Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Steaua in Champions League

- - - - -
  • Please log in to reply
1440 replies to this topic

Poll: Ce va face Steaua in Champions League? (221 member(s) have cast votes)

Ce loc va ocupa Steaua in grupe?

  1. Locul 1 - calificabil in optimile Champions League (16 votes [7.24%])

    Percentage of vote: 7.24%

  2. Locul 2 - calificabil in optimile Champions League (79 votes [35.75%])

    Percentage of vote: 35.75%

  3. Locul 3 - calificabil in UEFA Cup (93 votes [42.08%])

    Percentage of vote: 42.08%

  4. Locul 4 (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

In ce faza a cupelor europene se va opri Steaua?

  1. Grupele Champions League (Locul 4 in grupa) (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

  2. Se va califica in UEFA Cup (Locul 3 in grupa) (83 votes [37.56%])

    Percentage of vote: 37.56%

  3. Optimile Champions League (Locul 2 sau 1 in grupa) (43 votes [19.46%])

    Percentage of vote: 19.46%

  4. Sferturile Champions League (31 votes [14.03%])

    Percentage of vote: 14.03%

  5. Semifinalele Champions League (8 votes [3.62%])

    Percentage of vote: 3.62%

  6. Finala Champions League (23 votes [10.41%])

    Percentage of vote: 10.41%

Vote Guests cannot vote

#1225
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
steaua a jucat foarte bine in aparare si la mijloc. in atac s-a precipitat de fiecare data irosind niste ocazii importante. vina autogolului este in totalitate a lui nicolita si a blestemului fotbalului romanesc.

#1226
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Nov 1 2006, 23:45, a scris:

Multumesc raspunsurilor in lant.
Dar vreau sa fac niste precizari:
1. Cernea a fost un portar foarte bun.
2. Nicolita a gafat lamentabil.
3. Nu intelegeam logic de ce portarul nu era in poarta si nici macar nu a fugit spre poarta la autogol chiar daca era sutata cu viteza sutului lui Roberto Carlos.

Uitate acuma pe PRO TV si iti explica Cernea exact ce si cum ;)

P.S. 36 User(s) are reading this topic (10 Guests and 2 Anonymous Users)
24 Members: kimi, jus, ImDrunk, Mr.Jinx, *Victor*, #andrei, kill_them_all1000, cornel001, jablonsky, bubalus, mcc, adina2005, roguru, rayman, .Cris.M., StGermain, Jax, Bertino, adishor, crz, ReKo, akajohn, fiberspeeder, Floyd84  :naughty:

Edited by ImDrunk, 01 November 2006 - 23:49.


#1227
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajkill_them_all1000, pe Nov 1 2006, 23:46, a scris:

In sfarsit ne-am prins si noi ca nu conteaza daca pierzi la un gol sau la cinci diferenta.
Ba conteaza!
Sunt mandru ca Steaua a jucat fotbal chiar daca a gafat.

#1228
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

Vizualizare mesajbubalus, pe Nov 1 2006, 23:47, a scris:

mai degraba cernea cernea a gresit la penalty...ca nu a iesit...cred ca avea timp sa iasa inaintea olandezului
Nici eu nu stiu de ce nu a iesit, dar ce mai conteaza cand a aparat unele suturi imposibile.

#1229
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajImDrunk, pe Nov 1 2006, 23:48, a scris:

Uitate acuma pe PRO TV si iti explica Cernea exact ce si cum ;)
Asa e. Cum spui tu.
Totusi ma asteptam la mai mult.

#1230
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Dezolant.
Cred ca a fost unul din cele mai lungi meciuri la care m-am uitat vre-odata. Mi-au tremurat mie picioarele de emotii.
Am simtit ca a cazut tavanul pe mine cand am vazut mingea cum se scurge in poarta, iar in urmatoarele secunde Nicolita si Cernea in genunghi. E drept ca o mare parte din vina o poarta Nicolita. Cernea a iesit din reflex, sa-l ajute pe Banel, pentru o pasa mai simpla, dar cum Nicolita alearga cu capul in pamant.... oricum parca si Cernea trebuia sa ramana pe linia portii si sa nu plece chiar asa departe. Nu mai avea cum sa ajunga la minge, asta e clar.

Un lucru este clar. Steaua a aratat clasa la Real Madrid. Mi-au placut in mod special fundasii laterali, Stelian Stancu care l-a facut anonim pe Robinho, iar Reyes cand a intrat nici n-a existat pe partea lui. Petre Marin care a anihilat toate urcarile lui Sergio Ramos. Toata echipa a jucat bine, aici il includ si pe Nicolita. Bravo baieti.

Daca trebuie sa gasim un vinovat, eu unul nu l-as gasi pe Nicolita. Mai degraba pe Olaroiu. Un fricos, un om care se documenteaza din Italia, antrenor Italian, dar cu mentalitate de om prost. De ce trebuie sa asteptam noi ? De ce trebuie sa ii lasam pe ei sa faca prima schimbare ? De ce nu l-a introdus el mai devreme in locul lui Paraschiv pe Thereau. Juca doar cu Ov. Petre la inchidere , Dica mai retras si Thereau cu Badea in atac. Inca odata, Protasov, cum iti mai merge ??

#1231
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
nu inteleg reactia lui Cernea "sigur din iarna nu o sa mai fiu aici "..se considera vinovat pt gol ?

#1232
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Eu din reluari l-am vazut pe Cernea la fel de spectator ca si mine la autogol.
In plus nici un portar nu avea ce sa iasa in alta parte a portii sa ajute jucatorii atat timp cand mingea se afla in apropierea careului propriu.

Edited by iulian.dronca, 01 November 2006 - 23:53.


#1233
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Pe postul lui Nicolita trebuie o concurenta serioasa (si nu numai la el) ca sa dea randament ca lumea si sa incearce sa creasca nu sa se automultumeasca!
    Faza cu automatismele,are o baza,dar Nicolita e un jucator care nu joaca cu capul sus si a platit!Cernea a iesit prea mult din poarta,nepermis de mult!M-am uitat de cateva reluari si pot spune ca nu era cazul sa depaseasca spatiul portii.

#1234
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

Vizualizare mesajvj_Heaven, pe Nov 1 2006, 23:47, a scris:

Am facut un meci super bun dar am avut si noroc ca puteam sa mai primim 2 goluri. :(

cam exagerata aprecierea de un meci super bun....
intradevar au jucat mult mai bine decat in tur....dar daca tu apreciezi ca au facut un meci super bun...cand realul rateaza 2 ocazii care se vad odata la cativa ani (sa dea de pe linia portii peste poarta) + penalty + plus alte ocazii mari... daca din toate aceste ocazii mai dadeau un gol sau doua... tot meci super bun era?
steaua a juca tbine in prima repriza ..a avut un sut si cateva centrari cam toate ocaziile. in repriza a doua...nimic.
a jucat mai bine....dar mai e mult pana departe....

#1235
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
E foarte simplu, uitati-va cand puteti la faza. Un atacant (parca Guti, dar poate ma insel) era oarecum central, "la panda". De obicei in situatiile de acest fel, portarul iese pe coltul scurt pentru a-l ajuta pe fundas si, astfel, se elimina riscul interceptiei.

Din pacate, Banel e mijlocas de meserie si nu are automatismele de fundas create. Drept urmare, a trimis instinctiv spre centrul portii, iar de aici...stiti si voi ce s-a intamplat. Deci pana la urma nu e vina cuiva in mod deosebit...a sortii ca a fost Banel acolo si nu un fundas in locul lui :(.



Sub nici o forma nu trebuie acuzat Banel. Sau Dica, Oprita, Olaroiu sau mai stiu eu cine. Inainte de a spune "oai, ce ghinion am avut" ganditi-va ce ocazii a ratat Real. Mingea scoasa de Cernea si Goian, penalty, ratarea incredibila a lui Helguera (eu am ras la faza aia), capul lui Ramos. Sincer sa fiu, cred ca acest rezultat este unul corect avand in vedere ocaziile. E drept ca Steaua a jucat foarte bine, mult mai bine decat in cele doua jocuri de la Bucuresti, dar daca intri in careu cu mai mult de 3 jucatori in minutul 90+3 nu te poti astepta sa marchezi...


Haideti sa ne bucuram de un joc excelent facut de Steaua si haideti sa privim in viitor. Dupa tragerea la sorti era clar ca ne vom lupta pt locul 3. Pana una alta suntem in grafic. Sunt convins ca la Bucuresti Steaua nu va pierde ultimul meci din grupa si, avand in vedere faptul ca astazi Dinamo a pierdut cu Lyon, practic Steaua este ca si calificata in primavara europeana.

As vrea sa mai povestesc multe, insa n-are rost...deja am scris prea mult. Imi doresc doar sa pot sa ma intalnesc cu Banel, sa-i strang mana si sa-l imbarbatez. Fiecare suporter trebuie sa fie alaturi de el (apropo, au fost extraordinari jucatorii Realului, au dat dovada de un fair-play de invidiat) pentru ca nu merita sa i se intample tocmai lui...

#1236
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Nov 1 2006, 23:49, a scris:

Asa e. Cum spui tu.
Totusi ma asteptam la mai mult.

Si io ma asteptam la mai mult si chiar meritam un egal da asta ii fotbalu
Hai Steaua !!!

#1237
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajMr.Jinx, pe Nov 1 2006, 23:48, a scris:

iulian, acum a descris cernea ce s-a intamplat la faza aia, ai ascultat?
Da.

Vizualizare mesajReKo, pe Nov 1 2006, 23:50, a scris:

Dezolant.
Cred ca a fost unul din cele mai lungi meciuri la care m-am uitat vre-odata. Mi-au tremurat mie picioarele de emotii.
Am simtit ca a cazut tavanul pe mine cand am vazut mingea cum se scurge in poarta, iar in urmatoarele secunde Nicolita si Cernea in genunghi. E drept ca o mare parte din vina o poarta Nicolita. Cernea a iesit din reflex, sa-l ajute pe Banel, pentru o pasa mai simpla, dar cum Nicolita alearga cu capul in pamant.... oricum parca si Cernea trebuia sa ramana pe linia portii si sa nu plece chiar asa departe. Nu mai avea cum sa ajunga la minge, asta e clar.

Un lucru este clar. Steaua a aratat clasa la Real Madrid. Mi-au placut in mod special fundasii laterali, Stelian Stancu care l-a facut anonim pe Robinho, iar Reyes cand a intrat nici n-a existat pe partea lui. Petre Marin care a anihilat toate urcarile lui Sergio Ramos. Toata echipa a jucat bine, aici il includ si pe Nicolita. Bravo baieti.

Daca trebuie sa gasim un vinovat, eu unul nu l-as gasi pe Nicolita. Mai degraba pe Olaroiu. Un fricos, un om care se documenteaza din Italia, antrenor Italian, dar cu mentalitate de om prost. De ce trebuie sa asteptam noi ? De ce trebuie sa ii lasam pe ei sa faca prima schimbare ? De ce nu l-a introdus el mai devreme in locul lui Paraschiv pe Thereau. Juca doar cu Ov. Petre la inchidere , Dica mai retras si Thereau cu Badea in atac. Inca odata, Protasov, cum iti mai merge ??
O parere pertinenta.

#1238
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Fotbalul nu e întotdeauna corect, iar meciuri precum cel din seara aceasta ne demonstrează acest lucru (nu mai spun de antologicul meci cu Suedia din '94).

#1239
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

Vizualizare mesaj.Cris.M., pe Nov 1 2006, 23:52, a scris:

Pe postul lui Nicolita trebuie o concurenta serioasa (si nu numai la el) ca sa dea randament ca lumea si sa incearce sa creasca nu sa se automultumeasca!
Automultumirea nu vine din faptul ca nu are concurenta ci din faptul ca asta e educatia poporului roman si mai ales a etniei din care face parte. Sa fim seriosi cati romani ar mai munci daca ar avea bani? Asta ne e educatia.
Pe mine ma uimeste pe zi ce trece Petre Marin. Parca e un vin frantuzesc, cu cat imbatraneste mai mult cu atat joaca mai bine. Ma cam lasa rece totusi apatia lu' Dica pentru efort.

PS: Oare cand primeste gol Lyon?

#1240
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
In spite of all,trebuie remarcata linia de fundasi a echipei noastre.
    Petre Marin a fost excelent!
    Cuplul de fundasi centrali eroici!
     Stancu s-a autodepasit!

#1241
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

Vizualizare mesaj*Victor*, pe Nov 1 2006, 23:57, a scris:

Fotbalul nu e întotdeauna corect, iar meciuri precum cel din seara aceasta ne demonstrează acest lucru (nu mai spun de antologicul meci cu Suedia din '94).
adica?...ce nu e corect...
raportat la numarul ocaziilor, victoria realului e cat s epoate de normala si de meritata....

#1242
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajImDrunk, pe Nov 1 2006, 23:54, a scris:

Si io ma asteptam la mai mult si chiar meritam un egal da asta ii fotbalu
Hai Steaua !!!
Ma asteptam la mai mult de la portarul care a scos de doua ori mingea de pe linia portii.
Nu avea ce sa caute in afara cadrului portii.
Daca de exemplu pierdea mingea unul din jucatori el trebuia sa fie la post.

Nu contest prin asta jocul excelent al portarului de pana atunci.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate