Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Aveti idee ce firma as putea folosi pt un site de muzica ?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
Aveti idee ce firma as putea folosi pt un site de muzica ? Si in limba romana si engleza ..
Momentan siteul e la refacut era doar pe romana iar zilele astea dam drumu separat, romana numai cu melodii romanesti si engleza numai cu mel straine ..
Cand cele 2 domenii (ro + en) erau unite, siteul avea 11 mii vizite unice / zi (statistici.ro) .. posibil mai multe deoarece din cate am vazut statistici.ro afiseaza mai putine decat in realitate
Any ideeas ? M-ar interesa totusi ceva romanesc si care sa plateasca bine .. boom.ro au zis ca vor sa vada statistici la site .. leam pus statistici.ro .. au zis ca m-au acceptat si ca voi primi un email de la ei .. asta acum 3 luni ...

#2
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006

View PostScobee, on Aug 27 2006, 12:38, said:

Aveti idee ce firma as putea folosi pt un site de muzica ? Si in limba romana si engleza ..
Momentan siteul e la refacut era doar pe romana iar zilele astea dam drumu separat, romana numai cu melodii romanesti si engleza numai cu mel straine ..
Cand cele 2 domenii (ro + en) erau unite, siteul avea 11 mii vizite unice / zi (statistici.ro) .. posibil mai multe deoarece din cate am vazut statistici.ro afiseaza mai putine decat in realitate
Any ideeas ? M-ar interesa totusi ceva romanesc si care sa plateasca bine .. boom.ro au zis ca vor sa vada statistici la site .. leam pus statistici.ro .. au zis ca m-au acceptat si ca voi primi un email de la ei .. asta acum 3 luni ...
nici o firma din ro nu o sa se bage pe voi .... piratati muzica  :coolspeak:

#3
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
atata timp cat userii sunt happy totul e ok :P
artistii nu pierd nimic, chiar sunt unii care ne-au multumit
caselor de discuri nu le convine treaba asta, dar .. atata timp cat exista torrenturi, odc-uri si multe alte prostii .. un site de muzica e ff nesemnificativ, nu crezi ?

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu
n-ai nici o sansa sa te accepte vreo firma din ro

#5
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
asta ma gandeam si eu :)

#6
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
nu, nu ar fi nesemnificativ.
Anual mor mii de oameni din cauza albinelor. Care-i problema daca mai omori si tu vreo 3? :)

Ai grija cu Politia, nu se stie niciodata. -_-

#7
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
dupa cum ziceam .. desi siteul e cam cel mai mare .. totusi nu se poate compara cu un ODC care are de multe ori mai multa muzica, filme si programe, sau cu un torrent ...
de multe ori am spuso si o spun in continuare .. daca vor sa inchid siteul, mai intai sa vad ca nu mai sunt odcuri si torrenturi si apoi sa vina la mine (so .. never !?)
la noi e gluma pirateria, stati sa vedeti ce formatiuni sunt in afara, am multi prieteni care au 0day movies in fiecare zi, peste 5-600mb melodii each day si multe altele .. si ei chiar sunt organizati, cu ftp parolate, membri etc, nu ca la noi ... so cine zice ca in romania e multa piraterie ar trebui sa se mai documenteze, si in afara e la fel, dar sunt mai organizati baietii .. chiar daca au bani, e aceeasi logica ca si la noi ... why not take it for free ?

#8
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Fiule eu inteleg ce zici tu , dar probabil asa au gandit si cei ce aveau serverul e-donkey , Razorback2, pana le-a batut politia la usa. Nu ca ar fi interesat comunitatea ce sta pe Emule ca pun pariu ca e la fel ca inainte fie ca a murit cel mai mare server de indexare! Au venit altele care sunt mai mari.
Deci pe aia i-au busted ca avea doar site de indexare. Ii si vad pe aia certandu-se cu politia " Ba sa veniti la mine cand nu mai exista nici un warez in lumea asta " :))
Busted-uri astea se fac pentru 2 motive : 1) baga frica in comunitate
(2) mai scapa si ei de pestii mari.

Asa ca afirmatiile tale Scobee mi se pare de un adolescent care nu prea stie pe ce lume traieste. Nu te supara! dar daca faci astfel de afirmatii " ca sa vina la mine cand nu mai sunt odc-uri  etc etc" esti foarte naiv.
In Romania inca nu am ajuns sa meargem si la aia care downloadeaza si ei un film de pe retea ca in SUA ci se concentreaza asupra "pestilor mari"
Un site ca al tau pun pariu ca e vizitat de multa lume si asta atrage atentia stii tu cui.

#9
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
Stiu ca in mare parte nu am dreptate, dar imi place sa cred ca am .. si ma pot gandi mai mult la cum sa il maresc si sa le fac pe plac la utilizatori.
Daca stau cu frica in san gandinduma la ce se poate intampla ...
In viata trebuie sa mai si risti, nu ?

#10
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
tu risti cam aiurea ca nu castigi nimic

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu nu inteleg ce crezi ca oferi in plus fata de odc. Unde de bine de rau gassesti de toate pt toti de cele mai multe ori la viteze mult superioare. Eu zic sa iti iei gandul ca vei putea oferi multa vreme muzica pe site, pana la urma vei fi calcat de politie, si nu cred ca iti va place ce urmeaza dupa aia.

Cel mai bine ar fi daca ai oferi muzica cu licenta, adica a formatiilor putin cunoscute care au nevoie de promovare. Pe ideea ca macar esti legal si nu vei avea de platit de te va ustura buzunarul cand pica orda si politia pe tine

#12
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Plus ca tu ai putea scoate si ceva banuti din asta. <_<

De ce sa te risti? Ai putea face ceva interesant, bagi niste reclame si... :naughty: decat sai ai probleme asa de mari pentru nimic.

edit:
Si inca ceva. Pe Odc si pe torrente, fisierele nu sunt gazduite pe server, ci pe HDD-urile utilitaorilor. Este o diferenta...

Edited by CGF, 27 August 2006 - 15:22.


#13
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
nu sunt gazduite pe serverul meu :) in general (momentan cel putin) in diferite locuri care ofera file hosting
si nu ma risc aiurea fara castig, ca doar nu fac de placere

#14
GagicuL

GagicuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.08.2006
e vorba de site`u e-muzica... ? :D

#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mai mult ca sigur

#16
GagicuL

GagicuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.08.2006
da... ca a zis ca e vb de 2 domenii si e-muzica mai ii si music-nation  :D

#17
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2006
sa zicem .. :P posibil. oare am voie sa intreb pareri despre site? ce ar mai trebui inbunatatit, etc ?

#18
GagicuL

GagicuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.08.2006
pai deocamdata pe e-muzica nu e nimik... tot trebuie imbunatatit :))... dar dak pui tot designu trecut... mie la download cand dai sa iei o melodie nu imi placea... pentru ca, cand dadeam click pe o mel intra in alta pagina si acolo m`ai trebuie s a dau odata download... eu zic sa faci odata ce a dat click pe mel sa apara deja cu save... e mai usor pt totzi ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate