Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Noutati de la hackerii musulmani...

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
roxanacaz

roxanacaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.07.2005
Ei, am patit-o si eu, cu toate  4 site-urile gazduite la mxhost...
Vedeti aici cam care e buba.
Am mai citit mai jos un post pe tema hackerilor si banuiesc ca e aceeasi problema - indexurile modificate, nici macar in cpanel nu mai pot intra... (ceea ce ma face sa banuiesc ca problema nu sta in vulnerabilitatea site-urilor mele, ci in vulnerabilitatea serverului). Cei de la mxhost au spus ca rezolva si totusi.. ce se poate face sa nu mai fiu pusa in situatia asta?

Iote cam ce am eu pe tooaaaate indexurile (cu niste imagini intercalate):

  .. 0 0 0 o N[[ Allah Akbar ]]N o 0 0 0 ..

.. 0 0 0 o N[[ ĦACKΣÐ l3Y A-S-T]]N o 0 0 0 ..

..::+[[  Ðr ĦλCКΣΓ & Black-Code & Crash_Over_Ride  & Mr.Hcr   ]]+::..
    

Ur government kill lebanon innocents peoples and we Kill Thier Web Servers

Only we want to say that Arab hackers can close israelean servers . .

so that is just an ALERT..!!>



Civilization V/S Terroristm <-

What CNN never shows you





Monday, July 17, 2006: Kiryat shmona
Israeli girls write messages on a shell at a heavy artillery position firing into civilians inside Lebanon

& The result !







Monday, July 17, 2006:
South Lebanon: A Lebanese Child Receiving the message from the Israeli girls!

--------------------------------------

-> West Support the Israeli Measured Response ! <-









- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
.::+[[ Thank You" UN, USA, Europe, Canada, France, UK & The " Arab World ]]+::.





Hizbullah are really giving a good fight against the Middle east more powerful army IDF (Israeli Defense Forces) . Now Arabs morale will be increased and they should also understand this that IDF can be also defeated. Hizbullah should attack only soldiers and they should not attack Civilians, Fight a war like the Sahaba's did , Killing no innocents, females , childrens and Old one.And show this to the whole world how Muslims fight wars. Killing civilians is not in Islam .. Let enemy be too powerful keep faith in Allah , dont forget the teachings of Prophet Muhammed PBUH , killing no un armed , fight only soldiers.then only Allah help will be with u Hizbullah . US & UK along Israel blame Iran for training these Hizbullah fighters Now they should seriously think if two to three thousand fighters can defeat a powerful army like Israel . How are they going to fight Iran where they have hundreds of thousands like Hizbullah !? , though I'm a sunni , I'm proud of Hezboullah. The way they have shown the Zioninst their proper place makes me proud. They've never lost their will to win and had patients to bring their enemy close to them. The only thing which makes Hezboullah uncommon with the Israelis is that they don't have a wish to life they can embrace death and Israelis fear death. Isrealis forgot that they can buy the best weapon on the earth but, where will they buy the courage to come close to their enemy and fight them. Usnig the best weapon on the earth have not helped them save lives of their own soldiers it's a pity for all the Zionist and the best lesson that dont try to under estimate the power of a common man. This is what they have to face later !._



                                                                                                        


  


..::: N Gr33tz fly t0 N :::..

  Team-Evil - Dr.EXE - Devil-00 - Hackers Pal - Taroq - SnIpEr_SA - Eddy_BAck0o - ELgaarh - Broken-Proxy -

Sp1der_Net  - Chinahacker - eno7 - Red Devils Crew..

& 2 All Muslims Hackers Everywhere in The World

..::: N  Contact  N :::..
:.. Msn Messenger ..:

     Ðr-ĦλCКΣΓ[at]ĦΔCКΣΓMΔiL.CΘM

#2
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006
da... join the club,numai ca te contrazic,nu numai mxhostul a fost afectat,eu aveam site-ul meu la nathosting.com si am patit-o primul.
Tot de la domnii respectivi.

#3
roxanacaz

roxanacaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.07.2005

 busybee, on Sep 2 2006, 17:46, said:

da... join the club,numai ca te contrazic,nu numai mxhostul a fost afectat,eu aveam site-ul meu la nathosting.com si am patit-o primul.
Tot de la domnii respectivi.

Da, am citit postul tau. banuiam eu ca e aceeasi problema... Si din cate vad la tine tot nu s-a rezolvat. Ce sperante ai?

#4
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
oqre fun-sms.ro la host este?

#5
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

 roxanacaz, on Sep 2 2006, 19:03, said:

Da, am citit postul tau. banuiam eu ca e aceeasi problema... Si din cate vad la tine tot nu s-a rezolvat. Ce sperante ai?
La mine nu s-a rezolvat pt ca hostul  meu nathosting.com nu a raspuns inca...
Nu mi-am recuperat site-ul nici acum dupa 3 zile.
Deocamdata am schimbat nameserverele  si acum sunt la mxhost,dar inca am o problema ca este "o a treia parte" care imi foloseste resursele sanatos si imi este deconectat in fiecare zi datorita unui trafic exagerat.
Sperante am ! :) si se va rezolva sigur.

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
da... join the club  :coolspeak:
Si site-ul meu (tot de la mxhost) a fost hackuit, iar index-urile sunt exact cum a spus si roxanacaz. Sper ca mxhost (si celelalte firme de hosting) sa rezolve problema si site-urile noastre sa mearga bine. Am observat ca acum nu mai merge site-urile deloc (banuiesc ca lucra la server).

 pstefan75, on Sep 2 2006, 19:16, said:

oqre fun-sms.ro la host este?
Din cate stiu fun-sms.ro este tot a baietilor cu mxhostul, deci este gazduit pe mxhost. Vad ca nici fun-sms nu merge, deci i clara treaba.  :death:

#7
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
fun-sms.ro e la mxhost.net (ro)

#8
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Serverele sunt ale lor?

#9
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Din cate am vazut acum, se pare ca fun-sms. e chiar al celor de la mxhost

#10
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

 pstefan75, on Sep 2 2006, 19:24, said:

Din cate am vazut acum, se pare ca fun-sms. e chiar al celor de la mxhost
Da este dar se misca repede si au scos indexul respectiv imediat,la mine a durat 12 ore pana am scos indexul de pe site.

#11
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Da, se pare ca si unul din serverele noastre de la datacenterul din Cluj a fost atacat, in jurul orei 17.30 am sesizat problema, inca nu stim exact cum am fost atacati, softurile sunt actualizate si firma de management care o folosim este bine cotata pe forumurile internationale.

In jurul orei 19.00 am reusit sa resetam parolele de root si sa taiem alte posibilitati de acces si acum se lucreaza la repunerea fisierelor index din bakupul de azi noapte, cam in 30-40min speram ca e totul OK, mai urmeaza apoi o "autopsie" sa vedem in loguri pe unde s-a intrat.

AM citit pe alte forumuri ca f multe servere au fost atacate de hakeri arabi.

#12
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Sa ne anunti si pe noi care sunt rezultatele "autopsiei" si eventual cum putem sa ne protejam, daca tine de scripturile noastre sau de server, ....

#13
roxanacaz

roxanacaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.07.2005
Mda! Pacat ca se pierde timp si de o parte si de alta... si de ailalta aiurea (server, site-uri si hackeri...  :D ), timp pretios care putea folosi la altceva.
Dar totusi nu pricep cum reusesc sa faca asta...  Au prins ei vreo bresa pe undeva!
Oricum, vad ca cei de la mxhost se misca repede, sper sa rezolve rapid.

#14
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Ce dracu' , pe fun-sms, iar apare pagina de hack ????????

#15
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Ma gandeam ca poate programul/scriptul care rescrie paginile index se afla chiar pe serverul cu siturile respective si degeaba schimbati parolele, daca nu eliminati acel script mai intai.

Edited by pstefan75, 02 September 2006 - 19:48.


#16
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

 pstefan75, on Sep 2 2006, 20:47, said:

Ma gandeam ca poate programul/scriptul care rescrie paginile index se afla chiar pe serverul cu siturile respective si degeaba schimbati parolele, daca nu eliminati acel script mai intai.
Da ,si salutati cel mai nou mebmru al clubului "hack my site" din cate am auzit si eu cuplari.ro :(

Edited by busybee, 02 September 2006 - 20:02.


#17
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
@ DjAdi Ce se intampla?

#18
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Din cate am aflat s-a folosit un exploit de CPanel, si cum serverul folosea Cpanel a fost afectat, insa nu stiu exact cum fiind securizat destul de bine serverul..

Am gasit pe internet firme mari din SUA ce foloseau CPanel ce au fost afectate, pana la urma se pare ca si Cpanelul e plin de buguri.

Acum scanam serverul si incercam sa recuperam indexurile rescrise, partea proasta e ca si pe HDD de bakup au fost rescrise indexurile, cu ocazia asta o sa folosim 2 metode de bakup de acum, una pe server si una remote pe un alt server , pentru ca internetul devine tot mai nesigur pe zi ce trece

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate