Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#19
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
Hotel PRESIDENT in Baile Felix,4***,dar este de 2**clar,mobilier vechi,ornamente de gips pe pereti,cum au unii pe la case,rommii in special,bucatarie proasta,doar fripturi,nimic traditional sau gatit.In schimb de preturi nu va spun,de nesimtiti.Culmea,era plin si toata lumea zicea ca nu mai calca a doua oara.NU RECOMAND!
    PS:cu OPC-ul nu prea se rezolva nimic,eu l-am sesizat dupa o cazare cu cantec la Vila HOLLIDAY,din PREDEAL,pe care iarasi nu o recomand,si m-au trimis de la Brasov la Dambovita,judetul de resedinta.

Edited by 1024, 16 November 2006 - 12:37.


#20
Popescu2

Popescu2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2006
Nu va duceti la Ranca la Pensiunea Caprioara. Gazda este de nesuportat, murdara, nu are forme legale , foarte murdar. Ne-a furat macarea din frigider si a vrut sa ne puna la plata lemnele cu care ne-a facut focul. E o NEBUNA de care sa va feriti ca de dracu... Nu-i functioneaza grupurile sanitare, nu da acces la bucatarie, nu are o banca pe care sa te odihnesti afara si curtea este ca si inexistenta.

View Postmihail75, on Oct 12 2006, 20:16, said:

dragi colegi, eu nu m-as lasa pina nu le-as trimite protectia consumatorului pe cap. se poate si online
http://www.anpc.ro/anpcro/index.php
e in lateral, formular de reclamatie, desi cel mai bine e de sunat direct
http://www.anpc.ro/a...n...4&Itemid=35
alegeti judetul.
or fi multi cu pile, insa tot se mai lasa cu amenzi. altfel nu ii invatam minte pe cei care sunt pusi pe jecmaneala. iar dupa ce intram in UE, cei de la protectia consumatorului vor trebui sa isi ia misiunea in serios.
postati in continuare astfel de avertizari, sa stim cu cine avem de-a face.

in ceea ce ma priveste, era sa iau teapa la Hotel Cascada, in Durau, in vara. Cazarea a fost asa si asa, cu personal nesimtit, tipic romanesc, pe care trebuia sa il rogi frumos daca doreai sa iti aduca sau faca ceva. Seara, camera fiind chiar deasupra restaurantului, ne-am delectat cu niste muzica "buna" pina pe la 12 noaptea, ca de, eram la munte, trebuia sa ne "simtim bine". nu spun ca izolarea fonica era sublima, dar lipsea cu desavirsire.
Problema a aparut la prinz, cu obisnuita incercare de tepuiala la suta de grame. Trei copane firave faceau la ei un (1) kg, adica 600 mii. Dupa o clipa de gindire (ma gindeam daca sa imi stric ziua sau nu, ei de fapt pe asta se si bazeaza), nu am mai rezistat si le-am zis sa mergem in bucatarie sa cintarim un copan sa vedem cit face in realitate. La raspunsurile cu vociferari ale unui responsabil de acolo, am amenintat cu prot. consumat. si pina la urma s-au inmuiat si au coborit gramajul la 600 gr (si asa era mult, insa am cedat). asa trebe facut.
Inca afost bine. Eu am fost asta-vara la Cascada si am asistat impreuna cu fiica mea de 6 ani si sotul meu la o bataie in toata regula intre proprietari. Ne-a fost frica ca ne-o luam si noi. Vorbele pe care si le-au aruncat nu le mai pun la socoteala... Oricum a durat toata noaptea pana am chemat politia si s-au calmat. Ocoliti-i si pe astia.

#21
sandokhan

sandokhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 11.11.2006
Vara asta am stat in localitatea Sarmisegetuza. Am gasit pensiunea Sarmis pe net, am sunat si ne-a dat toate detaliile cum ca am avea baie proprie, liniste, si toate facilitatile de care am avea nevoie. In primul rand femeia respectiva ne-a zis ca facem 4 ore pana la Sarmisegetusa din Bucuresti iar noi am facut vreo 7 pe o scurtatura. Cand am ajuns primul lucru care ne-a socat a fost ca baia nu era in camera ci trebuia sa coboram niste scari scartaietoare ca sa o folosim, si nici o cheie ca sa fim siguri ca nimeni nu o foloseste nu am avut (femeia ne-a zis ca pe acolo se merge pe incredere!). Bineinteles ca la un moment dat au venit niste straini care s-au kkt in wc nostru si au facut si un dus dupa aia. Baia avea geamuri transparente care permiteau ca cei  din salon sa aiba o priveliste mai interesanta decat tv-ul si era plina de paianjeni cat capul de mari si femeia ne spune ca ea niciodata nu a vut probleme cu paianjenii, ci numai atunci cand ajunseseram noi (adica noi i-am adus de acasa!). Primul lucru care a stiut sa-l zica a fost sa-i platim in avans cate zile vom sta si ca putem manca la restaurantul ei foarte bun care era mai in jos pe strada(bineinteles ca nu ne-am dus sa mancam acolo, din princiupiu!). I-am platit cu speranta ca va fi ok....dar nu a fost asa. Cand am plecat nu a vrut nici macar sa ne dea chitanta ca am platit pentru ca cica ar fi trebuit sa platim tva....am lasat-o moarta si am plecat mancand pamantul.
Cat am stat acolo am incercat sa facem plaja pt ca era o vreme frumoasa si am lasat slipii la uscat la geam iar cand ne-am intors in camera au disparut....Dupa multe intrebari unde ar fi putut sa dispara am pus alti slipi la uscat si telefonul ca sa filmeze cine i-ar lua si am plecat din camera cateva ore. Am aflat cu stupoare ca atunci cand se lasa intunericul pe geam intra o pisica si dadea cu laba si fura slipii.
Asta nu ar fi fost o problema...dar ceea ce a urmat a fost un cosmar....Intr-o noapte am auzit zgomote in acoperisul casei care era chiar deasupra patului nostru inclinat..Se auzea ca si cum era o cursa de cai. Am zis prima data ca poate se misca ceva din cauza vantului dar la un moment dat ceva alerga si rodea sa iasa din acel loc. M-am suparat intr-o noapte si am dat un pumn in acoperis si s-a cam kkt pe el de frica pt ca nu a mai facut. Era cu siguranta un ditamai sobolanul care vroia sa ne cada in cap. In fine, in ziua respectiva am plecat, femeia nu era acolo si am anuntat-o pe femeia respectiva ca au sobolani cat caii in acoperis...nu i-a interesat si noi ne-am vazut de drum promitand ca nu ne vom mai intoarce in acea gaura de sarpe in vecii vecilor.
Pensiunea Sarmis din Sarmisegetuza, groaznic, infricosator, terifiant!

#22
ovy111

ovy111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.01.2004
Asadar pana acum urmatoarele locatii trebuie evitate 100%:

-Sarmisegetuza- pensiunea Sarmis
-Ranca - Pensiunea Caprioara
-Hotel Cascada - Durau
-Hotel PRESIDENT in Baile Felix
-Vila HOLLIDAY,din PREDEAL
-Casa Braneana, Bran
-Cabana Valea cu brazi (de la Cota 1400 putin mai sus).
- Helios Inn, 2 Mai
-Bucuresti, Hotel Triumf, pe Kiseleff

Cred ca aceasta lista trebuie permanent updatata, daca OPC-ul nu prea exista, poate de la anu (poate), macar sa ne protejam noi intre noi. Oare  Ministrul Transporturilor, Constructiilor si Turismului realizeaza ca exista astfel de forumuri? Iata ce scriu baietii pe situl lor:

Autoritatea Nationala pentru Turism este organul de specialitate al administratiei publice centrale, cu personalitate juridica, aflat in subordinea Ministerului Transporturilor, Constructiilor si Turismului, prin care acesta isi realizeaza atributiile in domeniul turismului, avand urmatoarele atributii principale:
    a) implementeaza politicile de aplicare a strategiei nationale in domeniul turismului;
    B) aplica strategiile de dezvoltare a infrastructurilor de turism;
    c) fundamenteaza si elaboreaza necesarul de fonduri de la bugetul de stat pentru domeniul sau de activitate;
    d) se implică logistic si financiar in formarea profesionala a adultilor, din si pentru sectorul turism, hoteluri, restaurante si sprijina activitatea de învatamant turistic;
    e) organizeaza si realizeaza activitatea de promovare turistica a Romaniei atat pe piata interna, cat si pe pietele externe, prin activitati specifice reprezentantelor de promovare turistica din tara si din strainatate;
    f) organizeaza congrese, colocvii, simpozioane si alte actiuni similare, in tara si in strainatate, in domeniul turismului;
    g) organizeaza evidenta, atestarea si monitorizarea valorificarii si protejarii patrimoniului turistic, conform legii;
    h) realizeaza politica de promovare si dezvoltare a turismului, pe baza programelor anuale de marketing si promovare a turismului si a Programului de dezvoltare a produselor turistice;
    i) autorizeaza agentii economici si personalul de specialitate din turism, respectiv licentiaza agentii de turism, clasifica structurile de primire turistice, breveteaza personalul de specialitate;
    j) efectueaza controlul calitatii serviciilor din turism.


Oare care e adevarata?

Oricum in felix e bine sa evitati Santa Ana (Sanmartin), te amagesc ca au piscina acoperita cu apa termala, in schimb e jale!

#23
ovy111

ovy111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.01.2004
H. TRAIAN  IN CACIULATA - mizerie
Pensiunile Luminita - Moeciu de Sus - proprietari neseriosi
Vila DORR Simeria - proprietari neseriosi
Cazanele DUNARII - Dubova - pensiunea Gheorghita (fosta CAMI) - DO NOT GO THERE!!!!!!!!!
HOTEL TOMIS DIN MAMAIA - BATAIE DE JOC si scump. Acesta l-am gasit pe mai multe forumuri, omul chiar a ramas socat
Hotel Ferdinand Baile Herculane - conditii proaste


.........dupa o scurta cautare pe alte forumuri am mai gasit catva castigatori la cupa de r..... pt servicii si conditii! :first:



plus restu:

-Sarmisegetuza- pensiunea Sarmis
-Ranca - Pensiunea Caprioara
-Hotel Cascada - Durau
-Hotel PRESIDENT in Baile Felix
-Vila HOLLIDAY,din PREDEAL
-Casa Braneana, Bran
-Cabana Valea cu brazi (de la Cota 1400 putin mai sus).
- Helios Inn, 2 Mai
-Bucuresti, Hotel Triumf, pe Kiseleff
-Saliste (Sibiu), pensiunea "Domnescu":
-Cheile Turzii,Era o cabana Turda
-Hotel Castel *** de la Brasov-
-VILA ADRIANA la Herculane
-restaurantul" de pe hotelul plutitor vidraru
-Strandul cu valuri, Baile 1 Mai
-Cabana Valea cu Pesti: transfagarasan, Vidraru
-Pensiunea Nagy, Viseu de sus.
-Santa Ana (Sanmartin),

Edited by ovy111, 13 December 2006 - 17:51.


#24
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
La Luminita am stat de mai multe ori si a fost foarte bine. Aici te contrazic

#25
ovy111

ovy111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.01.2004
Te cred dar respectivul se plangea de comportamentul proprietarilor

#26
newbr33d

newbr33d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.11.2006
NU la oricare particular de la intrarea in Costinesti  (dinspre Constanta-Mangalia), fie pe stanga, fie pe dreapta, pana cel putin in zona garii. Zona aia e plina de "domni de afaceri" cu care colaborezi imediat ce patrunzi in statiune. Care mai de care mai interesat sa castige cat mai mult folosind zambete si toata mierea Dobrogei pentru a te atrage. In realitate, conditiile nu au nici o treaba cu tariful cerut: trebuie faci dushuri nationale simultan (cu restul romanilor cazati acolo), altfel risti sa nu mai ai apa calda, trebuie sa te dotezi cu Piroxicam/BenGay sau alte creme antireumatice pentru ca dupa ce 3-4 nopti de dormit pe niste saltele noduroase s-ar putea sa ai nevoie de ele; Oricum in tot Costinestiul imi place ca se practica constructia de noi spatii de cazare: o mana de caramizi, o bucata de tamplarie prin care bate vantul si maneaua luata de pe la nu stiu ce mester din zona, o spoiala ieftina pe pereti, un covor din zestrea nepotilor, un pat confectionat din lemne ude.. poate si o baie cu ceva gresie pe jos montata ca si cum ar fi cazut din sac direct pe adeziv.. si uite camera! A! Si poate un capot uzat de-al matroanei pe post de fatza de saltea! Ce carpaci! Si uite si minim 1 200 000/noapte. Si.. mai bine mergi in oricare alta statiune. Unii chiar n-au limite. Probabil ca romanul accepta orice si nu se mai uita pe ce da banul. Important este ca a ajuns "la mare". Eu unul m-am lamurit! Pentru totdeauna! Mai ales ca am plecat si cu masina zgariata dintr-un capat pana in celalalt. Un domn, din zona, tot de afaceri. Doar 24 de milioane a costat surpriza. Si abia vopsisem ceva pe partea aia. Alte 14 milioane. La anul.. oriunde! Acolo nu!

#27
hyatt1976

hyatt1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.12.2006
pentru cine vrea in Costinesti, va dau eu o vila unde de 8 ani stau si unde cred ca ma voi duce in concediu toata viata. Vila Pescarus 10, pe strada Pescarus 10. Se afla pe faleza, e cam departe de centru dar este senzational. Liniste, cateva terase foarte aproape de vila, unde se mananca bine si ieftin. Proprietarii sunt extraordinari, nu cer bani pentru gratar. Camerele sunt mari, curate...........ce mai este adevaraciune. Si nici preturile nu sunt exagerate !!!!

Va recomand vila si daca va duceti va garantez ca nu regretati !




View Postnewbr33d, on Dec 14 2006, 10:58, said:

NU la oricare particular de la intrarea in Costinesti  (dinspre Constanta-Mangalia), fie pe stanga, fie pe dreapta, pana cel putin in zona garii. Zona aia e plina de "domni de afaceri" cu care colaborezi imediat ce patrunzi in statiune. Care mai de care mai interesat sa castige cat mai mult folosind zambete si toata mierea Dobrogei pentru a te atrage. In realitate, conditiile nu au nici o treaba cu tariful cerut: trebuie faci dushuri nationale simultan (cu restul romanilor cazati acolo), altfel risti sa nu mai ai apa calda, trebuie sa te dotezi cu Piroxicam/BenGay sau alte creme antireumatice pentru ca dupa ce 3-4 nopti de dormit pe niste saltele noduroase s-ar putea sa ai nevoie de ele; Oricum in tot Costinestiul imi place ca se practica constructia de noi spatii de cazare: o mana de caramizi, o bucata de tamplarie prin care bate vantul si maneaua luata de pe la nu stiu ce mester din zona, o spoiala ieftina pe pereti, un covor din zestrea nepotilor, un pat confectionat din lemne ude.. poate si o baie cu ceva gresie pe jos montata ca si cum ar fi cazut din sac direct pe adeziv.. si uite camera! A! Si poate un capot uzat de-al matroanei pe post de fatza de saltea! Ce carpaci! Si uite si minim 1 200 000/noapte. Si.. mai bine mergi in oricare alta statiune. Unii chiar n-au limite. Probabil ca romanul accepta orice si nu se mai uita pe ce da banul. Important este ca a ajuns "la mare". Eu unul m-am lamurit! Pentru totdeauna! Mai ales ca am plecat si cu masina zgariata dintr-un capat pana in celalalt. Un domn, din zona, tot de afaceri. Doar 24 de milioane a costat surpriza. Si abia vopsisem ceva pe partea aia. Alte 14 milioane. La anul.. oriunde! Acolo nu!


#28
GregorSamsa

GregorSamsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.06.2004
No offense Hyatt1976 dar acest topic isi propune sa vorbeasca despre locurile unde nu am fost multumiti si nu locurile unde ne-am simtit bine ca atunci vine tot proprietarul de pensiune/hotel/cabana si se da drept turist super-multumit si uite asa isi face o reclama nevinovata....

#29
biloiu

biloiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 09.05.2004
Oameni buni tocmai m-am intors de la Breaza unde mi-am petrecut Revelionul la PENSIUNEA TUDOR unde v-as sfatui sa nu va duceti.
Pe la inceputul lui Noiembrie am gasit acesta pensiune pe net si ne-a placut locatia si pretul. Am vorbit cu Dl. Tudor (un fost zidar acum in virsta de 70 ani, care era trimis in tinerete la ambasadele Romaniei din lume pentru "pavoazari" = SECURIST) si ne intilnim pentru negociere si avans. La negocieri am reusit sa obtinem o reducere de 100 RON de camera (6 camere) si i-am lasat 50% avans. Dupa 1 Decembrie ne suna mosul si ne spune ca e nu mai vrea sa ne faca discount-ul promis, pt ca se scumpesc gazele si ca pe el costa o groaza de bani etc. Cred ca asta fusese sansa noastra dar fiind deja decembrie riscam sa raminem acasa de Revelion asa ca am acceptat.
Pe 29 ne prezentam la pensiunea de 3* asa cum scrie pe site http://www.pensiunea..._i-2_dotari.htm si gasim urmatoarele:
* cele 3 camere de le etajul 2 nu erau izolate, geamurile cu grau tineau vintul sa nu intre in camera si era putin mai cald dacit afara iar centrala termica evident ca nu facea fata (unul din calorifere avea o grosime de maxim 2 cm).
* baile nu erau incalzite si era frig ca afara
* sala de fitness era de fapt compusa dintr-o bicicleta medicinala din 1980 si de un stepper care erau puse pe holul de la intrare
* apa calda se termina pe la 9 seara si mai aparea spre seara
* dat fiind faptul ca etajul 2 nu era izolat caldura trebuia facuta cu calorifer electric dar numai unul singur putea fi pus pt ca nu tinea instalatia electrica asa ca cei care au stat acolo au tras la sorti cine sa aiba caldura si cind

Mincarea a fost OK in primele 3 zile iar in ultimile 2 am mincat resturile de dinainte.

In noaptea de Revelion au mai venit 2 prieteni in vizita si carora le-au fost cerute 200 RON pentru nimic, adica sa manince din mancarea de pe masa (platita inainte) sa bea din vinul nostru si sa manince din farfuriile noastre pt ca nu se mai puteau pune 2 tacimuri.

Datorita extraordinarelor conditii pe 1 doua camere s-au eliberat iar mosul a vrut sa-si cazeze niste cunostiinte pentru care noi am cerut 150 RON - erau camerele pt care noi platisem - moment in care s-a explodat (!!!) dar am fost fermi de acesta data si a ramas ca noi.

Pe 2 dimineata am gasit si nota de plata pe stricaciunile pricinuite:
* un pahar spart 3 RON ( era crapat si cind l-am spalat s-a spart )
* un tirbuson rupt 17 RON ( cred ca era de 30 ani pt ca s-a rupt intr-un dop )
* un intrerupator 10 RON ( a cazut din perete si s-a spart cint am aprins lumina )

L-am blagoslovit pe mos cu tot ce am stiut noi mai bine si la 10:30 eram in masini in drum spre casa !!!

Cam asta a fost si eram si cu 5 copii mici dupa noi.

Sfatul meu ar fi sa nu va duceti !!!

#30
chevrolet

chevrolet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.04.2006
SA VA FEREASCA DUMNEZEU DE SLANIC MOLDOVA LA HOTELUL LOR CEL MAI MARE (VENUS PARCA)! SA VA ZIC SI DE CE. AM FOST CU FAMILIA ACUM 2ANI LA SLANIC MOLDOVA PRIN SINDICAT! I-AM CERUT CLATITE LA CHELNER SI EL MI-A RASPUNS MANDRU : NU ARE CHEF BUCATARUL SA ARATA TIGAILE!! HOTELUL SUB ORICE CRITICA PATUL MURDAR ETC! Am fost si mi-a placut la piatra neamt tot cu sindicatul initial a fost vorba de statiunea                 dar a fost inundatie si s-a rupt podul de acces in statiune!Am vb si m-au trimis in piatra neamt la un hotel de 3 stele incredibil de curat la 2 zile schimbau lenjeria zilnik stergeau praful servirea la restaurant in 5 min gata masa indiferent de ce comandai!

#31
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
daca vreti sa beti ceva pe la gura diham, cre'ca ca e bine sa beti din sticle ce se deschid sub ochii vostrii. nu conteaza ce beti: bere, tarie, suc... se practica reciclarea. si nu din sticle, ci din resturile din pahare. vazut cu ochii mei faza, cum se adunau resturile de pe o ditamai tava de pahare goale. cand s-au prins ca au un intrus in spatiu, niste privire repezi in stanga dreapta si o perdea trasa in usa.
la mancare nu ma bag sa zic ceva, asta daca mai aveti chef de mancare...

faza se intampla in urma cu vreo 2 ani, poate s-o mai fi schimbat ceva, dar fie si pentru asta merita "reclama".

#32
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 25.11.2003
Revelion 2007, stațiunea Sinaia, hotel Sinaia  :notangel:

Și pentru a nu spune cineva că am (avem) vreo problemă, ideea e că am început deja să bănuiesc că da, "atrag" tot felul de porcăriuțe  :console:

Deci azi avem așa:

* inundație în cameră, de la o scurgere înfundată în baia de deasupra noastră; a naibii apă curgea pe lângă spotul de la oglindă - de ajunsesem să mă gândesc că până aici ne-a fost, e rost de popă și de cai dacă întrerupătorul e pus pe nul  :D

* mâncare de-a dreptul infectă la restaurant (semipreparate congelate aruncate în tigaie, ciorbe reciclate) - ei știu asta, de-aia te forțează să mănânci acolo prin sistemul de "fișă cont" - ar fi trebuit să includă pe post de desert și o folie de Colebil sau niște soluție contra aftelor bucale, nu de alta dar și eu și nevasta am avut nevoie de așa ceva! Da, încă mai avem afte în gură, amândoi!  :death:

* la petrecerea de anul nou șeful de sală a "jonglat" cu locurile la mese; noi fusesem repartizați de către organizatori într-o anume poziție (cu bilețel cu numele nostru pe masă etc) însă acolo a stat un alt cuplu care a venit doar pentru petrecere și a dat șpagă pentru a fi aproape de scenă și de ring! În final ni s-a găsit și nouă un loc după un perete cu spatele la un geam de nu am văzut absolut nimic din spectacol și "ni s-a luat" undeva la ora 1.... Cum am dibuit aranjamentul? Păi pe seara de 1 la "cina festivă" nu au mai fost invitați suplimentari așa că am fost printre puținii care și-au "schimbat locurile" față de seara precedentă....

* în ultima zi un idiot a pus gumă de mestecat pe toate clanțele de pe palier  :lol:

Concluzia mea este că omul strică locul, degeaba pui mobilă nouă, calorifere de aluminiu și termopane în toate camerele dacă femeia de servici care vine să curețe după inundație îți sugerează să îi strecori o șpagă, chelnerul îți spune că bucătarul nu are chef să gătească un anume fel de mâncare din meniu sau îți trântește în față o farfurie cu ceva ars! A, și vai de cei care au stat în camerele dinspre "oraș", noi măcar de dormit am dormit...

#33
Ochisor

Ochisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2006

View PostGregorSamsa, on Aug 31 2006, 12:30, said:

Nu ma refer la locuri care nu au fost pe gustul vostru, la chestiuni de confort sau altele care ar putea fi apreciate subiectiv ci la locuri unde ati fost pacaliti, furati, mintiti, sau unde conditiile sunt evident sub orice critica fata de ceea ce se pretinde.

Vila Jolie din Lepsa - prezentată pe un site f.f. misto, dar atat.
Toată constructia e un kitch, facuta doar pentru pacalit si incasat de la turisti.

La ceva timp după ce am fost acolo, am scris care e adevarul (pe acest forum si pe altele...) tocmai ca sa afle toata lumea ce banditi sunt.
Azi m-am gandit ca e bine sa vad ce s-a mai intamplat cu "ticalosia Jollie"... si am gasit niste mesaje de la asa zisi "turisti" incantati pana la orgasm. De exemplu, intr-unul care se vrea o replică la mesajul meu, este o reclama ascunsa, prin care se face directionare la site-ul lor. Cred ca mesajul n-a fost sters deoarece contine "O felie"  ;)  de adevar la inceput, cand compara vila Jolie cu o balega intr-o poiana cu flori (probabil celelalte vile din Lepsa).

#34
Chloe

Chloe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.04.2006

View Postjoannes, on Jan 3 2007, 05:21, said:

daca vreti sa beti ceva pe la gura diham, cre'ca ca e bine sa beti din sticle ce se deschid sub ochii vostrii. nu conteaza ce beti: bere, tarie, suc... se practica reciclarea. si nu din sticle, ci din resturile din pahare. vazut cu ochii mei faza, cum se adunau resturile de pe o ditamai tava de pahare goale. cand s-au prins ca au un intrus in spatiu, niste privire repezi in stanga dreapta si o perdea trasa in usa.
la mancare nu ma bag sa zic ceva, asta daca mai aveti chef de mancare...

faza se intampla in urma cu vreo 2 ani, poate s-o mai fi schimbat ceva, dar fie si pentru asta merita "reclama".

Tot acolo, acum aprox 1 an era sa beau o ciocolada calda dintr-un pahar de UNICA FOLOSINTA cu urme de ruj pah el. Am facut scandal dar n-am reusit decit, evident, sa obtin o alta ciocolada cald dintr-un pahar (mai) curat.

#35
tzuc

tzuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2006
Daca mergeti in Bucovina, evitati CASA NISTOR -din comuna VAMA! Am facut Revelionul acolo si am avut numai surprize neplacute in privinta raportului calitate-pret (paturi rupte, muste moarte pe asternuturi, caldura oprita in miez de noapte si altele, toate servite la pret dublu fata de conditiile de *** ale hotelului de peste drum sau cele de la Lions din Gura Humorului.) Daca va uitati pe anunturile lor de pe net, vi se ofera marea cu sarea:

   "- foc de tabara, gratar, petreceri cu muzicanti in livada    
    - vizita la stana cu degustare de produse specifice  
    - descoperitul activitatilor la ferma (muls, cosit)    
    - plimbari cu caruta sau sania cu cai  
    - drumetii pe munte    (comuna e bine pazita de...dealuri :coolspeak: )
    - participare la activitatile de prelucrare a lemnului (taiat lemne in padure, fabricat cherestea etc.)  "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- :whistling:

   La masa de revelion de 1,5 mil., am avut parte de un aperitiv, pastrav afumat si un tort necomestibil...si o prima zi a lui 2007 cu greturi de femei insarcinate :deadtongue: (pt a nu se interpreta gresit cauzele, adaug: fara dureri de cap)...  
   AAA, si norocoasei persoane cu astm pe sistem alergic care era cu noi, pustiul familiei i-a facut o surpriza foarte frumoasa, cazand si pisica in aceeasi camera...
   La multi ani, dar fara fani, Casa Nistor!!!!  :fyou:  :notangel:

Edited by tzuc, 06 January 2007 - 02:39.


#36
penca

penca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.01.2006

View Posttzuc, on Jan 6 2007, 02:35, said:



   "- foc de tabara, gratar, petreceri cu muzicanti in livada    
    - vizita la stana cu degustare de produse specifice  
    - descoperitul activitatilor la ferma (muls, cosit)    
    - plimbari cu caruta sau sania cu cai  
    - drumetii pe munte    [color=#9932CC](comuna e bine pazita de...dealuri :coolspeak: )

    - participare la activitatile de prelucrare a lemnului (taiat lemne in padure, fabricat cherestea etc.)  "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- :whistling:


Pe astea le-or fi vazut pe vreun site, si le-au parut interesante...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate