Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Totul despre HTML, XHTML, XML, CSS, Flash design, Web Design (tutoriale + dezbateri)

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#289
Jumping Jack

Jumping Jack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 12.09.2007

View Postmaxx_oo7, on Nov 6 2007, 19:12, said:

Ajuta cu ceva daca pun pe un site logo-ul (si link-ul) de la w3c care este afisat dupa validare?
sau e doar pentru a vedea cei care intra pe acel site ca paginile sunt valide w3c.

Te face pe tine sa te simti mai voinic. Sau, daca este pe site-ul tau unde iti prezinti portofoliul, un eventual client ar putea sa fie impresionat de sigla w3c -  asta in cazul in care stie ce reprezinta sigla si pagina de validare corespunzatoare. Un alt designer nu cred ca ar cadea pe spate.
Iar daca folosesti deliberat un cod care nu este standard, numai pentru ca vrei tu (de ex. elemente de css proprietare, gen -moz-opacity), validarea cade, si pina explici tu ce si cum, nu sta nimeni sa te asculte oricum.

#290
fabius_d

fabius_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.10.2007
[quote name='DjAndrewMoshu' date='Sep 9 2006, 21:47' post='1870537']
**********Un Total*************

HTML :
[url="http://www.htmldog.com"]http://www.htmldog.com[/url] (CSS inclus)

********************************************

Mi-ati putea recomanda un site de genul asta in limba romana ?

#291
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
fabius..... ti-as putea recomanda sa inveti sa citesti inainte de a pune intrebari la care am raspuns deja si care s-a tot discutat:

Quote

In general nu prea recomand documentatia in limba romana pt ca de cele mai multe ori este incompleta sau eronata.

Poate incerci sa citesti totul inainte de a pune intrebari data viitoare, ok??? Si poate pui mana si inveti engleza daca te intereseaza tutorial de html sau orice altceva ....

#292
fabius_d

fabius_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.10.2007

View Postxnoise, on Nov 11 2007, 09:58, said:

fabius..... ti-as putea recomanda sa inveti sa citesti inainte de a pune intrebari la care am raspuns deja si care s-a tot discutat:



Poate incerci sa citesti totul inainte de a pune intrebari data viitoare, ok??? Si poate pui mana si inveti engleza daca te intereseaza tutorial de html sau orice altceva ....
da...intradevar, am citit numai prima pagina. SCUZE. Stiu engleza , dar sunt multe cuvinte de specialitate pe care nu prea le inteleg...

#293
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
termenii de specialitate oricum sunt aproape intraductibili. Nu prea ai cum sa traduci de exemplu box model... In traducere mot a mot ar insemna model de cutie. Dupa cum observi nu pare sa aiba nici cea mai mica legatura cu CSS-ul. In principal, dupa cateva luni de studiat html, inveti aproape toti termenii care nu iti sunt familiari. Insa daca iti traduce cineva in romana si mai incolo dai peset probleme,  o sa trebuiasca din nou o traducere. Pierzi timp cu asta....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate