Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#559
Aqua9

Aqua9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.10.2008

View PostAqua9, on 20th January 2009, 01:27, said:

Salut alexcs ! Super demonstratiile se fac la persoanele care au fost recomandate si selectionate pe anumite criterii , deci nu chiar la toata lumea. Iar aceste prezentari te conving sau nu ,sa investesti in sanatatea ta si a casei , e simplu. ( tu ti-ai cumparat masina fara un minim drive test ?)... Apropo de drive test : de cateva zile am intrat in posesia unui aspirator Rainbow si l-am pus la treaba ... WOW ... e taticul aspiratoarelor    :thumbup:


#560
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Nu mai conteaza, am spalat deja motorul, cu APA !  :bigwhitegrin: I-m dat bine de tot cu jet sa iasa tot din el, au iesit numa pietricele de ciment. Dupa aceea l-am bagat in cuptor la foc mic, la vreo 60-70 de grade asa, destul cat sa se evapore apa din el, dar destul de rece cat sa nu se topeasca emailul de pe bobina sau altceva. Functioneaza de minune, se aude si trage ca in prima lui zi, nu chinuit ca pana acuma.

P.S.: Motorul mi s-a parut mai calitativ decat am vazut la altele. Ce motoare de aspirator am mai desfacut pana acum aveau ceva urme de coroziune, pe cand asta iti faci freza in el, luceste tot :lol:

#561
Cylog

Cylog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2005
Salutare tuturor!

Am citit topicul in intregime si in cele din urma am ales sa cumpar un aspirator DeLonghi WF 1500EDL de la Domo.

Am optat pentru el fiindca are un sistem intreit de filtrare: prin apa, un filtru lavabil si un filtru HEPA. Mi s-a parut o idee buna avand in vedere ca eu unul am probleme cu o rinita alergica cronica.

Aparatul l-am folosit din plin  si isi face foarte bine treaba. Imi da totusi o impresie de "fragilitate", mai ales bazinul de apa si sistemul de fixare a acestuia. Mult plastic pentru unul de moda veche precum eu, obisnuit cu chestii solide de metal... :rolleyes:

Per total sunt insa multumit, cred ca este o alegere buna (daca ma va tine cel putin cat vechiul Rowenta - 10 ani - ma declar absolut satisfacut).

Dar, e si un dar, nu stiu de unde sa fac rost de filtrele care se schimba, cele de poliuretan si filtrul HEPA - as cumpara o duzina. Am cautat pe net si nu am gasit nimic concludent. Poate stie cineva de pe forum ceva, va rog, ajutati-ma! Va voi fi recunoscator!  :worthy:

Edited by Cylog, 19 September 2009 - 13:44.


#562
Cylog

Cylog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2005
Somebody? Anybody?

#563
edduard94

edduard94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2009
Grumpy eu as zice sa te uiti la nevoile   tale, adica exigentele  tale si apoi   treci la  testat aspiratoare... vezi ce  pot  fiecare...  putin te  intereseaza ce  scrie pe  eticheta; conteaza efectiv de ce  sunt in stare.... eu am cautat ceva timp pe net aspiratoare si a mcitit si de pe aici cam tot ce se putea citi ... am  analizat si aspiratoarele prietenilor mei, bineinteles marci mai reprezentative cum ar fi de ex puzi 100, insa pana la urma m-am oprit la un rainbow.  Costa ceva insa mie imi este simpatic acest sistem de curatare si mi-a castigat increderea din prima. Asa ca azi mi l-am luat ,e-i drept in rate insa nu conteaza asta ci important e ca sunt multmit ed ce   face.

#564
ictin

ictin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.01.2008

View PostCylog, on 21st September 2009, 11:23, said:

Somebody? Anybody?
Din cate am vazut eu pe thred-ul asta, daca nu te intereseaza rainbow, kirby sau alte asemenea mizerii de scheme piramidale nu prea te baga lumea in seama.
Pe de alta parte am luat pana la urma zelmer 619. Nu am avut timp sa il testez prea mult, dar la prima vedere pare ok. E cam zgomotos, si intr-un fel e cam greu de folosit. Si ma refer la schimbarile care trebuie facute in functie de modurile de aspirare. Adica, in modul usacat trebuie pus sacul. In modul uscat si umed trebuie pus sacul, adaosul de filtru goretex si apa. Daca vrei aspirare umeda, trebuie sa scoti sacul si filtrul goretex. Daca vrei aspirare de apa sau spalare, trebuie sa scoti sacul si toate filtrele. L-am testat foarte putin doar in modul spalare pe gresie, si a uscat destul de bine, iar rezervorul a fost destul de usor de curatat, peste cam 1 luna cand o sa pot sa il testez mai bine o sa revin cu impresii

#565
Cylog

Cylog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2005

View Postictin, on 24th September 2009, 12:33, said:


Din cate am vazut eu pe thred-ul asta, daca nu te intereseaza rainbow, kirby sau alte asemenea mizerii de scheme piramidale nu prea te baga lumea in seama.

Bine punctat! Mersi, "ictin"!

#566
silverone_82

silverone_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2007
Salutare,

imi puteti recomanda si mie un aspirator care sa se incadreze intr-un buget de 400-500 de RON???
M-ar interesa sa fie cu sac textil si sa elimine cat mai putin praf inapoi...deci probabil sa aiba filtru hepa...

#567
silverone_82

silverone_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2007

View Postsilverone_82, on 29th September 2009, 13:05, said:

Salutare,

imi puteti recomanda si mie un aspirator care sa se incadreze intr-un buget de 400-500 de RON???
M-ar interesa sa fie cu sac textil si sa elimine cat mai putin praf inapoi...deci probabil sa aiba filtru hepa...


cum vi se par de exemplu aceste aspiratoare:

Panasonic

LG

care ar fi alegerea voastra din cele 2???

#568
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

View PostAqua9, on 20th January 2009, 00:27, said:

Salut alexcs ! Super demonstratiile se fac la persoanele care au fost recomandate si selectionate pe anumite criterii , deci nu chiar la toata lumea. Iar aceste prezentari te conving sau nu ,sa investesti in sanatatea ta si a casei , e simplu. ( tu ti-ai cumparat masina fara un minim drive test ?)... Apropo de drive test : de cateva zile am intrat in posesia unui aspirator Delphin si l-am pus la treaba ... WOW:thumbup:
'' recomandate si selectionate pe anumite criterii''  . e cumva selectie pt masonerie??.  incredibil cum pot unii sa ''manance '' cu ochii inchisi textele unor baieti destepti
''Super demonstratiile ''- in ce constau aceste demonstratii de sunt ''super''

#569
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006

View Postdanpopescu m, on 30th September 2009, 22:49, said:

incredibil cum pot unii sa ''manance '' cu ochii inchisi textele unor baieti destepti
"Texte" de culoare maro. Amin!

Edited by LED, 04 October 2009 - 13:13.


#570
ionuts71

ionuts71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.01.2004
pentru postarea de reclama vb direct cu cei de la softpedia, astfel fiecare pagina poate sa contina link catre produsul dvs.

Edited by septimiu80, 17 October 2009 - 13:14.


#571
mamik

mamik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.11.2006
Buna,

Am si eu nevoie de ajutor in a-mi alege un aspirator. Stau la casa, suprafata cam de 130 m.p., am parchet si gresie si doar in camera copilului mocheta. As vrea un aspirator care sa fie usor, pentru ca trebuie carat pe scari si care sa nu faca prea mult zgomot. Si cu filtrare cat mai buna, ca pentru o casa cu un copil de 3 ani. Aveti vreo idee?

#572
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006

View Postionuts71, on 4th October 2009, 20:20, said:

P.S.: NU stiu ce vinde Aqua9 dar e deranjant sa vezi mereu cate un Gigi Contra atoatestiutor cum da cu tifla in stanga si in dreapta din lipsa de ocupatie. Mai lasati-ne cu comentariile voastre idioate, sterile, vulgare si jignitoare. Forumurile sunt pentru altceva, nu pentru a refula prin ele.
Aa, frustratul de la quark. Cine refuleaza vere? Si cam pentru ce sunt forumurile, spatiu de activitate pentru firmele de aprtament si vanzatorii de vitamine, adevaratii care stiu sa faca "marketing" cu "alesii"? Din pacate gradina e mare...

#573
rares_sub

rares_sub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.01.2007
ma gindeam sa imi schimb aspiratorul . oricum nu e o urgenta .
in prezent am un philips ( luat in 98 din italia) si merge brici., am mai avut o experienta mai putin fericita cu un lg luat tatalui meu acum vreo 2 ani ( cu niste ciocanele care bat covorul blah blah) o porcarie.
ma batea gindul la un dyson - si as fi vrut sa intreb daca e vreun posesor pe aici  si  e multumit de produs.
si inca ceva ref la dyson - cum se face ca la noi e mai scump cu vreo 300 ro decit in uk si in restul europei, asa flamind o fi importatorul...?

#574
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

View Postionuts71, on 4th October 2009, 19:20, said:

daca va deranjeaza un tip de mesaj publicitar nu-l ajutati pe cel care l-a postat sa se raspandeasca citant integral, cu tot cu link, nume etc postul respectiv, e mai greu pentru moderatori sa caute prin forum daca a mai fost sau nu citat, nu e suficent sa stergem postul incrminat... multumesc..
stimabile , daca nu ne spuneai de marketing, si segmente e piata , ramaneam fara aceste notiuni.''profilul umparatorului deschis la inovatii''. serios?pai de ce nu se fac prezentari pt modelele noi de mercedes, bmw etc?si acolo sunt destule.orice critica adusa acstei modalitati de a strange clienti este vazuta drept ''contra''. normal cei care nu sunt  de acord cu voi sunt impotriva.esti cel mai bun exemplu ca aceasta spalare de creiere in grup functioneaza foarte bine. vanzarile sunt mult mai mari la produse , noi sa spunem,pline de inovatii, strangand oamenii in turme si trambitand cu mare tam tam ultimele creatii.

Edited by septimiu80, 17 October 2009 - 13:16.


#575
ionuts71

ionuts71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.01.2004
va rog continuati pe privat.

Edited by septimiu80, 17 October 2009 - 13:16.


#576
ionuts71

ionuts71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.01.2004

View Postionuts71, on 4th October 2009, 20:20, said:

pentru postarea de reclama vb direct cu cei de la softpedia, astfel fiecare pagina poate sa contina link catre produsul dvs.
Ce intelegeti prin "postarea de reclama"?
Daca scriu Panasonic sau LG (asa cum a fost scris intr-un post anterior) este reclama sau nu? Sau e voie sa discutam numai despre anumite marci sau produse acceptate de cei de la softpedia? Adica e voie sa scrii despre Panasonic, LG, Philips si despre Dyson nu?
Daca spun ca produsul X este bun inseamna ca ii fac reclama acelui produs? Dar daca spun ca e prost? E antireclama?
Toate discutiile de aici pot fi considerate reclama sau antireclama. Ca de aia unii spun ca Panasonic e bun, altii spun ca e prost, de aia unii spun ca Philips e bun si altii ca prost etc.

Avand in vedere ca ati cenzurat numai anumite mesaje legate numai de o anumita marca, sa intelegem ca restul mesajelor ramase nu sunt parerile oneste ale unor utilizatori ci numai reclama mascata platita pe softpedia?

P.S. Nu am nici o legatura cu marca Dyson sau firma care le comercializeaza in Romania. Prima prezentare a acestor aspiratoare am vazut-o intr-o prezentare TV la o emisiune de pe Discovery sau Beyond Tomorrow.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate