Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

Poll: Cum sunt văzuți bărbații care poartă bijuterii? (460 member(s) have cast votes)

Bijuteriile sunt pentru bărbați?

1. Da (205 votes [44.57%])

Percentage of vote: 44.57%

2. Nu (255 votes [55.43%])

Percentage of vote: 55.43%

Vote Guests cannot vote

regali

regali

Member

• Grup: Members
Cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?
se lauda ca au bani?
sunt narcisiti?
le poarta pentru a parea mai diferiti ?

am deschis tompicu asta pentru ca m-am contrazis urat de tot cu o prietena de a mea pe tema asta si vreau sa vad ce credeti voi despre chestia asta.. ea e de parere ca bijuteriile nu sunt pentru barbati iar eu (purtatori de bijuterii) cred ca ele chiar isi au rostu :D whatever.. sa va aud pe voi :D B)

don_dannielo

don_dannielo

Bah! Are we more than dumb sheep?

• Grup: Senior Members

regali, on Sep 6 2006, 15:21, said:

am deschis tompicu asta pentru ca m-am contrazis urat de tot cu o prietena de a mea pe tema asta si vreau sa vad ce credeti voi despre chestia asta.. ea e de parere ca bijuteriile nu sunt pentru barbati iar eu (purtatori de bijuterii) cred ca ele chiar isi au rostu
Eu sunt de acord cu ea. Singura "bijuterie" ca sa-i zic asa care sta bine pe un barbat e un ceas (cat mai scump  :D )

PS: Cati ani are respectiva? Ca pustoaicele gandesc exact pe dos.

Edited by don_dannielo, 06 September 2006 - 14:26.

Epurica

Epurica

Senior Member

don_dannielo, on Sep 6 2006, 15:24, said:

Eu sunt de acord cu ea. Singura "bijuterie" ca sa-i zic asa care sta bine pe un barbat e un ceas (cat mai scump  :D )

Asta voiam sa spun si eu.
Nu suport nici un fel de accesoriu de genul asta la un barbat: cercei, bratari, lanturi->  :death:
Nu stiu motivul pentru care poarta. Cercei sa spunem ca poarta adolescentii, pentru a iesi in evidenta, pentru a fi cool and stuff, bratari si lanturi de aur deja sunt de prost gust. Parerea mea.
Am observat ca pe multi i-a cuprins subit religiozitatea- poarta matanii la mana- adica margelute.  :mellow:
Deci NUUUUU!!

:wacko:  :ack:

djclocky

djclocky

Active Member

Personal , nu imi place sa am nimic pe mine din acest domeniu.
Nici lanturi , nici ghiuluri , nici bratari. Sunt accesorii de vite fara suparare pentru cei care le poarta.
Valoarea o ai in cap si la banca nu la gat. Astea is taranisime si tiganisme pe care prefer sa le evit.

Naga Queen

Naga Queen

Active Member

Da, e naspa de tot sa vezi un barbat plin de bijuterii fie ele si de marca. Si mie imi dadea tarcoale la un moment dat unu' plin de bijuterii si parfumat mai rau ca o femeie, plus ca asculta manele...asa ca i-am dat de inteles ca asemenea persoane imi provoaca scarba si s-a prins si m-a lasat in pace.
Anyway...nu sunt pentru bijuterii...maxim o verigheta si un ceas...dar nici ala de piata daca avem pretentii.

kretzu77

kretzu77

Custom title

don_dannielo, on Sep 6 2006, 15:24, said:

Singura "bijuterie" ca sa-i zic asa care sta bine pe un barbat e un ceas (cat mai scump  :D )

pe mine si ceasul ma enerveaza/incomodeaza uneori (sunt stangaci)  :cursing:

shobi

shobi

dabăl iu ti ef?

io nu port nimic :) dar nu sunt impotriva ... unele mai subtile merg (gen lantic mic de argint la gat)

piercurile se pun ? :) (alea din metal, sau din ce sunt facute ele)

regali

regali

Member

:D  :D  deci sa inteleg ca trebuie sa nu mai port nimic.. da vad ca voi vorbiti mai mult despre exagerari.. adica despre barbatii care isi pun 100 de lanturi si inele sa arate cati bani au si etc.. cat de smecheri sunt ei eu de exemplu am un lant parapadit si o bratara la fel de parapadita.. bratara o am din primii mei bani muncititi de mine.. are o valoare sentimentala.. "amintire"  nici asa nu e bine sa port? ohh god
oricum cum a zis.. cineva pe aici "vite" frumos.. da nu ma consider :D

Danitzi

Danitzi

Active Member

Nu suport sa vad la barbatii, lanturi, bratarii, ghiuluri, imi sprovoaca repulsie si involuntar ii trec intr-o subspecie a regnului uman, nu vreau sa supar pe nimeni dar asta simt...

Epurica

Epurica

Senior Member

Si bratara si lant?  :huh: Deja e prea mult.  :P

Franco222

Franco222

Active Member

Nu mai umbla mai ca saracii, baga pe tine niste kile de aur,iar  daca nu ai bani zi si tu ca esti prea macho sa porti bijuterii.

don_dannielo

don_dannielo

Bah! Are we more than dumb sheep?

Franco222, on Sep 6 2006, 15:45, said:

Nu mai umbla mai ca saracii, baga pe tine niste kile de aur,iar  daca nu ai bani zi si tu ca esti prea macho sa porti bijuterii.
Reformuleaza.
Cui te adresezi, si care e opinia ta fata de acest subiect?

moonchild11

moonchild11

Member

MIE imi plac bijuteriile pe barbati (sau barbatii care poarta bijuterii), mai putin ghiulurile. Cercei (da, aici se exprima sufletul meu de 'pustoaica'), lant si bratara imi plac - nu neaparat toate in acelasi timp. Acu' 2-3 lanturi sau 3 bratari f groase, e prea mult, dar un lant mediu sau o bratara grosutza....  :coolspeak:

Dokken

Dokken

Active Member

Un lantisor finut la gat cred ca merge. La mana, un ceas, iar este Ok.
La cercei si inele spun NU!

Eagle Raider

Eagle Raider

try

regali, on Sep 6 2006, 15:21, said:

Cum sunt vazuti barbatii care poarta bijuterii?
eu de obivcei nu prea ii vad  :peacefingers:  ii cam evit din privire eu ma uit dupa gagici, nu dupa barbati :P

mda, un ceas e f bun si un lantisor la gat merge, insa moda actuala impune ca lantu sa fie cat mai gros, nu prea conteaza din ce e, gros sa fie si greu

eu de obicei nu prea sunt adeptul acestor tip de accesorii, drept dovada ca nu am nici un astfel de accesoriu(nici macar ceas) pe mine.

sincer pe mine nu ma intereseaza daca are lant sau nu :D

mufa

mufa

Porc misogin

• Grup: Super Moderators
Un ceas bun, o curea de calitate, niște butoni asortați.

Mosotti

Mosotti

Geniu umil

terminati cu timpeniile, ceasul nu e bijuterie. si da, cine da mii de euro pe un ceas o are mica

...easca

...easca

Member

Fii convins ca fara lantul si bratara aceea "prapadita" vei arata cu mult mai bine. Un ceas de buna calitate este suficient.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate