Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Nokia 8800 Sirocco Edition

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Cu riscul de a imi lua un meritat warn/bann:
Dang...dang...da cine are sirroco n-are dacie si nici nu il cheama "bebe_scumpiku200..." :)

Acuma serios vorbind: Sirroco este un tel mediocru care se vinde prin simplul fapt ca are un pret deajuns de ridicat sa il faca exclusivist :)! Interesanta startegia de marketing a celor de la Nokia!

Edited by Rapier, 03 April 2007 - 19:28.


#38
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
si ce nu e asa?spune tu mie cine are sirocco si are dacie?sinceri sa fim......astia de la nokia....un telefon super crima cu un design unic si asta il face sa fie asa scump...nu va obliga nimeni sa dati atatia bani pe un telefon  :D :D:D  eu ca posesorul unui sirocco nu o  sa am dacie si nici nu as merge.......dar stai tu lin ca asa e cine are sirocco nu are dacie....stai lin ca nu iti iei nici un bann nimik e parerea ta.....hai bafta te-am pupat

#39
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 christianoo, on Oct 4 2006, 00:33, said:

Da, sunt multi care se lauda cu cati bani costa telefonul, performanta conteaza mai putin pentru ei....de fapt la ce le-ar folosi, sunt genul ala....care nu dau shutdown la computer, il trag din priza.

nici eu nu dau shutdown :P...sa vezi ce uptime am...sau ce ratie :D


 m.dota, on Dec 28 2006, 13:09, said:

Si eu am avut Nokia 8800 de cand a aparut, dar de 5 zile sunt fericitul posesor al unui Nokia Sirocco. Incredibil de 5 zile merge neincarcat !!! Marea mea durere s-a dus ... plus ca e un pachet mult mai complet si am dat pe el mai putin decat pe primul :P

gusturile nu se discuta... dar, imi mientin parerea...tu cat vorbesti la el, daca nu-s indiscret?

#40
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
cat vb la el?!cat un om normal...niciodata nu am avut nevoie de a2a baterie...vorbesc cam 1 ora pe zi si imi este de ajuns....multi s-au speriat de faza asta cu bateria canu tine si astea dar nu e asa...cat fac poze filmez si vb mai mult la el ma tine cam 2 zile dar dak o las mai moale ma duce si la 4 zile...ceea ce multe telefoane din ziua de azi nu o fac.....vrei sa te tina bateria mult? tata are 6310i si crede-ma ca il tine 1 saptamana in cap..ala da,ti`l recomand atunci ;)  hai bafta

#41
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Mai bebe_scumpiku ce zici tu aici despre baterie, sa ma scuzi... dar e de domeniul fantasticului. Bateria tine 2h45min in specificatiile oficiale. Tu vorbesti cate o ora pe zi sau si mai mult :lol: , filmezi si pozezi si te tine 4 zile bateria. Eu zic sa te trezesti din acest vis frumos ca softpedia e forum de oameni seriosi, iar topicul e facut pentru informare, nu ca sa-si expuna toti pustii visele marete.

#42
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
bine ma asa e ca tine,cand o sa ti in mana atunci sa comentezi.....pana atunci hai iao usor si da din cur hai pa  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

#43
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Skumpikule sa stii ca e o mare diferenta intre a tine in mana un telefon si a folosi un telefon. Oricum cu limbajul asta nu cred ca vei strange prea multe posturi pe softpedia.

#44
creativ_boyy

creativ_boyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.04.2007
Cn are bani sa dea pe un siroco sa dea ..dar la 30mil imi iau leptop...

#45
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
hai fratilor ca deja m-ati suparat....nu vreau sa ma dau mare dar am o situatie fin buna si am si sony vaio(laptop) si sirocco.....(eeeee l-am primit cadou,ce sa fac...)....asa ca luativa fratilor ce vreti,ce va place.....nu ma dau mare dar m-ati provocat ca in primul rand nimik ce zic astia despre el de rau nu e adevarat...eu zic sa "iti iei" sirocco si atunci vorbim pe privat...

#46
dani3lll

dani3lll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 31.01.2007
mie unu mi se pare bestial telefonul mai ales ca design ;) ..in rest mi se pare ok dar inca nu ma`m lamurit cu bateria aiaa ,tine ceva sau nu ?? asta ii intreb pe cai care au asa ceva :D

#47
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Am si eu un sirocco improvizat.Am o macheta de sirocco exact la fel si ma ajutat un amic sa bag in ea un difuzor conecat prin bluetooth la alt telefon pe care il tin in buzunar.M-a costat 5 milioane in total dar merita.Decat sa dau 30 mai bine asa ca doar designul este de el.In buzunar am mereu un nokia n73 si pe strada toata lumea intoarce capul dupa sirocco.Nu s-a prins nimeni pana acum ca nu este adevarat.Mereu il tin in mana sau la blugi.Este mai mult un accesoriu decat un telefon.

#48
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
daniele eu ti-am zis...bateria dak vb la el si te mai joci putin tine o zi jumate-2 zile....iar dak o lasi mai moale te duce si la 4 zile............cat despre macheta aia.........ce sa ceri frate dak tu dai 5 milioane sa pari ceea ce nu esti.....treaba ta dar dak iti cere unu telefonu ce faci?ii zici ca nu mai ai baterie?si incepi sa zici da frate da nu tine bateria si asa incep vorbele aici pe site ca sirroco e praf la baterie si astea?...treaba ta....fiekre dupa "putere"....mie unu imi place mult,nu e obligatoriu sa va placa si voua........sunt fel de pareri..pro si contra.....sincer uite la maj meu am avut de ales din N73 ca tot ai zis tu ca ai si Sirocco si nu am comentat,direct Sirroco.....N73 e un telefon urat........dar cu functii.....asta e faza telefon urat dar cu ce vrei tu....iti dai seama N73 are cam de 3.2 sirocco de 2.0...mp3 au aman2...radio la fel si etc.....pentru mine designul conteaza mai mult ....hai bafta aveti grija

#49
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Nu dau frate la nimeni telefonu.Il tin in mana sau la blugi.Daca mil cere cineva ii zic "hai bah ca nu pui tu mana pe telefon de 30 de milioane".Eu l-am luat mai mult ca accesoriu am mai zis.Ca telefon am preferat unul cu mai multe functii.Sau buna si ideea ta sa zic ca nu mai am baterie

Edited by crysti_91, 23 April 2007 - 22:08.


#50
bebe_scumpiku2005

bebe_scumpiku2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2007
mda..nush ce sa zic treaba ta ;)  ........esti smegheghe atunci ;))))))))

#51
gigio

gigio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2007

 filipxxx, on Apr 14 2007, 20:19, said:

Skumpikule sa stii ca e o mare diferenta intre a tine in mana un telefon si a folosi un telefon. Oricum cu limbajul asta nu cred ca vei strange prea multe posturi pe softpedia.
De o luna de zile citesc in disperare toate forumurile legate de acest telefon,doar,doar voi gasi totusi ceva sa ma faca sa renunt la el fiindca desi am o stare materiala buna parca aveam o retinere sa dau atatia bani pe el.Din pacate nu am gasit nimic sa ma faca sa ma razgandesc.Pana sa cumpar acest telefon eram un foarte mare impatimit al telefoanelor performante si vreau sa va spun ca am si crezut in acest lucru vreo 2 ani de zile,am inceput cu 6600 si am terminat cu n95.Mi-au trebuit 2 ani sa imi dau seama ca telefonul este in PRIMUL RAND pentru vorbit.Cand scoti un telefon din buzunar il scoti sa vorbesti la el nu sa filmezi,sa faci poze etc,etc.Abia dupa doi ani mi-am dat seama ca eu cheltuiesc mai mult pe telefoane schimbandu-le la 6 luni decat unul care-si ia un telefon de 1000 euro o data la 2 ani.
Oricum Nokia 8800 Scirocco Edition nu este un telefon de fite,snobi,manelisti,copii de bani gata etc,este un telefon elegant,de clasa care iti face placere sa vorbesti la el,sa-l tii in mana,sa realizezi ca de fapt merita sa investesti in ce-ti face placere.
Stiti am auzit de foarte multe ori oameni simpli urlind in gura mare ca ei decat sa se imbrace de la second ori din piata,prefera sa dea un ban pe o haina de firma,chiar daca pe banii aia ar putea sa cumpere 20 de la second......vorba aia dai un ban,da face....ei cam acelasi principiu se aplica si aici.Cum am mai spus INVESTESTE IN CE ITI FACE PLACERE.....si in primul rand in calitate.

Salutari tuturor posesorilor de telefoane mobile.

#52
n7650

n7650

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.05.2007
spunea cineva mai sus ca a scazut pretul la sirocco cu "doar" 2 mil in "ceva luni"; poi de nokia 9500 ce sa mai vb?!din 2004 si pana in prezent nu reusesc sa gasesc unul calumea(sa nu fie jaf) la mai putin de 8 mil (subliniez:s.h.)...si tot mai sus se spunea ca "sa fim seriosi ca unul care are sirocco nu conduce dacie":poi cam wrong de vreme ce vad o grama de snobi cu 8800 s.e. in buzunarul unui trening de bazar sau vro fufa neinteresanta care nu se mai sufera fara ultimul gadget in materie de trendy-fancy...fara suparare si sper ca admin sa nu-mi dea warn sau ceva;totul depinde de gustul fiecaruia si sa aibe toti parte de ce tel isi doresc.Eu dupa cum se vede nu-s adeptul acestui model atat de controversat(e prea mic si multe alte neajunsuri)si mi se pare o strategie de marketing pt a vinde un produs la un super-pret pt ca...s-a gasit un motiv bun pt asta.Fiecare isi ia un mob pt nevoile sale,care sunt variate si indiscutabile dar snobismul si bunastarea inchipuita ies la iveala cand intreb:"ce telefon e ala?"si mi se raspunde in sictir..."nu stiu frate da' am dat tz'shpe milioane pe el!deci e bun".
P.S. - referirile mele "rautacioase" nu vizeaza membrii acestui forum ci mia degraba pe aceia care-si iau un gadget "de la televizor" numai pentru ca "sa poarta vara asta " si "da bine la femei".Toate bune tuturor!

#53
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
lasa ca a aparut king of bling bling, telefonul vijelie. 8800 Gold. Arata interesant, nu e aurit la prost gust, dar, My God it's useless!

#54
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Citind unele posturi de aici, mai ales ale lui bebe m-am convins cine isi cumpara telefonul asta: taranii analfabeti. Faina treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate