Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

please ..accesare bazadate pe retea in win forms vb.net

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ddragan

ddragan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.09.2006
salutare ..am mai postat si la baze de date ..
pt cei care se pricep
lucrez la un soft in VB.NET  care tine o baza de date care o sa imi faca viata mai usoara..la firma
:am muulte tabele dar in care adaug inregistrari zilnic...
adica tin preturi si stocuri zilnic pe mai multe depozite
-
-aplicatia o fac in VB.NET 2005 (sql server 2005 /express) , introduc preturile, tin stocurile la materiale si fac grafice cu evolutia preturilor. si a stocurilor- in timp o sa mai adaug si alte facilitati.
-sigur o sa am multe inregistrari in baza ca am 20 depozite cu vre-o 30 materiale fiecare cu preturi zilnice de adaugat la fiecare...

-o sa fie folosita de 5 useri ( max) pe retea..
-am evitat aspul ca nu ma descurc si nu ma simt bin ein el ..lucrez cu win forms
-singura soluti care mi-a fost acceptata la conectare a fost maparea unui drive si accesarea de pe el de catre useri a unui fisier sau baza de date ACCES. altceva nu am mers .am incercat diferite combinatii pe retea ..cu *.mdf etc

PROBLEMA: E BUN ACCES-UL?? vreau altceva pt retea..in WIN FORMS vb.net
vreau o alta soluti mai buna sa flolosesc ..SQL server , un *.mdf ..dar nu merge pe retea..doar local la mine pe pc...nu-l pot accesa mapat sau poate nu e asta solutia


poate am o parere proasta despre ACCES dar avand invedere ca o sa fie pe parcursul anilor sute d einregistari in tabele si interogari care s-ami afiseze macar DE EX evolutia pretului la un produs pe parcursul unui an nu pot sa am limitari in timp..ca
- nr de inregistrari in tabele ,
-nr de tabele-
-viteza cand genereaza rapoarte sau grafice ..etc
-si e problema ..SA NU SE DUCA NAIBII BAZA AIA ca o sa se lucreze la bagat date in ea..zilnic si e vitala( ii fac si backup la nevoie)

Ca aplicatie cred ca totul merge bine pana acum forme grafice ( doar teste de functionalitate)...cu baza si tabelele stau in dubii

as folosi altceva mai serios..un mdf de ex..dar nu aceepta conexiunea sa lucrez pe retea..
-sunt doar amator, cu putiine studii de informatica...

va multumesc
am nevoie repede de raspunsa sa-i dau drumu la treaba

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate