Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Despre DESIGN INTERIOR

- - - - -
  • Please log in to reply
504 replies to this topic

#37
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View PostBebeluska, on Sep 6 2006, 13:40, said:

Nu e o singura baruta, ci cate un set de 2 pt fiecare geam. Cel fix va avea o perdeluta pe 2 barute, cel care se deschide, barutele si perdeluta lui.

Am mai gasit ceva:Attachment attachment perdea3

M-am gindit eu ca nu vrei sirma  :lol:, spuneam doar cum am eu (si ma gindeam sa folosesti acelasi principiu, doar cu baruta de PVC si suportii). Nu sunt sigura daca e 'bine' sa dai gaura in termopan - parca citeam ca ramele alea sunt speciale, cu nu stiu cite camere sa faca izolatie, etc.
Da' de ce cite 2 pt fiecare geam? Partea asta n-o inteleg; fireste ca vor fi 2 perdele/bare, separat pt fiecare geam, sa-l mai poti deschide.
Iar perdeaua 3, f draguta, dar e 'musai' s-o gasesti s-o cumperi de undeva, ca e muult prea complicat de facut.

#38
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Puteti vedea cum e bucataria aici

#39
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006
P.S. Toate pozele astea sunt luate de pe net din vest, unde au geamuri 'ghilotina', deci nu-i o problema deschisul. Ideea e sa adapteze modelul la 2 geamuri separate.

OK, alb, bej si negru (sau maro inchis). Ori ceva gen 'pai' - bej cu textura, ori o pata de culoare - depinde de gustul tau. Mie imi plac interioarele mai vesele, nu alea 'gomoase', asa ca as pune portocaliu aprins sau lime green.

#40
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postmoonchild11, on Sep 6 2006, 14:04, said:

P.S. Toate pozele astea sunt luate de pe net din vest, unde au geamuri 'ghilotina', deci nu-i o problema deschisul. Ideea e sa adapteze modelul la 2 geamuri separate.

OK, alb, bej si negru (sau maro inchis). Ori ceva gen 'pai' - bej cu textura, ori o pata de culoare - depinde de gustul tau. Mie imi plac interioarele mai vesele, nu alea 'gomoase', asa ca as pune portocaliu aprins sau lime green.


Ok...

Dar de unde le cumpar? Barutele le-am gasit, dar perdelutele inca nu :huh:

Perdeaua 3 am gasit-o parca in neckermann....

Edited by Bebeluska, 06 September 2006 - 13:20.


#41
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View PostBebeluska, on Sep 6 2006, 14:18, said:

Ok...

Dar de unde le cumpar? Barutele le-am gasit, dar perdelutele inca nu :huh:

Perdeaua 3 am gasit-o parca in neckermann....

Daca poti comanda din Neckermann, f bine - dar verifica daca e destul de mare s-o tai in doua - pt geamurile tale. Ori, as sugera Mobexpert sau BricoStore (dar astia au mai mult materiale decit produse finite).

#42
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
prima imi place mai mult...

#43
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostBebeluska, on Sep 6 2006, 14:18, said:

Ok...

Dar de unde le cumpar? Barutele le-am gasit, dar perdelutele inca nu :huh:

Perdeaua 3 am gasit-o parca in neckermann....
la praktiker mergi, alegi modelul de perdea care il vrei, ii dai la o baba de acolol, si ti-o taie/coase/pune inele in functie de ce vrei tu.

ps: ai bucataria visurilor mele. alb-negru :proud:

#44
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Mie-mi plac chestiile cu aer de kitch "studiat". Gen decoratiuni din plastic cu contraste puternice de culori si forme, mi-as pune  si-un linoleum in culori tari  cu un desen haios sau ceva de genul asta, cred ca mi-as lua si o canapea din plastic daca n-ar fi atat de putin confortabila :lol: Oricum m-am plictisit de acelasi tip de amenajari, trei spoturi, o masuta de cafea in stil minimalist, niste rafie impletita sau tot felul de rahaturi cromate si gata casa. Si m-am saturat si de gresie. Alte tipuri de pardoseli n-or exista? Toata mobila de la noi de pe piata zici ca-i trasa la indigo. Vorbesc de chestii accesibile gen maxim mobexpert, neoset, d-astea. Unde stau acum totul e bazat pe jocul portocali-albastru, si gresia, si peretii, si mobilierul. Cred ca o sa redecorez la mama la primavara asa ca citesc cu interes topicul, poate apar idei noi.

#45
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Eu vreau sa-mi pun mocheta dinaia pentru copii, cu stradute si toate cele... o saltea, calculatorul pe jos... si sa zidesc pe una in zid, dar sa-i las fundul afara... :lol:

Edited by rashid, 07 September 2006 - 00:31.


#46
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Eu as alege varianta a doua, ca se mai vede cate ceva inauntru, desi ma indoiesc ca gatesti dezbracata :(

Edited by rashid, 07 September 2006 - 00:33.


#47
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postrashid, on Sep 7 2006, 01:33, said:

Eu as alege varianta a doua, ca se mai vede cate ceva inauntru, desi ma indoiesc ca gatesti dezbracata :(
tot a doua, dar din motive diferite  :P

#48
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
nu e nevoie de bormasina. iei poxipol din ala transparent bicomponent si lipesti cu el. atunci cand te vei satura de perdelute iei un spaclu sau un cutter sau alta chesti subtire, infigi un pic intr-un colt, faci parghie, iar ala sare de acolo si ramane rama curata de nici nu zici c-a fost ceva acolo.
incercat pe geamurile mele.

ps: poxipol PUTE nasol. e ceva in genul chestiei care miroase urat in saloanele de coafura. dar cred ca si aia tot pe femei se foloseste :P

#49
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postflorina, on Sep 6 2006, 18:05, said:

la praktiker mergi, alegi modelul de perdea care il vrei, ii dai la o baba de acolol, si ti-o taie/coase/pune inele in functie de ce vrei tu.

ps: ai bucataria visurilor mele. alb-negru :proud:


Sper sa nu te dezamagesc insa acela nu e negru: e wengé - nuanta aceea foarte inchisa de maro



View Postrashid, on Sep 7 2006, 01:33, said:

Eu as alege varianta a doua, ca se mai vede cate ceva inauntru, desi ma indoiesc ca gatesti dezbracata :(


Foarte des circul prin casa dezbracata, sau macar in chiloti, deci....



View Postsebulbus, on Sep 7 2006, 02:25, said:

nu e nevoie de bormasina. iei poxipol din ala transparent bicomponent si lipesti cu el. atunci cand te vei satura de perdelute iei un spaclu sau un cutter sau alta chesti subtire, infigi un pic intr-un colt, faci parghie, iar ala sare de acolo si ramane rama curata de nici nu zici c-a fost ceva acolo.
incercat pe geamurile mele.

ps: poxipol PUTE nasol. e ceva in genul chestiei care miroase urat in saloanele de coafura. dar cred ca si aia tot pe femei se foloseste :P


Merci mult :kisstogether: , chiar n-am stiut ca merge cu poxipolul. Mirosul nu ma deranjeaza, importanta e perdeluta :P

#50
meanied

meanied

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.08.2006
sau daca nu vrei perdea, poti sa ti sablezi geamu' numai ca nu o sa mai ai atata lumina.

#51
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Pai geamul ala sablat o sa dea nota discordanta cu restul ferestrelor de la celelalte camere... nu? :rolleyes:

#52
meanied

meanied

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.08.2006
eh..si tu le faci pe toate  :rolleyes:  cu model de perdelute :)

#53
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostBebeluska, on Sep 7 2006, 09:40, said:

Sper sa nu te dezamagesc insa acela nu e negru: e wengé - nuanta aceea foarte inchisa de maro
da? pai tot bine e, in poza se vede negru :lol:

#54
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostBebeluska, on Sep 7 2006, 09:40, said:

Foarte des circul prin casa dezbracata, sau macar in chiloti, deci....
:w00t: pai si atunci ce mai e de discutat, alege-o pe a doua, mai ramane doar sa ne dai adresa...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate