Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fac.Informatica Iasi ( Univ.Al.I.Cuza)

- - - - -
  • Please log in to reply
1430 replies to this topic

#1027
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Domnul e banat, vorbesti singur.

#1028
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
Pentru cei din anul 2 ce trebuie sa-si aleaga licenta . Stiti ce profi mai sunt disponibili ? M-am interesat ,peste tot unde imi place profesorul nu mai ia studenti .

#1029
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eu zic sa le scrii pe rand mail la toti, sa ii intrebi daca mai primesc studenti. Sau in facultate poti sa-i cauti... Nu mai lasa timpul sa curga :)

#1030
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Stie cineva unde sunt afisate rezultatele la Probabilitati si Statistica?

Edited by Ann0nim, 20 April 2011 - 22:00.


#1031
raducup

raducup

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.01.2009
credeti ca anul acesta se vor mai ridicaa mediile asa de mult ca anul trecut?(cand de la 5 si ceva media de la taxa s-a ajuns la 8.4) eu mi-am aproximat media de admitere de 8.6 in cel mai rau caz si 8.9 daca e totul ok, bineinteles ca poate fi si mai bine dar incerc sa fiu obiectiv:)

#1032
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007
poti consulta aici listele buget/taxa de anul trecut: http://profs.info.ua.../iulie/licenta/

din cate m-am uitat am vazut ca ultima medie la buget e cam 8.34, dupa sesiunea din septembrie, iar la taxa s-a intrat si cu 5. De fapt nici nu cred ca s-au completat toate locurile la cu taxa.

In runda din iulie mediile sunt mult mai ridicate, poate ajunge cum ai zis la 8.4 media de la taxa, dar foarte multi se retrag (ori e o facultate de rezerva ca dau examen la o alta facultate, ori au depus la mai multe si se duc la ce intra la buget, ori au depus si in alte orase etc.). Chiar daca intri la cu taxa dupa runda din iulie, sau nu intri deloc, sunt sanse foarte foarte mici ca dupa retrageri sa nu intri. E posibil chiar sa intri la cu taxa, chiar si mai in spate si dupa sesiunea din sept sa intri la buget. Trebuie sa platesti o parte din taxa, dar ti se va restitui imediat cum incepe facultate (un coleg de al meu chiar s-a dus sa plateasca toata taxa, deoarece credea ca e in continuare la cu taxa, si i-a restituit banii care ii daduse in avans, pentru ca intre timp trecuse la buget :)) ).

Chiar daca sa zicem ca intri la cu taxa ai sanse f mari sa treci dupa primul semestru la buget. Ca sa itzi faci o idee generala sa zicem ca trebuie sa promovezi 4 materii din 6 si esti la buget. Prin anul III ajung in mare la cu taxa doar cei care repeta anul.

Daca itzi doresti sa faci informatica admiterea nu ar trebui sa fie una din grijile tale principale, deoarece e ok. Succes cu Bacul :>

#1033
raducup

raducup

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.01.2009
nu stiu cat de buna e lista aia, pt ca este o persoana la admisi cu taxa ce are media 5 fix, medie imposibil de obtinut

#1034
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007
listele alea sunt oficiale, nu au cum sa fie gresite. Poate media aia e scrisa gresit, sau poate nu au putut sa ii calculeze media dupa aceleasi criterii sau etc :-??

#1035
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008

View Postraducup, on 20th May 2011, 14:08, said:

nu stiu cat de buna e lista aia, pt ca este o persoana la admisi cu taxa ce are media 5 fix, medie imposibil de obtinut

Acel student are media la Bac 1.85. Nu stiu cum s-a calculat aceasta medie, dar asa e trecuta in lista generala de candidati. Acele liste sunt cele oficiale, dupa care s-a facut admiterea. Eventualele erori ar fi trebuie reclamate inainte de o data anume (precizata la momentul respectiv).

#1036
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Cum merge sesiunea? Ce-ați făcut azi la SO? Mi mi s-a părut ca dificultate ușor spre mediu, ceea ce a reprezentat o surpriză comparativ cu primul parțial.

#1037
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Wow, tu esti din Mangalia tocmai? Interesant ca ai venit la Iasi :)

Mno, sesiunea.. abia astept sa scap de ea :D Si de licenta.

#1038
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Pentru cei din anul întâi, s-au afișat rezultatele la POO (pe portal la secțiunea rezultate) și Statistică (pe ~sluchian).

Edited by AdrianMar, 09 June 2011 - 01:14.


#1039
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Daca n-am putut sa ajung la restanta la FAI mai pot sa fac ceva?(nu m-am trezit la timp :cursing: :madanimated:  )
Mai este si vreo sesiune de mariri sau e aceeasi cu asta de restante?

Edited by Ann0nim, 17 June 2011 - 09:07.


#1040
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Nu mai ai ce face, nu mai e nicio altă sesiune, dar nu fi supărat. Nu știu cât de mult ai învățat, dar cred că veneai degeaba. Îi vei număra pe degete pe cei care vor trece. A dat foarte, foarte greu, comparativ cu examenele din sesiune. Legat de asta, diferența clară de dificultate între subiectele celor doi semi-ani a fost strigătoare la cer și e păcat ca la nivelul unei asemenea facultăți se fac astfel de discriminări prostești. Poate are cineva subiectele să le posteze aici, sau pe 3bnecenzurat.

#1041
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
La ultimul curs a aratat niste examene si la alea din restante era mult mai usor, de aia ma si bazam sa trec azi. Invatasem cmmdc, teoria chineza si codurile huffman. Daca stiam asta in examen treceam sigur :(
Oricum, mersi :peacefingers: ...ma consolez cu gandul ca era prea greu azi ca sa trec :lol:

EDIT: Aici este examenul de la A: Examen FAI
Nu m-am uitat la B sa vad ce a dat, dar la noi a fost destul de simplu...pentru cei ce au invatat macar un pic :down:

Edited by Ann0nim, 17 June 2011 - 11:42.


#1042
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
M-am uitat pe eSims si am vazut ca la POO am 7. La laborator am 8.25, si la test am 16 puncte, dar ma enerveaza ca nu pot vedea nicaieri punctajele finale, doar notele de la lab si test. Eu ma asteptam sa am nota finala 8, si pentru ca la tema 2 am facut ce trebuia in plus, trebuia sa am un punct in plus la nota finala, deci ori am luat 6, ori nu am primit acel punct, si cred ca e a doua varianta. Stie careva unde sunt afisate punctajele finale? ca eu m-am uitat pe pagina profilor, si pe portal si n-am gasit nimic, ca sa-mi dau seama si eu daca am nota buna sau nu.

EDIT:Ca sa ma duc la marire, trebuie sa fac o cerere la secretariat neaparat, sau pot sa ma duc ca si la restanta? Maine dimineata e examenul, si vreau sa stiu daca ma pot duce sa-mi maresc nota.

Edited by Ann0nim, 19 June 2011 - 16:58.


#1043
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Pentru nelămuririle privind nota finală cel mai bine trimiți un mail unuia dintre profesori (Lucanu, Grigoraș, sau profesorul de la laborator). Nu cred că sunt afișate pe undeva punctajele complete la această materie. Legat de sesiunea de mâine, nu mai poți veni. Pentru a putea participa la o mărire, trebuie să depui o cerere la secretariat cu cel puțin o zi înainte de examen.

#1044
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Si daca nu sunt afisate undeva cum putem sti noi ce nota avem? Cred ca se face Gauss, si daca nu am o lista cu toate notele, n-am de unde sa-mi dau seama daca am nota corecta sau nu :ciocan: . Am trimis un mail profei de la lab si astept un raspuns, dar e duminica asa ca poate maine aflu cum sta treaba.
@AdrianMar
Tie cat ti-a iesit? Eu cu notele de la laborator si curs ma asteptam sa iau cel putin 8, si cu punctul ala in plus faceam 9, si din cauza asta nu m-am mai dus vineri sa depun cererea. Nu stiam ca lumea e asa de buna la POO :lol:

Edited by Ann0nim, 19 June 2011 - 20:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate