Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

dilema

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
towelie

towelie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
1.  nu am avut niciodata mac, vreau mac de aproximativ un an, f posibil sa am un mac in curand
2.  student arhitectura anul 4, m-am saturat de windows si fitzele lui in timp ce lucrez la proiecte si imi doresc un sistem stabil si inclinat spre domeniul meu de lucru (grafica, proiectare) + un calculator bun din punct de vedere media

3. mentinunile de la puncele 1 si 2 nu sunt puse in discutie, stiu destul de mult si am pus mana pe mac-uri destul de mult (nu foarte mult :D) ca sa-mi dau seama ca o sa gasesc tot ce am nevoie in el (in caz ca am probleme la capitolul asta, sunt sigur ca ma ve-ti ajuta)

4. dilema = eu nu stiu decat de 3 locuri de unde pot sa-mi iau mac "on the net" si unul de pe strada (posibil sa fie unul din cele trei); si anume: www.apple.ro, www.noumax.ro, www.istyle.ro (fostul mac gallery)

dilema apare in momentul in care ma gandesc la support (si aici ma gandesc la indiferenta cu care te pot trata oamenii care-ti vad calculatoare), la ajutorul oferit post-cumparare de firma de la care mi-as lua mac-ul

care ar fi sugestiile voastre, mi-ar place sa-mi imaginez ca o sa pot discuta ca si cu un prieten cu oamenii care mi-au vandut mac-ul si nu sa ma doara capul la fiecare problema "along the way"

10x

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
along the way, n-o sa ai prea multe probleme. afaik, exista dealeri care te vor ajuta destul de mult si post-vinzare, dar de asta va trebui discuti cu ei si sa iti dai seama de disponibiltate.

oricum, pe forumul nostru poti gasi foarte multe raspunsuri si experienta hands-on, oferita de profesionisti recunoscuti.

#3
JediK

JediK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.09.2006
Daca tot s-a deschis magazinul Apple online si pentru Romania eu zic ca ar merita incercat... totusi am observat ca preturile sunt mai mari decat la cele din vest (ex. Franta, Germania).

#4
towelie

towelie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
nu's ce sa zic de magazinul apple.ro... pe mine ma tenteaza noumax... par foarte de treaba tipii


btw... au aparut iMac-uri pe 64 de bitzi.... sweeeeeeeet :D  si noi-le ipod-uri :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate