Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Fac.Informatica Iasi ( Univ.Al.I.Cuza)

- - - - -
  • Please log in to reply
1430 replies to this topic

#1387
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
12 ore pe zi??? vezi sa nu apara in orar mai multe optionale in aceeasi zi, din pachete diferite (nu corespund  toate, impreuna, fiecarui student)

#1388
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Acum m-am uitat mai bine si m-am lamurit.Merci :D

#1389
Maioneza

Maioneza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2014
Salut,daca tot e un forum dragut aici despre facultatea noastra draga am si eu o intrebare: este cineva care ar vrea sa faca un proiect la retele de tip C, contracost desigur?Inainte sa sara cineva pe mine cu commenturi de genul"dar de ce nu-ti faci singur" raspunsul meu va fi pentru ca nu-mi plac retelele si nu am nici cea mai mica rabdare sa invat sa lucrez in bash,daramite sa mai fac si un proiect.Pentru contact uite am sa las un email aici : [email protected] sau mesaj tot aici pe forum.Spor!

#1390
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
E de inteles ca nu-ti place. Dar de ce mai continui in acest domeniu ? Doar te amagesti insa mai discutam poate dupa absolvire.

Edited by neagu_laurentiu, 28 November 2014 - 19:44.


#1391
Maioneza

Maioneza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2014
Pai imi place informatica, eu deja lucrez ca webDeveloper, doar ca nu-mi plac retelele,nu am nici timp dar nici rabdare pentru materia asta...:)

#1392
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Suna tare rau web si retele in antiteza !

Edited by neagu_laurentiu, 28 November 2014 - 20:10.


#1393
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
Se organizează Concursul elevilor de liceu începând cu anul acesta :) (un fel de simulare)

http://www.infoiasi....mission15#liceu

Quote

Începând din anul 2015, Facultatea de Informatică organizează, în paralel cu proba scrisă din cadrul concursului de admitere, un concurs deschis elevilor de liceu.
Detalii:
  • Concursul va consta dintr-un test scris la disciplina Informatică sau Matematică, la alegere.
  • Materia este aceeaşi ca la concursul de admitere.
  • Testul va fi susţinut în acelaşi timp cu proba scrisă din cadrul concursului de admitere şi va fi identic în conţinut cu aceasta.
Rezultatele obţinute la concurs de către elevi vor putea fi echivalate cu proba scrisă din cadrul concursului de admitere din anul 2016 sau din anii următori; fiecare candidat va putea face uz de această posibilitate de echivalare într-o singură sesiune de admitere.


#1394
ba3999

ba3999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.04.2007
Salutare, ceva subiecte pt admitere la FII ,dar testul la matematica are careva ?

#1395
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Sunt subiectele postate in paginile anilor trecuti:
http://www.info.uaic...ion/Admission15
http://www.info.uaic...ion/Admission14
http://www.info.uaic...ion/Admission13

#1396
cd9

cd9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.04.2015
Avand in vedere lista de materii de la Iasi, facultatea asta e cam ceea ce caut eu. Totusi, poate asta compensa oportunitatile pe care le-as avea intr-un oras mai mare, gen Bucuresti, dar doar pe timpul studentiei?

Edited by cd9, 13 July 2015 - 19:02.


#1397
Ic3Boy

Ic3Boy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.03.2009
La ce ora este examenul de admitere? Am cautat peste tot si nu am gasit.

#1398
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postcd9, on 13 iulie 2015 - 19:00, said:

Totusi, poate asta compensa oportunitatile pe care le-as avea intr-un oras mai mare, gen Bucuresti, dar doar pe timpul studentiei?
Acum e timpul pentru studiu (desigur nu 24 ore din 24). Tu alegi cum tii balanta in echilibru dar ar trebui inclinata un pic spre studiu (extrascolar) ca mai tarziu vei mai dori asta pe banii parintilor dar va fi mai dificil.

#1399
cd9

cd9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.04.2015

View Postneagu_laurentiu, on 13 iulie 2015 - 19:10, said:

Acum e timpul pentru studiu (desigur nu 24 ore din 24). Tu alegi cum tii balanta in echilibru dar ar trebui inclinata un pic spre studiu (extrascolar) ca mai tarziu vei mai dori asta pe banii parintilor dar va fi mai dificil.
Prin oportunitati nu ma refer sa ma angajez direct din primii ani. Mi-ar placea sa pot participa la workshopuri sau la eventuri (gen Codecamp) sau sa ma inscriu in comunitati (gen cu e rosedu la Bucuresti). Probabil sa am si unde face un internship de unde sa pot fura meserie. Asta as vrea eu in afara facultatii. De asemenea, foarte important (pentru mine) este si un colectiv competitiv.

Edited by cd9, 13 July 2015 - 19:18.


#1400
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Cam ai impresia ca programarea-i zidarie.

#1401
cd9

cd9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.04.2015
De ce crezi asta? Ce e gresit in viziunea mea asupra vietii de student?

Edited by cd9, 13 July 2015 - 19:21.


#1402
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Cu "furatul", codecamp etc. Pai aia cu povestile sunt buni la marketing si nu la programare.

Edited by neagu_laurentiu, 13 July 2015 - 19:22.


#1403
cd9

cd9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.04.2015
Ok, expune-mi viziunea ta asupra vietii de student la informatica.

Edited by cd9, 13 July 2015 - 19:26.


#1404
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Din punct de vedere profesional ai documentatie cata frunza si iarba (si de calitate nu trei prostii la o prezentare), doar chef de studiu sa ai. Desigur si cu cine sa impartasesti una-alta, sa schimbi o opinie etc. Dar in lumea internetului nu mai exista bariere de comunicare ca in vremurile demult apuse.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate