Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Despre DESIGN INTERIOR

- - - - -
  • Please log in to reply
504 replies to this topic

#1
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003
Urmeaza sa-mi iau casa, asa ca ma gandesc de pe acum cum o voi amenaja. N-ar fi rau un schimb de experienta si idei pe tema asta. Cum averea mea se reduce, in principal, la cativa saci de carti si-o pianina  :proud:, cumparata cu sudoarea fruntii, in nesfarsite garzi, ce n-au ocolit nici Craciunul, nici Anul nou,  primul lucru de care voi avea nevoie va fi o biblioteca. Restul mobilierului cumparat il voi lasa actualului proprietar unde locuiesc cu chirie. Iata ideea mea de biblioteca !  ;)

Attached Files



#2
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
Poti sa-ti amenajezi o biblioteca si din placi de rigips. Eu inca nu m-am hotarat daca va fi din rigips sau mobila.Sau poti face rafturi .

#3
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
cel mai bine e o biblioteca cu usi, ca nu o sa se vada cartile si camera va parea ordonta si mai mare. usile pot fi si cu sticla opaca. arata super sa se vada numai idea ca acolo sunt carti

Edited by florina, 02 September 2006 - 13:33.


#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
asa-i amenajat la mine in camera.
partile verticale sunt corp comun cu peretele, din rigips, iar cele orizontale sunt foi de sticla asezate pe niste chestii din metal insurubate in rigips.

efectul, cel putin la mine e destul de nice, chestiile de pe rafturi par ca plutesc in aer, dar ma gandesc sa schimb astea orizontala cu foi de sticla sablate cu vreun model.

#5
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Imi schimb apartamentul si o iau de la capat cu mobila. Mi-am luat acu cateva luni o canapea simpla de 3 locuri...e chiar simpla, fara nici un fel de "artificii" si i-as adauga 2 fotolii ceva mai "indraznete", ca sa inveseleasca atmosfera. Numai ca in magazine nu am vazut vreun model mai deosebit de fotoliu. Aveti poze cu ceva dragut?

Daca merita le fac la comanda, mai ales ca imi trebuie exact aceeasi culoare cu canapeaua

PS Imi pare rau ca nu am poza canapelei, dar e impachetata

#6
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
http://www.1001case....moa__p2260.html
http://www.1001case....ara__p4864.html
http://www.1001case....ndi__p6982.html

nu prea inteleg la ce te referi ca "indraznet"...

Edited by florina, 03 September 2006 - 11:37.


#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
La mine e cam ca-n poză.

Attached Files



#8
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
eu sunt mort dupa mobilierul din lemn curbat. sunt pur si simplu geniale, si comfort, si look si tot.

#9
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

 florina, on Sep 3 2006, 12:35, said:



Imi place cel care are o combinatie metalica, Tahiti.

Apropo de combinatii metalice si carti, am gasit in Carrefour un corp cu rafturi de biblioteca care are si o parte metalica stilizata (arata mai bine decat cel din imaginea pe care am atasat-o, are si lemn, dand mai multa caldura ansamblului). Am dat pe el numai 90 RON. Mie imi place sa se vada cartile, nu le-as masca intr-un dulap cu usi. Voi fi, totusi, nevoita sa apelez si la asa ceva pentru cartile care nu arata foarte bine. Am destule si din astea. Ma intereseaza modele de astfel dulapuri mascate. Poze, va rog !  :)

 mufă, on Sep 3 2006, 13:31, said:

La mine e cam ca-n poză.

Ce sunt chestiile alea negre de jos ?

Attached Files



#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

 Diane, on Sep 3 2006, 14:28, said:

Ce sunt chestiile alea negre de jos ?
Nu e nimic negru acolo.

#11
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Eu oscilez intre stilul modern inspirat din stilul japonez- simplu, elegant, util si curat, cat mai mult spatiu, deschis. Si cel clasic- greoi- aici ma refer la a amenaja o sala de lectura, plina de corpuri de biblioteca, cu o canapea mare, o masa de studiu. ;)) Si un calculator negru, daca se poate.  :proud:

#12
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pana de curand aveam tapet , tapet d-ala clasic, din...un fel de panza, si mobila clasica, masiva, de nuc...draperii, chestii. si mi-am dorit foarte mult o atmosfera mai "vie", mai "tinereasca", asa ca mi-am reorganizat camera, si de la asta au reorganizat toata casa. :) acum am peretii in 2 culori: 2 verzi si 2 galbeni, si camera pare foarte larga si luminoasa, biblioteca e...multifunctionala, lustra e cromata si are niste " mingi" verzi, covorul are si el niste verde...perdeaua e galbena si vaporoasa...de ce am ales verdele? fiindca imi plac mult plantele, de fapt am multe plante in camera, si se asorteaza bine cu verde si galben.
tot ce-mi mai doresc e un fotoliu-balansoar, da' nu stiu unde sa-l pun  :bigwhitegrin:  

biblioteca arata exact ca asta+ inca 2 corpuri, ca e mobilier modular si poti sa faci ce combinatii vrei tu
si ala e fotoliul , numai ca il vreau verde sau galben  :rolleyes:

Edited by rox, 03 September 2006 - 15:34.


#13
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

 Diane, on Sep 3 2006, 14:28, said:

Ce sunt chestiile alea negre de jos ?
daca te referi la chestiile alea ondulate, se numeste fier forjat

#14
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
nu maaaa..cred ca zicea de poza pusa de mufa , probabil e un "corp" de mobilier ala negru de jos

#15
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

 rox, on Sep 3 2006, 17:05, said:

nu maaaa..cred ca zicea de poza pusa de mufa , probabil e un "corp" de mobilier ala negru de jos
aaa  :lol:

rox, uite, mie imi place fotoliul ala, pare mai bun si nu cred ca se rupe cand nu te asezi bine :lol:
dar mobexpert sux la preturi :cursing:
http://www.mobexpert...up.php?id=80006

si inca 2 faine
http://www.1001case....net__p5926.html
http://www.1001case....cun__p2259.html

Edited by florina, 03 September 2006 - 16:17.


#16
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
da, sunt faine alea, numai ca-s "puutin" cam scumpe :)
uite inca unul foarte misto
http://images.google...ttp...6lr=&sa=N
cat despre ala primul, sa stii ca si eu cand l-am vazut la un mall d-asta de mobila am zis ca nu ma asez c-o sa cad cu el  :lol: , da' s-a asezat maica-mea, care nu-i chiar slabuta, si a fo' ok..dupa care m-am balanganit in el vreo 3 ore cat au cautat ai mei mobila, de nu mai stiau oamenii de la firma respectiva cum sa ma alunge :) una peste alta, sunt foarte rezistente din cate am inteles..si mi se pare ca are o alura asa..dulce, nu stiu cum  :)
dar ala portocaliu ca o perna pus de tine e chiar tare

Edited by rox, 03 September 2006 - 16:50.


#17
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

 rox, on Sep 3 2006, 17:46, said:

da, sunt faine alea, numai ca-s "puutin" cam scumpe :)
uite inca unul foarte misto
http://images.google...ttp...6lr=&sa=N
stiu, preturi proaste.
dar fotoliul ala e super :w00t:

apropo de biblioteci.
cand am fost odata, la un coleg, era acolo o biblioteca la comanda, pe tot peretele, si impartita simetric, cu usi de sticla opaca, ca in poza lui mufa, imparteala facea 9 dulapioare, iar in cele de sus, inauntru, erau puse neoane. si faceau o lumina super, si parca faceau camera mai inalta. si in rest, erau numai carti. arata foarte bine, ca nu avea locuri de pus statuete sau altceva...

Quote

cat despre ala primul, sa stii ca si eu cand l-am vazut la un mall d-asta de mobila am zis ca nu ma asez c-o sa cad cu el laugh.gif , da' s-a asezat maica-mea, care nu-i chiar slabuta, si a fo' ok..dupa care m-am balanganit in el vreo 3 ore cat au cautat ai mei mobila, de nu mai stiau oamenii de la firma respectiva cum sa ma alunge smile.gif una peste alta, sunt foarte rezistente din cate am inteles..si mi se pare ca are o alura asa..dulce, nu stiu cum smile.gif
dar ala portocaliu ca o perna pus de tine e chiar tare
sora mea, are in camera. si odata, a venit o persoana, si avea intr-o mana o farfurie, si in alta un pahar, deci nu s-a pututr srijini, sa se puna...treptat, s-a pus din prima, si s-a auzit o ruptura mica :lol: si daca e pus la perete, tot peretele se strica :angry:

Edited by florina, 03 September 2006 - 16:58.


#18
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005

 rox, on Sep 3 2006, 16:33, said:

si ala e fotoliul , numai ca il vreau verde sau galben  :rolleyes:

daca tot nu inveti pentru restante macar mergi in metro ca ai sa-ti gasesti acolo fotolii exact ca ala (btw, astea sunt din lemn curbat), cu perne galbene sau cu diverse chestii pe ele, iar pretul, daca tin bine minte era pe la 2 mil bucata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate