Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detector gaz defect.

Inlocuire serpentina boiler termo...

Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...
 Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

Poll: Cum sunt văzuți bărbații care poartă bijuterii? (460 member(s) have cast votes)

Bijuteriile sunt pentru bărbați?

1. Da (205 votes [44.57%])

Percentage of vote: 44.57%

2. Nu (255 votes [55.43%])

Percentage of vote: 55.43%

Vote Guests cannot vote

danyeldario

danyeldario

New Member

• Grup: Members

Naga Queen, on 6th September 2006, 13:33, said:

Da, e naspa de tot sa vezi un barbat plin de bijuterii fie ele si de marca. Si mie imi dadea tarcoale la un moment dat unu' plin de bijuterii si parfumat mai rau ca o femeie, plus ca asculta manele...asa ca i-am dat de inteles ca asemenea persoane imi provoaca scarba si s-a prins si m-a lasat in pace.
Anyway...nu sunt pentru bijuterii...maxim o verigheta si un ceas...dar nici ala de piata daca avem pretentii.

......ce atat va mai agitati cu bijuteriile astea....un ceas mare cu curele din piele  acump..si un ghiul finut din aur alb ....iti da clasa.....la costum din satin ...merge ......cel putin asa port eu ......imi palce cum arata ....si daca ma vezi pe strada ..intorci capul......:)))))))))

aikido

aikido

Member

bijuterii la barbat = gay
Exceptie: ghiul = manelist

Jaqueline

Jaqueline

HyperActive Member

• Grup: Senior Members

aikido, on 1st November 2009, 19:33, said:

bijuterii la barbat = gay
Exceptie: ghiul = manelist
Mda, clar si la obiect...not.  <_<

crst_g

crst_g

...

ceas si, eventual, verigheta.

ISRdesign

ISRdesign

New Member

Nu stiu, as prefera un ceas frumos, dar un lantisor poate sa aiba foarte bine o valoare sentimentala. Spre exemplu peste cateva zile fac 18 ani si vreau sa imi iau un lantisor cu un pandantiv ceva sa imi aduca aminte de copilarie si sa ma faca sa ma intorc la cei dragi cand dau de greu. Da, un ceas e cool dar eu as prefera foarte bine un lantisor pe sub tricou! Astept parerea voastra :)

SkUmPyKa

SkUmPyKa

Junior Member

fratele meu are si cercei in ureche,si lantisoare la gat(2) :puke:  si inel+3 bratari.mi se par total uncool. iubitului meu nu ii plac bijuteriile,si nici ceas.bijuteriile sunt facute mai mult pentru femei,parerea mea :)

Edited by SkUmPyKa, 01 February 2010 - 09:05.

boxerbull

boxerbull

Member

bijuteriile sunt si pentru barbati, dar puratate cu gust, nu aiurea.
un inel dragut, un lant(isor) ( nu de caine) + un medalion fain ( nu de manelist care te trage in jos) + o bratara in ton cu lantul, zic ca e ok.
ceasurile nu prea cred ca pot intra la bijuterii, ci mai degraba la accesorii, deoarece ceasurile nu sunt facute in ideea de a infrumuseta o mana, ci de a arata timpul.
la barbati nu sunt de acord cu cerceri in ureche/ i, in nas, buza, etc, cu ghiul(uri) de 10 ori cat degetul, lant de caine si ceas de 3 ori cat mana, nu mai zic de pandantive/ medalionae care pot cantari jumatate din greutatea creierului:d.

thedaniel

thedaniel

Junior Member

• Grup: Validating
Eu port un inel din aur (nu ghiul) de 7 ani, dar nu suport lanturile la gat sau cerceii in urechi. Bratarile imi plac, dar nu port.
Eu cred ca e ok ca un barbat sa poarte bijuterii, dar doar atat timp cat nu depaseste la numar pe cele purtate de femei. :D
Mai am eu o intrebare, si anume: In categoria bijuterii pentru barbati intra si ceasurile, butonierele, acele de cravata, etc.?

xGrimReaperx

xGrimReaperx

Junior Member

Bai, acum depinde si ce fel de bijuterii. Daca poarta o cruce discreta sau orice alt semn religios, sau initiala numelui, sau orice - dar mic si discret, e ok. Dar in schimb daca poarta lanturi de 2 degete de groase cu (h)aur si icoane, atunci deja e cocalar. Nici bling-bling-urile nu imi plac :|

vandemm

vandemm

Member

Ce Jalnici au ajuns marea parte , kiar va  pasa si cantati in strunca fatucilor astora.

Iti iei un ceas fain sa iti placa tie<NU de firma..dar daca neaparat vrei ia-ti de ala. Inel, lant orice poti sa iti iei
POARTA ORICE TE FACE SA TE SIMTI BINE si nu mai baga in seama ce cotcodaceste sexu slab
Pentru ca sexul slab nici nu prea stie ce vrea

Edited by vandemm, 11 June 2010 - 23:14.

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Ideea e că oamenii de când se știu, primele care au purtat tot felul de accesorii au fost femeile. Din ce cauză sau din ce considerent putem sa ne dăm cu părerea și vom ajunge și la un consens. Acest obicei s-a perpetuat in timp, secole la rând și așa a rămas: femeile poarte accesorii... de obicei mai multe.
Deci, există prejudecata asta că doar ele ar trebui să le poate. Asta am scris-o doar așa ca introducere.
Ce-i drept, fie că am prejudecata asta, fie ca nu-mi place, eu nu port lanțuri, brățări, etc. Mă și duc cu gândul că poate la origine erau folosite ca mijloc de captură. Sclavii erau legați la gât, la mâini și asta îmi dă o oarecare imagine urâtă.
Așa, un ceas, verighetă dacă mă voi însura, o să port întotdeauna cu plăcere. Sau niște accesorii bine asortate la costum sau cine știe ce ținută, la ocazii speciale. Dar zi de zi, în niciun caz.
Mi se par de prost gust bărbații cu lanțuri mari la vedere, sau orice alte bijuterii opulente.
Simplitatea rămâne o tendință universală, o modă de bun-gust. Orice bijuterie echilibrată per ansamblu cu toată ținuta, cred că e acceptată de toată lumea.

Edited by bai3tzash, 11 June 2010 - 23:39.

Materium

Materium

Senior Member

Ceasul e o bijuterie? Ce ingrat am fost, eu  care am crezut ca este un dispozitiv care arata ora! Da poate fi considerat in anumite ocazii un produs de lux. Dar un Casio Gulfman sa fie apreciat ca si bijuterie mi se pare aiurea. Bijuterii la mine inseamna lantul de aur cu un pandativb cu Maica Domnului primit de la parinti. Ceasuri am destule, dar niciunul nu a sarit de 370 de Euro. Nu le vad ca bijuterii, le-am luat ca am un pic de manie si ptr. caracteristicile lor.
Cat despre cat de mult vor sa se impopotaneye unii, fiecare cu a masii, nu le port eu! Privesc lucrurile astea din punct de vedere al utilitatii si daca e doar estetic nu-l voi purta niciodata.

Chupacabracretz

Chupacabracretz

Active Member

Ca niste homosexuali.

just_me_cipy

just_me_cipy

Junior Member

Astia care sunteti cu idei de genu:cei cu lanturi sunt tarani...Eu port la gat un lant si atat,si ala micut,cu o cruciulita,nu mare,nu greu,nu de cocalari,in schimb nu port bratari/inele/pierce etc..astea chiar mi se par de gay:d...in rest mai port ceasuri si nu doar de moda,ci ptr ca imi plac...dar la faza cu lantu=))):))))oameni buni fiti seriosi,nu orice OM care poarte un lant este automat cocalar/taran/vrea sa isi arate valoare etc...

zoly_n

zoly_n

Junior Member

sincer asa imi vine sa va injur  :roflmaofast:  unde traiti frate ? in padure? ce are daca omu poarta lang cercei bratari ceasuri pirceuri etc ? fiecare ce ii place :) nici mie nu imi plac 1000 de bratari si inele si mari urate . Port un ceas depinde de culoarea tinutei, depinde de tinuta, bratari iarasi la fel depinde de tinuta (sport casual elegant etc)am si 2 pierce-uri ( limba si sfarc) si lumea intoarce capu dupa mine chiar daca voi repede bagati replica: e gay homosexual manelist si mai nu stiu cum . get a life  :death:

Edited by zoly_n, 07 August 2010 - 20:27.

Tierfreund

Tierfreund

Member

depinde de stilul fiecăruia, si depinde de "bijuterii".... nu am nicio problema cu cei care poarta, pot să fie plini,din cap până-n picoare, de lanțuri , brățări, cercei, e problema lor; asta nu înseamnă că sunt gay  :nonobad:  cocalarii plini de "ghiuluri", de lanțuri sau mai stiu eu,nu îmi plac [ok,nu-mi plac de niciun fel cocalarii], dar un cercel [sau 2] , un lanț sau o brățară la un rocker parcă e altceva.... :rolleyes:

geanina15

geanina15

Member

dar ceasul inseamna bijuterie?

mie nu imi plac barbatii care poarta bijuterii (exclud ceasul), pe cei cu ghiul ii detest, unii mai au si mainile murdare, lucreaza pe la vreun service auto cv si cu ghiul arata oribil.

p.s. gusturile nu se discuta, se comenteaza doar  ^_^

tanase_vlad_23

tanase_vlad_23

Junior Member

Sa inteleg ca nu te deranjeaza sa aiba un barbat la mana un rolex de cateva mii de euro?

Anyway, parerea mea e aceeasi cu zoly_n , cu toate ca eu nu am pierce
Astia din strainatate isi pun bile in cuc si voi va zbateti la un lant/bratara?

Despre fetele care judeca baietii dupa masina care o au ce sa mai zic? nu ma duce mintea daca nu am un bentley/bmw/whatever?
Nu mai spun ca daca nu ai pe tine haine/adidasi marca nike adidas puma etc, nu are sens sa mai vorbeasca fetele cu tine

Am facut eu un experiment de genul ... am fost in club cu haine obisnuite de club fara bijuterii apoi am mers imbracat scump, cu bijuterii pe mine , ghici cand am avut success cu fete

Edited by tanase_vlad_23, 09 August 2010 - 20:48.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate