Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Download Acelerator

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ralfy_tm

ralfy_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.08.2006
sal...am internet de la upc si vreaus a folosesc un download manager ca sa downloadez mai repede,dar am auzit ca daca folosesti asa ceva esti mai expus la virusi...e adevarat? eu am un internet security Kaspersky si e bun...dar daca folosesc vreun download manager o sa fiu plin de fisiere spy? please help  :coolspeak:

#2
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postralfy_tm, on Aug 28 2006, 21:25, said:

sal...am internet de la upc si vreaus a folosesc un download manager ca sa downloadez mai repede,dar am auzit ca daca folosesti asa ceva esti mai expus la virusi...e adevarat? eu am un internet security Kaspersky si e bun...dar daca folosesc vreun download manager o sa fiu plin de fisiere spy? please help  :coolspeak:
Parerea mea este sa nu folosesti un astfel de program!
E am folosi asa ceva si cu ajutorul lui Kasperky nu am scos decat aprox. 500 de virusi!!!

#3
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
am internet download manager si kis si nu am nici un virus sau spy poate depinde si ce sit-uri frecventezi

Edited by GreuHip, 28 August 2006 - 20:41.


#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001
e aberant! ce treaba are download managerul cu virusii?! Daca nu e el un virus sau un spyware de kkt, nu ai probleme (ma rog, nu mai mari decat daca nu l-ai folosi).

se muta la software, undeva ... n-are treaba cu networking ...

#5
gix@george

gix@george

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 23.08.2005
oricum nu te ajuta la multe download manageru...si viteza sigur nu iti creste ci doar iti poti controla mai bine downloadul..

#6
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postralfy_tm, on Aug 28 2006, 21:25, said:

sal...am internet de la upc si vreaus a folosesc un download manager ca sa downloadez mai repede,dar am auzit ca daca folosesti asa ceva esti mai expus la virusi...e adevarat? eu am un internet security Kaspersky si e bun...dar daca folosesc vreun download manager o sa fiu plin de fisiere spy? please help  :coolspeak:
Nu esti mai expus la virusi, dar nici n-ai nevoie de el. De ce nu folosesti Firefox sau Opera care au integrate un download-manager?

#7
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 20.08.2004
daca folosesti IE atunci un download manager e bun pentru cazul in care ti se intrerupe download-ul. cu ajutorul managerului poti sa reiei download-ul de unde s-a intrerupt. castig de viteza n-o sa vezi (ca doar tu ai o anumita latime de banda de internet, pe care n-ai cum s-o depasesti). si nici cu virusii n-are nimic in comun download managerul (numai daca kitul lui nu e infectat).

#8
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Am auzit ca in IE 7 va fi integrat si un download manager.

#9
ARRON

ARRON

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 20.07.2006

View Postgix@george, on Aug 29 2006, 02:35, said:

oricum nu te ajuta la multe download manageru...si viteza sigur nu iti creste ci doar iti poti controla mai bine downloadul..

Incearca Internet Download Manager si ai sa vezi diferenta de viteza instant! Poate cei care sint pe modem sau cu viteza fixa sa nu sesizeze diferentele

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate