunci poate iti va sta bine sa porti cu masura si alte accesorii...pana la urma depinde de stilul fiecaruia, de ce anume vrem sa transmitem celor din jur despre noi...dar ar fi bine sa nu ne ridiculizam facand alegeri neinspirate Posted Image

chestia este - cred eu - daca optezi pentru ceva sa fie in conformitate cu stilul tau , sa-ti vina ca o manusa ...
diferitele lantisoare de aur, argint la gatul unui barbat nu prea arata bine. adica, de ce sa le porti? vrei sa scoti in evidenta linia delicata a gatului?Posted Image

acum, fara rautate, dar femeia de langa un barbat impopotonat cum ar trebui sa arate?!

Edited by GRATEFUL, 28 May 2018 - 14:43.

dalu364

dalu364

Senior Member

View Post41ex, on 29 mai 2018 - 23:35, said:

niste tarani...cocalari..tzaraci...s-au nascut saraci si vor muri saraci...au saracia in gene. au impresia ca in felul asta lumea va da 2 bani pe ei, dar numai un cocalar ca ei ii poate "aprecia". restul lumii vomita.

Avem si noi un exemplar in Poiana.......din nefericire. Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate