Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Logitech X-530 (putin ajutor)

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Salut! Eu am un Altec Lansing Gt5051R, de care nu prea sunt multumit (nu prea are bass), si as vrea sa-mi achizitionez un Logitech X-530 (din cate am auzit este un sistem destul de bun cu un sunet clar si cu bass suficient)! As vrea sa-mi spuneti daca se merita un astfel de sistem sau daca aveti ale sugestii de sistem (pana in 5 mil)  :coolspeak:

#2
tazz

tazz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2006
Salut ! intradevar un logitech x530 se aude chiar bine , singurul inconvenient la aceste boze ar fii ca panoul de comanda (volum on/off) se afla pe unul din satelitzi micsorandu-ti astfel posibilitatea de ai imprashtia prin camera ! Oricum la calitate nu am ce spune sunt limitate electronic si daca dai volumul la blana nu incepe sa gajaie :) !!
daca te intereseaza un astfel de model da-mi un reply !!!
Succes !

#3
arhivecaza

arhivecaza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.01.2006
Pareri aici: Logitech X-530 :)

Pret foarte bun (280 RON la Real) pentru calitatea care o ofera.

Edited by arhivecaza, 06 October 2006 - 19:34.


#4
Infineotics

Infineotics

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.10.2006

 sebastian98, on Sep 4 2006, 14:33, said:

Salut! Eu am un Altec Lansing Gt5051R, de care nu prea sunt multumit (nu prea are bass), si as vrea sa-mi achizitionez un Logitech X-530 (din cate am auzit este un sistem destul de bun cu un sunet clar si cu bass suficient)! As vrea sa-mi spuneti daca se merita un astfel de sistem sau daca aveti ale sugestii de sistem (pana in 5 mil)  :coolspeak:


In principiu si Altec sunt firma respectabila, personal am 2 sisteme 2.1 de la Altec si sunt super multumit de ele.
(sa fie probleam de la placa de sunet ?). ..
;)
Have fun.

#5
LEU

LEU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 10.08.2004
am si eu un logitech x-530 ...si in raport pret/calitate sunt foarte tari ..mai ales subwooferu care scoate f bine ...io am probleme grave cu vecinu de sub mine:)

intrebarea mea este pt cineva care mai are acest sistem ...cat de tare i se aude pe satelitu din centru ?  :photo:

#6
Lentzi

Lentzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 10.11.2002
il am si eu si sunt f multumit. la banii astia e cel mai bun fara indoiala. am auzit si philips si creative si altec, dar nici unul nu aveau claritatea si bass`ul profund pe care le are x530.

satelitul din centru mi se aude in limitele normale adica nu mai tare decat ceilalti 2 sateliti din fatza. cei din spate se aud mai incet, dar toate nivelele se pot regla din softul placii audio.

#7
Nutz

Nutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2006
Si eu am un sistem Altec Lansing GT5051R si sunt foarte multumit de el. La banii lui este un sistem excelent. La inceput impresia asta o aveam si eu, ca nu merge subwooferul. Dar dupa ce l-am pus in coltul camerei se aude bine. Incearca sa ii cauti pozitia unde se aude cel mai bine, de obicei in coltul camerei.
Vad ca sunt o gramada care cred ca daca un sistem reda bass-ul foarte tare, este si fidel si bun pentru auditie (?!). Eu unul nu as schimba sistemul Altec cu Logitech x-530.

#8
shadow_death

shadow_death

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 03.01.2008

 Nutz, on Nov 25 2006, 11:32, said:

Si eu am un sistem Altec Lansing GT5051R si sunt foarte multumit de el. La banii lui este un sistem excelent. La inceput impresia asta o aveam si eu, ca nu merge subwooferul. Dar dupa ce l-am pus in coltul camerei se aude bine. Incearca sa ii cauti pozitia unde se aude cel mai bine, de obicei in coltul camerei.
Vad ca sunt o gramada care cred ca daca un sistem reda bass-ul foarte tare, este si fidel si bun pentru auditie (?!). Eu unul nu as schimba sistemul Altec cu Logitech x-530.
no si eu am logitech x-530 si sub nui in colt i aproape de mijloc iar la minim i destul k sa sec vecinii de nervi deci se aude super bine logitech app si se aude foarte tare

Edited by shadow_death, 08 January 2008 - 16:29.


#9
glocka2002

glocka2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.02.2007

 arhivecaza, on Oct 7 2006, 06:32, said:

Pareri aici: Logitech X-530 :)

Pret foarte bun (280 RON la Real) pentru calitatea care o ofera.


trebuie sa fii complet morron sa iei de la emag cand  se gasesccu mult mai ieftin  http://shoppingmania...=detaliis&p=374

sau incercati price.ro

#10
mihaimj

mihaimj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.01.2008
salut. si eu am probleme cu X530-ul. Nu mi se aud satelitii spate tare (se aud la jumatate fata de cei din fata). am incercat drivere reglaje si nu prea am obtinut rezultate bune ... tu ai gasit vreo solutie ? eu cred ca placa de sunet integrata e de vina. nu am facut proba pe alt pc inca ca sa stiu unde e problema. :huh:

 LEU, on 16th November 2006, 11:05, said:

am si eu un logitech x-530 ...si in raport pret/calitate sunt foarte tari ..mai ales subwooferu care scoate f bine ...io am probleme grave cu vecinu de sub mine:)

intrebarea mea este pt cineva care mai are acest sistem ...cat de tare i se aude pe satelitu din centru ?  :photo:


#11
most2

most2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.09.2008
Buna
Am si eu un Logitech x530 si mai vreau sa ii adaug o boxa pentru inalte (8W) si una pentru bass(35W).
Oare imi suporta subwooferul sau mi se arde?

#12
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
daca doresti sa montezi satelitii pe pereti poti opta pentru Logitech x 540 care are telecomanda pe fir.

#13
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Si eu am un sistem Logitech X-530, de vreo 3 ani.Pot sa spun cu mana pe inima ca pana acum mi-a scazut acuitatea auditiva din cauza lor, mai ales din cauza subwooferului care este o minunatie.Acum sincer, merita sistemul toti banii si o sa te convingi daca le cumperi.

#14
gobby

gobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2011
am cumparat acest sistem si nu merg decat 2 sateliti si subwoofer-ul. Este setat pe 5.1, la test merg toti satelitii dar cand deschid winamp-ul merg doar 2.1. Ma poate ajuta careva?

#15
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
iti trebuie un plugin pentru Winamp.

cauta pe google. winamp 5.1 plugin

#16
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns....am acest sistem si vreau sa intreb daca il pot monta la un lcd Samsung 530 sau un dvd player.

Edited by Paulvw, 10 November 2011 - 20:05.


#17
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Salutare. LOGITECH X-530 are o singura mufa audio(cea verde) sau 3 mufe? ma intereseaza pentru laptop. Multumesc anticipat

#18
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
3

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate