Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cum promovez un site pe google ?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
weber

weber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.05.2007
postul de mai sus e cel mai relevant inscrierea in directoare shi daca tot ai ceva banii platesti o firma care nu iti ia mai mult de 100-150$ pt o inscriere in peste 1000 de directoare; o crestere in google e garantata dar daca nu ajungi pe prima pagina nu inseamna nimic. Eu am crescut de pe locul 180 pe locul 26 shi vizitatorii tot aia sunt.

Edited by darkangelbv, 01 October 2007 - 02:30.
Termina cu reclama


#20
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
[quote name='weber' date='Sep 30 2007, 14:02' post='3455071']
postul de mai sus e cel mai relevant inscrierea in directoare shi daca tot ai ceva banii platesti o firma care nu iti ia mai mult de 100-150$ pt o inscriere in peste 1000 de directoare; o crestere in google e garantata dar daca nu ajungi pe prima pagina nu inseamna nimic. Eu am crescut de pe locul 180 pe locul 26 shi vizitatorii tot aia sunt.

______________________________________________________

zi-mi si mie firma aia care inscrie in 1000 de directoare cu 100-150 (dar sper ca nu sunt numai directoare cu pr 0 )

#21
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
SEO sau adwords

Daca te int da-mi un pm si putem vb pe mess sa iti xplic asa in mare

#22
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
SiteMap  , exista generatoare si online , adaugat, cum bine a spus cineva mai sus, in www.google.com/webmasters/ , dupa ce in prealabil ,ai  creat ,preferabil, un cont de google prin www.gmail.com ! nu pareti genul cu bani de adwords!

Dati-mi un mail daca nu va descurcati , va ajut eu free!

Edited by lord_ice, 11 October 2007 - 22:34.


#23
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postwallgames, on Oct 1 2007, 01:01, said:

______________________________________________________

zi-mi si mie firma aia care inscrie in 1000 de directoare cu 100-150 (dar sper ca nu sunt numai directoare cu pr 0 )

Care e problema daca sunt PR 0 ?

#24
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdarkstar_tfd, on Oct 12 2007, 09:17, said:

Care e problema daca sunt PR 0 ?

Hmm...uite ,e un pic de dilema , intradevar e ideal sa ai linkuri one way pe site-uri cu PR mare si nu in footer , dar daca ai 1000 de linkuri de pe directoare cu PR 0 e chiar foarte bine , as spune chiar ideal! Sa fim seriosi , Pr = formula o popularitatii mai comun spus , so...poti deduce ca e mai mult decat ok. Eu am inscris si am o lista cu vreo 500 de directoare internationale , cateva sunt chiar PR 4-5 si au "world" , dar la 150 de euro nu inscriu decat in maxim 200 (incluzand vreo 50 sau cate sunt romanesti)!

Edited by lord_ice, 12 October 2007 - 11:15.


#25
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Intrebarea mea e unde e problema daca sunt IBL PR 0 ? Tu ce pe te axezi cand incerci sa cresti in SERPs ? ...iti spun eu , sigur nu pe PR.

Chestia asta cu inscrisul in directoare are 2 parti. Nu ai cum sa fi sigur ca o sa fi acceptat in toate directoarele in care inscrii , mai ales daca site-ul e si unul romanesc , scris in limba romana. Chiar si daca directorul are o categorie 'world' sau 'regional' sansele sa fi acceptat sunt limitate.

In orice caz daca vrei sa ajungi cu site-ul sus trebuie sa lucrezi mult la a crea un content bun si apoi trebuie investiti timp si bani.

Ah , si @lord_ice nu sunt doar 50 de directoare romanesti , sunt mai multe. Acolo insa e doar o paine , trebuie sa te gandesti ca poti face rost de backlinks foarte usor de pe forumuri, printre altele. As acorda mai multa importanta forumurilor decat directoarelor...

#26
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View Postdarkstar_tfd, on Oct 12 2007, 14:09, said:

[...]Tu ce pe te axezi cand incerci sa cresti in SERPs ? ...iti spun eu , sigur nu pe PR.

[...]
bagi tu mana in foc? doar n-ar fi primul ;)

#27
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
^_^  eh acuma eu il ajutam cu un sfat. Va alege singur daca asculta sau nu ...

#28
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Ibl-urile te fac sa urci in Serps.
Dar ideea e, ca odata ce ai IBLuri care sa te sustina la cuvinte cheie, dupa un update iei si PR.
Dar la o cautare poti iesi fara sa ai PR, dar nu si fara sa ai IBL-uri.
Toate au legatura intre ele, dar nu neaparat depind unu de altul.

#29
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdarkstar_tfd, on Oct 12 2007, 14:09, said:

Chestia asta cu inscrisul in directoare are 2 parti. Nu ai cum sa fi sigur ca o sa fi acceptat in toate directoarele in care inscrii , mai ales daca site-ul e si unul romanesc , scris in limba romana. Chiar si daca directorul are o categorie 'world' sau 'regional' sansele sa fi acceptat sunt limitate.

In orice caz daca vrei sa ajungi cu site-ul sus trebuie sa lucrezi mult la a crea un content bun si apoi trebuie investiti timp si bani.

Ah , si @lord_ice nu sunt doar 50 de directoare romanesti , sunt mai multe. Acolo insa e doar o paine , trebuie sa te gandesti ca poti face rost de backlinks foarte usor de pe forumuri, printre altele. As acorda mai multa importanta forumurilor decat directoarelor...

Sunt 100% de acord cu tine! Si da , stiu ca sunt mai multe , e o lista chiat aici pe forum , una foarte utila!
Dap , sunt unele forumuri cu threaduri de publicitate sau de websites(in sensul de uite ce site am eu :)) ) unde poti face rost usor si comod de linkuri utile , unele chiar au PR maricel! Desigur mai sunt motoarele de cautare "mai americane" , micute , dar care genereaza un nr teribil de linkuri. De curand m-am inscris intr-un director , nu sunt 2 luni cred , unul in sua , arata penibil daca care genera vreo 30 de linkuri catre mine...si aveam PR4. Si sincer si eu am site-ul numai in romana (de fapt acum e cam offline) , dar inscrierea am facut-o in engleza. Bine , stiu ca ulciorul nu merge de multe ori la apa...! Si intradevar un continut bun cantitativ si CALITATIV , cu url-uri seo friendly face minuni si e cea mai impotanta arma in SEO! De exemplu , fostul meu website era pe locul 2 la Ad Words , dupa Google , pe modelul de mai sus! Bine ,pe Google.ro, iar Pr-ul la vremea aceea era 0!

Edited by lord_ice, 13 October 2007 - 11:17.


#30
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
lord_ice vad ca tot legi PR de pozitionarea pe pagina . Ai dreptate intr-o masura , sunt legate, insa rezultatele NU depinde de PR.

Citeste te rog ce a scris Krumel aici >

Quote

Ibl-urile te fac sa urci in Serps.
Dar ideea e, ca odata ce ai IBLuri care sa te sustina la cuvinte cheie, dupa un update iei si PR.
Dar la o cautare poti iesi fara sa ai PR, dar nu si fara sa ai IBL-uri.
Toate au legatura intre ele, dar nu neaparat depind unu de altul.

Insa exista si posibilitatea ca dupa un update sa nu iei PR ...

#31
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdarkstar_tfd, on Oct 14 2007, 13:41, said:

lord_ice vad ca tot legi PR de pozitionarea pe pagina . Ai dreptate intr-o masura , sunt legate, insa rezultatele NU depinde de PR.



Cred ca cel mai bun lucru pentru o pozitionare buna e un titlu excelent sustinut de un content excelent! Si da , conteaza foarte mult si PR-ul mai ales cand ai multi contracandidati pe piatza!

#32
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Bun cu quote-ul tau am vazut ca ma grabesc sa scriu si fac greseli :D

PR pentru ce conteaza ? Eventual singurul avantaj pe care il ai cu PR e faptul ca poti sa faci schimburi de linkuri mai usor. Nothing else...

#33
adriana-ro

adriana-ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.04.2007
care este leg mesajului tau cu acest subiect?
hei admin,nu vezi ca asta e pe langa?

#34
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postadriana-ro, on Oct 14 2007, 18:55, said:

care este leg mesajului tau cu acest subiect?
hei admin,nu vezi ca asta e pe langa?

Daca te referi la mine ( si la mine cred ca te referi ) , da sunt offtopic partial , dar discutia a adus la ce am scris mai sus .

Si poate ca exista o neclaritate  in toata treaba asta cu google si PR.

Daca insa te referi la

Quote

asta e pe langa?
, asta fiind eu , atunci te invit la o discutie in privat

#35
archenon

archenon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.07.2005
Poti sa iti promovezi site-ul pe directoare web. Sunt care nu costa! Si ai sansa sa apari si la o sectiune de promovare, in caz ca ai un site bun.

Edited by ciuly, 11 July 2008 - 16:30.
reclama


#36
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Conteaza si numele domeniului ? De exemplu am un domeniu PreviewGames.bla, asta ma avantajeaza mai mult de cat unul de genul 1991-games.bla ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate