Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorola E32, se aprinde flashlig...

La mulți ani @sylvius!

Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta
 Vanzare apartament

Adaptare motor nou la unele elect...

Sfat achizitie mirrorless Lumix

Romania printre primele poziții d...
 Pisica din Iasi care a mers sa na...

PC fara wifi, conectare smart mon...

Masina cu buget redus

Renovare garsoniera 40 m.p. - ins...
 Amorsa

Catel gasit pe strada

Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa

cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

Poll: Cum sunt văzuți bărbații care poartă bijuterii? (460 member(s) have cast votes)

Bijuteriile sunt pentru bărbați?

1. Da (205 votes [44.57%])

Percentage of vote: 44.57%

2. Nu (255 votes [55.43%])

Percentage of vote: 55.43%

Vote Guests cannot vote

blacatusu

blacatusu

Active Member

• Grup: Members
verigheta si deja e prea mult ... ceas ... daca nu e din argint/aur si facut mai stiu io cum nu il consider bijuterie.

filipxxx

filipxxx

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cu criza asta cocalarii de Bucuresti parca s-au mai linistit cu lanturile ca le-au lasat la amanet dupa ce nu le-au mai venit banii din afara. :) L-am vazut pe unul de era un fel de smecher in mizerie care avea la gat 2 lanturi de aur exact la fel, fata de cum vedeai acum 2-3 ani cate o salba de modele diferite. :)

richelieu

richelieu

Monsenior Members

View Postgeanina15, on 7th August 2010, 23:43, said:

dar ceasul inseamna bijuterie?
Da....cam de multisor :)

Edited by richelieu, 10 August 2010 - 10:19.

bb_girl

bb_girl

Member

Ceasul și verigheta mi se par normale pentru un bărbat, nu văd de ce nu le-ar purta. Dar de aici până la a purta cercei în urechi, brățări și inele pe degete e cale lungă și pe mine calea astă mă irită.

Deci nu, fără alte bijuterii în afară de ceas și verighetă.

Personal, nu suport bărbații cu cercei în urechi. :D

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

• Grup: Moderators
Depinde de persoana si de imprejurare, dar personal, nu-mi plac acele persoane care vor sa para fotbalisti sau sa dea impresia de lux, cand ei nu sunt in stare sa aibe credit pe cartea.

Urasc cerceii, cele mai multe tipuri, purtati de barbati, inelele pe mana dreapta, pierce-urile le detest complet, nici la fete nici la barbati nu vreu sa le vad.

De ex. un metalist (sa zicem) arata mai ok cu un cercel negru in ureche decat unul la pantaloni scurti si slapi.

Personal am purtat inele, dar erau incmode, iarna, la condus si la spalat si am renutat la ele (pe langa grija lor, trebuia sa am grija si la ce ating, sa nu il zgarii sau stric cu ele). De pierce sa nu aud,la fel de tatuaje (doar nu traim in jungla sau la "bulau").

Lanturile, sa fie cat mai discrete si purtate discret, nu d'alea cat lantul de la distributie, nu expuse la vedere, de parca sunt in vitrina unei bijuterii.

Alta conditie, a mea, sa nu se vada prea la vedere marca acelui accesoriu, adica daca este Emporio Armani, GA, D&G, etc, sa nu se vada si din gara, ca este de la acel fabricant, sa fie ceva discret, care un cunoscator sa-l vada usor, dar sa nu iasa in evidenta, ca un caine vopsit in galben taxi.

Alta chestie care o urasc la cei mai multi barbati sunt acele catarame fake, cu siglele unor mari case de moda/designeri, care sunt purtate special in asa fel incat sa o vezi de la 10 m. Pe aceeasi cateogorie sunt cataramele cu semnul $ si altele, care se invart sau cele cu multe strasuri sau bling-bling, dar sunt atat de ieftine de banii de pe ele, nu-ti cumperi nici macar un box de Cola.

Ce nu ma deranjeaza la barbati, sunt frizeurile, din partea mea sa face ce vrea, pot sa se epileze (personal nu mi se pare ok, dar pe caldurile astea, este o solutie buna), mai sunt si altele, dar acum am uitat :)

ElCubano

ElCubano

Member

• Grup: Banned
Bijuteriile sunt si pentru barbati, dar in pantaloni.
Printre cele mai exclusiviste "bijuteriile familiei" (tangenta la cantitate) si "bijuteriile coroanei" (calitate).

buteliearagaz

buteliearagaz

Contabilizez vorbe

Eu cred ca barbatul are cea mai importanta bijuterie pe umeri si intre picioare , restul bijuteriilor sunt destinate doar impresionarii femeilor sau sunt foarte bune in caz ca omul ramane in pana de bani .

Veronika_99

Veronika_99

Member

View Postdon_dannielo, on 6th September 2006, 15:24, said:

Eu sunt de acord cu ea. Singura "bijuterie" ca sa-i zic asa care sta bine pe un barbat e un ceas (cat mai scump  :D )

PS: Cati ani are respectiva? Ca pustoaicele gandesc exact pe dos.

habar nu ai dc vorbesti

ct10dre

ct10dre

Senior Member

De unde si pana unde au ajuns ceasurile  bijuterii nu stiu . O sa-mi iau unul cand o sa aiba o utilitate mai mare decat telefonul mobil ,care oricum arata ora . As vrea totusi un lant de argint mediu spre gros,model cilindric  , oare ma face manelist ?  A, oricum nu-mi pasa de gura lumii  :thumbup:

wildf

wildf

New Member

Pana acum se pleda pentru egalitatea intre sexe.Nu pricep cum vine treaba asta, doamna doreste sa fie egala cu barbatul, foarte bine.Barbatul in schimb nu poate fi egal cu femeia..Ce ma distreaza faza asta  :coolspeak:  

,

Sydule

Sydule

New Member

View Postzoly_n, on 7th August 2010, 21:26, said:

sincer asa imi vine sa va injur  :roflmaofast:  unde traiti frate ? in padure? ce are daca omu poarta lang cercei bratari ceasuri pirceuri etc ? fiecare ce ii place :) nici mie nu imi plac 1000 de bratari si inele si mari urate . Port un ceas depinde de culoarea tinutei, depinde de tinuta, bratari iarasi la fel depinde de tinuta (sport casual elegant etc)am si 2 pierce-uri ( limba si sfarc) si lumea intoarce capu dupa mine chiar daca voi repede bagati replica: e gay homosexual manelist si mai nu stiu cum . get a life  :death:

Nici nu puteam spune mai bine. Posturile de pana acum au fost pline de catalogari, multe cu ochi de cal care isi inchipuiau numai manelisti si gay care vin sa-i pape. Daca omul are simt estetic si gusturi bune (indiferent ca este femeie sau barbat - straight sau gay), de ce sa nu o arate, chiar si prin accesorii si bijuterii? Eu zic ca daca un barbat poarta o bijuterie foarte bine aleasa si care i se potriveste stilului vestimentar si personalitatii, este de apreciat si aici nu se refera nimeni la ghiuluri si lanturi de aur. Pentru cine nu stie cum arata men jewelry, exista google.

paula_mircescu

paula_mircescu

Junior Member

dar oare cum sunt vazuti barbatii care poarta fuste? :))

http://journal.anton...mer-2012-paris/

LL13G

LL13G

Senior Member

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 21:43, said:

habar nu ai dc vorbesti

tu stii ca raspunzi unui mesaj din 2006?

pouf

pouf

hopeless hippie

^ da' tu stii ca raspunzi unui mesaj din 2010? :lol:

LL13G

LL13G

Senior Member

View Postpouf, on 27th January 2012, 07:50, said:

^ da' tu stii ca raspunzi unui mesaj din 2010? :lol:

:photo: :photo: :camera: :camera: :photo: :camera:  

pai nu cred ca am intarziat prea mult, ca e doar din septembrie 2010 :harhar:      :angel:

sfantu.dracu

sfantu.dracu

Taur de Balaur

View Postpaula_mircescu, on 26th January 2012, 20:34, said:

dar oare cum sunt vazuti barbatii care poarta fuste? :) )

Scoțieni.

LL13G

LL13G

Senior Member

View Postsfantu.dracu, on 27th January 2012, 11:51, said:

Scoțieni.

intrebarile pe bune apar abia cand pe langa fuste si bijuterii apar tocurile sau fardurile

so2

so2

New Member

Inelele sau verighetele din Tungsten Carbide sunt cele pe care nu le cunoasteti, si care sigur nu va creaza starea de disconfort care se simte din discutiile voastre referitor la purtatul bijuteriilor.
De ce:
Tungsten Carbide este de 10 ori mai dur decât aurul (18 k) și argintul, de 8 ori mai dur decât platina, și de 4 ori mai dur decât titanul.
Inelele și verighetele din Tungsten Carbide, sunt cele mai rezistente la uzură, dintre toate metalele existente din care se confectionează bijuterii.
Datorită durității sale extreme, inelele/verighetele din Tungsten Carbide își vor menține forma,  se vor zgâria cel mai greu.
Nu se pot îndoii.

Attached Files

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate