Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Google Adsense - conturi suspendate fara explicatie

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View Posttentis, on Aug 30 2006, 21:48, said:

Am zis un site care sa nu aiba nici o legatura. Daca schimbi acum proprietarul, trimite si un mail la google si spune ca ai cumparat site-ul si vrei sa stii daca poti pune adsense pe el.

Exista o baza de date (nu tine minte ingineru' X ca situ' cutare e al unuia care fraudeaza);
Nume prenume , ip-uri logare cont, site-uri folosite, conturi "related", bla bla bla
PS
Primesti aceste sfaturi ca sa nu ne mai stresezi, insa nu meriti nimic. Din cauza celor ca tine, este trecuta Romania cu grad 6 la click fraud.


Asa o fi dar si rautatile gratuite pot contribui la o imagine proasta a romanilor sau a Romaniei.
Cine stie...
Era un topic deschis pentru a ajuta nu pentru a ataca pe cineva de dragul de a posta ceva.

;)

#20
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postelbogdan, on Aug 30 2006, 22:49, said:

Era un topic deschis pentru a ajuta nu pentru a ataca pe cineva de dragul de a posta ceva.
hopa... tu furi si acum tot tu te plangi ? nu te-a obligat nimeni sa faci ceea ce ai facut, suporta consecintele si ai macar decenta sa nu te lauzi in stanga si in dreapta.

#21
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View Postzuppy, on Aug 30 2006, 22:58, said:

hopa... tu furi si acum tot tu te plangi ? nu te-a obligat nimeni sa faci ceea ce ai facut, suporta consecintele si ai macar decenta sa nu te lauzi in stanga si in dreapta.


Recunosc. Am furat 6 usd de la google. Sunt convins ca cei care striga nu au facut nimic incorect pana acum.
Cinste lor.
Acum putem reveni la topic?

:worthy:

#22
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
6 ? Mai sus spuneai ca doar 4 :)

#23
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View Postdlh, on Aug 30 2006, 23:14, said:

6 ? Mai sus spuneai ca doar 4 :)


ceva pe acolo - dar mi-a confiscat google tot asa ca nici de-o ciunga nu mi-a iesit.

#24
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006

View Postdlh, on Aug 30 2006, 22:10, said:

De unde ai informatia asta ? Ma intereseaza si pe mine , daca poti sa imi dai un link.


http://www.dnsstuff....p=89.37.150.161


pune si tu ce ip vrei

Edited by tentis, 30 August 2006 - 22:46.


#25
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ahh, chestia aia se poate referi la orice tip de frauda electronica, nu cred ca se refera la click fraud, mai degraba la fraudele din comertul electronic.

#26
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006

View Postelbogdan, on Aug 30 2006, 23:07, said:

Recunosc. Am furat 6 usd de la google. Sunt convins ca cei care striga nu au facut nimic incorect pana acum.
Cinste lor.
Acum putem reveni la topic?

:worthy:

Desi nu meritai, cred ca ai primit destule sfaturi si de fapt cam tot ce iti trebuie. Si dupa toate astea mai esti si ironic. Cred ca ar trebui sa urmezi sfaturile pe care le-ai primit si sa nu mai faci comentarii de genul asta.
Ajunge. Inchide topicul.

#27
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View Posttentis, on Aug 30 2006, 23:49, said:

Desi nu meritai, cred ca ai primit destule sfaturi si de fapt cam tot ce iti trebuie. Si dupa toate astea mai esti si ironic. Cred ca ar trebui sa urmezi sfaturile pe care le-ai primit si sa nu mai faci comentarii de genul asta.
Ajunge. Inchide topicul.


Asa carne asa furculita!

Ironia a venit dupa reactia ta. Esti militian pe forum cumva?
Nu te abate de la topic. E o rugaminte. Daca ai ceva util de spus sunt deschis, daca ai alte comentarii off-topic poti sa le spui, dar le voi ignora.
Nu uita de ce esti aici pe forum.

#28
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006

View Postelbogdan, on Aug 30 2006, 23:56, said:

Asa carne asa furculita!

Ironia a venit dupa reactia ta. Esti militian pe forum cumva?
Nu te abate de la topic. E o rugaminte. Daca ai ceva util de spus sunt deschis, daca ai alte comentarii off-topic poti sa le spui, dar le voi ignora.
Nu uita de ce esti aici pe forum.

1. Ti-am spus ce poti face. ( BTW - nu am vazut nici un multumesc, decat reactii)
2. Nu uit ca suntem pe forum, sectiunea webmasteri, unde putem cel mai bine discuta cum putem impiedica frauda, nu s-o generam.

#29
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View Posttentis, on Aug 31 2006, 00:06, said:

1. Ti-am spus ce poti face. ( BTW - nu am vazut nici un multumesc, decat reactii)
2. Nu uit ca suntem pe forum, sectiunea webmasteri, unde putem cel mai bine discuta cum putem impiedica frauda, nu s-o generam.

Am mai zis multumesc.
Multumesc.
Primul cont a fost de test si l-am pus pe unul dintre portalurile mele.
Am fost  .... si am dat cateva click-uri. Mea culpa.
M-a ras scurt allmighty google.
Acum cand am nevoie sa scot bani din asa ceva BAM!!! Iar m-a ras! Sunt recidivist :)
Prin site-urile de content nu fac BLACK HAT SEO si ele sunt super ok. Au propria identitate si comunitati virtuale in jurul lor. Daca faceam BH SEO mai zic.
Cu toate ca ai ramane surprins sa vezi cati din lumea "mondena" a web-ului romanesc fac BH SEO.
Nu nominalizez dar stiu pe cineva care castiga 8-10000 din BH SEO lunar.
Sunt de bune intentii. Oricum si BH SEO e ok. Se descurca si e alegerea lor. Tentatia e mare si iti trebuie cunostinte solide pentru a face BH SEO.

#30
tentis

tentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.07.2006
Daca site-rile sunt super ok, poti sa castigi frumos si cu firmele din Romania de profil.

#31
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006
Da, arata ok. Am bagat ceva bani in ele: designer bun si programator f. bun.

Ideea este urmatoarea: LECTIE: sa nu dati nici din greseala click-uri pe reclamele adsense din site-urile proprii.

altfel  :death:

Am spus!

#32
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postelbogdan, on Aug 31 2006, 10:54, said:

Da, arata ok. Am bagat ceva bani in ele: designer bun si programator f. bun.

Ideea este urmatoarea: LECTIE: sa nu dati nici din greseala click-uri pe reclamele adsense din site-urile proprii.

altfel  :death:

Am spus!

nu cred ca te baneaza google pt click-urile proprii ci doar daca faci golanii . oricum ei taie din click-uri , la fel ar putea sa faca si cu click-urile date de tine , nu le ia in considerare si gata . am primit si eu un avertisment pe la inceput , in care imi spuneau cum pot sa imi testez adsense numai ca scula aia nu prea mi-a mers (de fapt trebuia sa mearga doar in IE) .
puteti incerca si voi
https://www.google.c.../...nk&hl=en_US

Edited by Sergiu_Q, 31 August 2006 - 14:40.


#33
elbogdan

elbogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.05.2006

View PostSergiu_Q, on Aug 31 2006, 15:26, said:

nu cred ca te baneaza google pt click-urile proprii ci doar daca faci golanii . oricum ei taie din click-uri , la fel ar putea sa faca si cu click-urile date de tine , nu le ia in considerare si gata . am primit si eu un avertisment pe la inceput , in care imi spuneau cum pot sa imi testez adsense numai ca scula aia nu prea mi-a mers (de fapt trebuia sa mearga doar in IE) .
puteti incerca si voi
https://www.google.c.../...nk&hl=en_US

Man, golanii nu fac pentru ca nu le stapanesc. Mi-au dat cu flit din cauza click-urilor invalide.

It has come to our attention that invalid clicks have been generated on
the Google ads on your site(s). We have therefore disabled your Google
AdSense account. Please understand that this step was taken in an
effort to protect the interest of the AdWords advertisers.

A publisher's site may not have invalid clicks on any ad(s), including
but not limited to clicks generated by:

- a publisher on his own web pages
- a publisher encouraging others to click on his ads
- automated clicking programs or any other deceptive software
- a publisher altering any portion of the ad code or changing the
layout, behavior, targeting, or delivery of ads for any reason

Practices such as these are in violation of the Google AdSense Terms
and Conditions and program polices, which can be viewed at:

https://www.google.c...-terms?hl=en_US
https://www.google.c...licies?hl=en_US

Publishers disabled for invalid click activity are not allowed further
participation in AdSense and do not receive any further payment. The
earnings on your account will be properly returned to the affected
advertisers.

Sincerely,

The Google AdSense Team

Cool, nu?

#34
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
pai ce ai facut ? ai stat o zi si ai dat click-uri  ?

#35
MKwitch

MKwitch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2006

View Postelbogdan, on Aug 30 2006, 21:07, said:

Recunosc. Am furat 6 usd de la google. Sunt convins ca cei care striga nu au facut nimic incorect pana acum.
Cinste lor.
Acum putem reveni la topic?

:worthy:

Pai ia stai un pic... ce ai furat tu, nu conteaza ca 1 cent sau 1 dolar sau 4 sau 6, nu de la Google ai furat, ci de la cei care au platit sa isi faca reclama cu AdWords. Poate c-ar trebui sa le ceri scuze... macar in gand.

Incredibil ce tupeu au unii... dupa ce ca fura, mai si vin sa intrebe senini cum sa fure in continuare. :puke:

Si ca sa iti raspund la intrebare... fii sigur ca si daca reusesti sa deschizi cont nou de AdSense, te prind apoi "la potecuta" cand fac alte analize de site etc. care nu se fac atunci cand iti aproba (sau nu!) contul.

#36
r3ticul

r3ticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.02.2006
In timpul scurs  pentru a afla o metoda de revenire in programul Adsense eu, sa fi fost in locul celui cu frauda, zburam (de mult ) la alt program. Sa nu uitam ca Google nu e chiar UNICUL. Exista atat firme romanesti(neogen.ro, boom.ro etc.) cat si firme straine(adbrite.com, clicksor.com) cu care se poate lucra. La urma urmei, numarul si calitatea vizitatorilor conteaza. Daca ai trafic bazat, profitul nu e chiar asa greu de obtinut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate