Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Totul despre Transfagarasan

- - - - -
  • Please log in to reply
3541 replies to this topic

#3529
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
E lejera urcarea pe Buteanu, daca ai incaltaminte buna si putina experienta. E un singur punct mai dificil, o spintecatura, unde se face putina catarare, in rest e tura de incalzire 🙂 De atunci am ajuns si pe Moldoveanu si pe Negoiu.

#3530
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Azi e ceva trafic pe Transfagarasan. Dupa pensiuni , cam la 3 km 4 ursi in doua locuri au rupt coșurile de gunoi si mănâncă.  Proștii , cu copii de 5-6 ani de mana,  la 3-4 metri de ei, fac poze. Tâmpită lume!!!

#3531
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Live

Attached Files



#3532
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 02.11.2009
Pentru TF vestile sunt mai putin bune!
https://www.hotnews....e-opt-metri.htm

#3533
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Salut, a fost cineva de cand s-a deschis ?

Sunt curios daca este zapada pe strazi si daca se poate merge cu anvelope e vara.

#3534
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 23.04.2005
Am primit amenda pt parcare neregulamentara in zona intrarii pe traseul Valea lui Stan (nu am parcat deloc in buza intrarii). Daca vreti sa urmati traseul, asigurati-va ca aveti unde parca masina regulamentar sau alegeti alta destinatie.

#3535
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Prea stufos topicul sa iau mesaj la rand sa gasesc o informatie. Pe scurt. E vreun punct zero pe transfagarasan unde toti se opresc, ceva sa fie mai wow decat restul locurilor ? Sau loc de parcare, de luat masa, etc ? Costuri ? Ce merita sau ce nu merita vazut ratat ? Cam cat ia drumul ? Cat e de aglomerat ? Cand e bine sa il faci gen la ce ora ? Treceti cu liniuta pt o mai buna vizualizare.

#3536
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2015
Dragi colegi de forum

Stiti cumva sa fie ceva restrictie de circulatie prin tunel pe timp de noapte?

Noi dorim sa ajungem la Piscul Negru pe la 7 dimineata urcand dinspre Sibiu.

Ms!

#3537
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Hai noroc. Este interzis noaptea intre 21:00-07:00. E un panou la intrare,

#3538
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Dacă vrei, îl faci și noaptea. Dar, traseul e priveliște, fără priveliște, nu prea are sens.

#3539
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2015
Noi vrem sa plecam cat mai devreme ca sa nu ne prinda noaptea pe traseu.

Ms de info !

#3540
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Am ajuns ieri relativ tarziu pe Transfagarasan . Venind dinspre Bucuresti, era coloana pe sensul invers asa ca noi am prins relativ ok inclusiv loc de parcare sus la lacul Balea. Dar frig (10 grade) pe computerul masinii, noroc ca ne tinem hanorace si geci de ploaie permament in masina ca rezerva.
Ceata deasa pe unele portiuni si s-au mai asfaltat niste bucati asa ca se circula destul de bine. Dar tot erau multe pietre cazute pe carosabil care sunt un real pericol datorita muchiilor ascutite.

Attached File  IMG-20210829-WA0008.jpeg   154.03K   29 downloads

#3541
raduvlad15

raduvlad15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 12.07.2018
ma pufneste rasul cand citesc comentariile de prin 2007 unde-i vad pe unii ca zic ca drumul era bun.Sunt nascut in C.de Arges , si e drept ca in 2007 aveam doar 12 ani dar imi amintesc clar ca drumul era de 2 bani si atunci si de 2 bani este si acum cand am permis si pot conduce pe acolo. Transfagarasanul e bun doar de la balea in jos, altminteri este oribil de la Arges pana la Baraj si de la Vidraru pana la Balea. Ma depaseste cum un drum atat de important este atat de patetic ca stare.

#3542
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Pe unde se mai mănâncă bine pe Transfăgărășan? La Hanul Patrisiei am stat și mâncat ultima oară, a fost ok, în afară de personal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate