Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Simulator GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tymon

tymon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.08.2006
Salut.
Problema mea este urmatoarea: am de facut o aplicatie Java cu numele "Simularea unui sistem GPS". Am facut acest program, dar problema profesorului a fost ca nu prea seamana cu un adevarat soft GPS, si prin urmare nu m-a notat cum ma asteptam eu. Asa ca acum vreau sa dau marire. In fine, pana aici nu era foarte important.
Cerinta mea este: dati-mi si mie va rog un exemplu de soft GPS, sau un link de unde sa il downloadez, vreau doar sa vad cum arata interfata, ca sa stiu cum sa arate si programul meu.
Problema este ca nu am nici un receiver GPS, PDA sau ce s-ar mai putea folosi, asa ca am nevoie de un program GPS care sa mearga doar pe un calculator fara nimic atasat.
De cateva ore tot caut astfel de programe, dar tot ce am gasit pana acum avea nevoie de un alt dispozitiv atasat. Nu am nevoie sa aflu unde sunt, vreau doar sa vad interfata, si cum functioneaza.
In cel mai rau caz, m-ar ajuta si niste poze dintr-un adevarat program GPS, in timpul functionarii.
Imi cer scuze daca s-a mai discutat subiectul, dar pur si simplu sunt in criza de timp, si nu am avut cand sa ma uit prin alte topicuri.
Va multumesc!

#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
mai e un topic in care se discuta despre rularea unui soft de gps pentru pda intr-un emulator de pocket pc, pe un desktop pc

#3
tymon

tymon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.08.2006
da, probabil ca exista. dar daca tot ti-ai batut capu' sa imi raspunzi astfel, nu puteai sa zici si unde este? eu chiar nu am gasit, si pe net stau maxim 15 minute si nu pot sa ma uit prin toate posturile.

#4
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
http://forum.softped...m...t&p=1767679

P.S. auzi daca tot esti asa ocupat, n-ar fi mai bine ca vreo 2 dintre noi sa citeasca in fiecare zi toate topicurile si sa-ti trimita un rezumat pe mail ?
ca doar noi de aia traim; sa-i ajutam pe aia care n-au timp sa dea un SEARCH

P.S. 2. scuzati de rautate dar chiar nu-mi plac oamenii care asteapta sa li se dea totul de-a gata....

#5
tymon

tymon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.08.2006
NU-mi dau seama ce nu ai inteles din postul meu!
Sau, poate nu am inteles eu, dar parca in linkul spre care ma trimiti tu scrie ceva de un receiver, si eu nu am asa ceva!
Nu am nimic legat de GPS, si nici nu vrea, pt ca nu am nevoie, eu vreau doar sa vad o amarata de interfata!
Daca gresesc acum imi cer scuze, dar as vrea intai sa fiu sigur ca nu o sa am nevoie alte aparate dupa ce downloadez si instalez toate programele despre care se spune in topicul spre care este linkul!

#6
noghtyclick

noghtyclick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.07.2006
www.route66.ro

sper sa iti fie de folos, cred ca am vazut si ceva screenshot-uri pe site

#7
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
http://www.microsoft...;DisplayLang=en




uite cum arata interfata grafica:

Attached Files


Edited by yuly, 10 September 2006 - 20:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate