Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#19
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
Ce caracteristici ar trebui sa fie luate in cosideratie la achizitionarea unui aspirator?

#20
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Eu mi-am luat tot un Samsung, da' are ceva cu o functie de omoara "acarieni ?" E bun, trage tare, are un recipient pe tub unde se acumuleaza praful si scame (twister vortex sau cam asa ii zice) si am dat pe el 4,5 milioane (metro otopeni)

#21
vlanca

vlanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.07.2003
Pentru cine pretinde de la un aspirator mai mult decat "sa aiba putere", sau  "sa spele covorul" etc va recomand kirby - www.kirby.com - asta daca va permiteti sa dati vreo 2000 de para... Daca vi se pare mult cautati un distribuitor sa va faca o demonstratie acasa si pariez ca o sa vi se faca rusine ...

Daca nu... atunci mergeti pe electrolux, panasonic, siemens ...

#22
bogdan79abc

bogdan79abc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.12.2003
I-ATI LG E MARFA . ASPITR CENUSA SI TOT NU SE MAI STRICA.

#23
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Si cat timp crezi ca o sa mai aspiri cenusa cu el ?
Verifica filtrul de la intrare in motor, daca nu e plin de cenusa atunci inca e bine.

#24
Cuto

Cuto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.06.2004
Prin '94 m-a pus naiba si am luat un doberman care bineinteles ca avea par. Nu mare dar mult, si a trebuit sa cumpar un aspirator mai bun decat romanescul pe care-l aveam. Dupa ce am stat pe Dorobanti la coada am luat un Samsung, care a muncit saracul de cel putin doua ori pe zi vreo patru ani, apoi n-am mai avut caine si am mai redus din perioada de aspirare. Acu' doi ani l-am dat unor rude, avea o roata rupta si furtunu' spart, dar tragea la fel de bine. Am cumparat tot un Samsung care merge f bine dar intr-adevar, asa cum a spus Pirannia s-a dus repede lamela de la peria mare. Am lipit-o dar nu a tinut. In rest nu sunt probleme.

#25
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Intrucat s-a dus aspiratorul, trebuie sa-mi iau unul.
Spuneti-mi si mie, astea care se gasesc pe piata la 1,5 mil (sunt destule si diverse modele la pretul asta) au si functie de suflare, nu numai de aspirare?
Daca da, atunci recomandati-mi si mie un aspirator d-asta la 1,5 mil cu functie de suflare. Ce ma mai intereseaza este: sa aiba mai multe viteze si sa aiba sac textil (nu de hartie). Mi se pare ca mai toate au astea (nu stiu cum e cu suflarea), deci dupa cum vedeti nu sunt prea pretentios (la 1,5 mil nici n-am cum sa fiu).
So, niste modele + preturi + locurile unde le-as putea gasi, se poate va rog?

#26
topgun

topgun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2004
[quote name='citizenx' date='Sep 4 2003, 12:59']
Philips FC 9016..Il am de un an. Este foarte puternic si bun.
Aspirator de praf Universe cu noua duza, patentata, tip "Atinge si curata": se roteste la 360 de grade si se rasuceste patru pozitii.  
  
===
OK!Te-am inteles!
Sunt curios insa..ce face modelul tau fata de modelul Triathlon(tot Philips)..
care e are rezerva de apa,spala pe jos,geamuri,covoare ,etc.
Cica este un Triathlon de 2000 de W.
FAce vreo 12-13 milioane ..
Si cine are idee care e cel mai bun ASPIRATOR raport-calitate pret..care sa satisfaca o plaja larga de pretentii?
Triathlonu asta de la Philips fata de  Rainbow-ul ala de 1000-doua de para e fara dubii un kkmaka?

Si apoi nu in ultimul rand mi-a zis familia ca au facut la televizor reclama la un anume Thomas (or somethin'), tot pe principiu HIDRO..care curata de rupe..la 6 milioane..promotie de la 8-9 !
Ce stiti despre el?E bun de ceva?

Mi s-a pus pata..nu mai pot dormi noaptea..tre sa iau ceva calumea..care sa-mi imbunatateasca substantial curatenia acasa!
Desi parca vad ca io personal o sa aspir cu el..de vreo 2-3 ori pe an:))!!

Edited by Kidu, 02 October 2004 - 17:01.


#27
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
topgun: este primul si ultimul avertisment pe care il primesti. Daca ai nevoie de reclama, contacteaza adminii forumului pentru tarife si conditii.

#28
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
ROWENTA,
l-am luat acum 6ani si merge, nu mi-a facut probleme.

#29
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Deci nu stie nimeni un aspirator cat de cat ieftin care sa si sufle?

#30
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Intel in primul rand nu-ti lua aspirator din piata daca e din alea turcesti ce se vand pe acolo.
Mai bine iti iei unul nou de la metro, dar cauta sa fie ceva de firma electrolux, progress, philips, aeg, privileg, rowenta, siemens, etc.
Iti recomand electrolux mondo - sunt foarte bune si destul de ieftine sau exista un model echivalent de la progress care de fapt e facut tot de elctrolux si este mai ieftin. Nu mai stiu daca au si sac textil, este mai recomandabil pt ca sacii de hartie sunt scumpi si se schimba destul de des.
Aspirator cu functie de suflare nu cred ca gasesti in magazin, eventual daca mai exista modelul romanesc, cel ca un tub care are si functie de suflare, sau gasesti prin talcioc folosite dar ieftine. Depinde pentru ce iti trebuie functia de suflare.

#31
silver2

silver2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.01.2004
eu vreau sa imi iau un aspirator care sa spele covoare, si am vazut cam asa:
Platinium - 5.5 mil
Zimmer - 6.2 mil
Krucher (parca asa se scrie, in metro) - 4.9 mil
ceva recomandari??

#32
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Eu despre Karcher am auzit numai de bine, am si reparat asa ceva, sunt de calitate foarte buna deci iti recomand calduros.
Despre celelalte nici nu am auzit.

#33
mysweetest

mysweetest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.10.2004
Si eu cred ca ma voi orienta catre un aspirator electrolux mondo.

#34
goguferaru

goguferaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 03.11.2004
Am vazut si eu o demonstratie cu rainbow... destul de geoi si ce m-a impesionat a fost principiul filtrarii cu apa si nu aspiratorul propriu zis, care e nerusinat de scump...
Ulterior m-am uitat in metro,sint si modele cu filtrare prin apa la preturi normale.
Cit despre sacii textili  nu se merita chiar va place sa va umpleti de praf cind ii goliti ?... 30 de mii pe luna la un sac de hirtie nu mi se pare mult.

#35
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Are cineva asa ceva Philips FC 6842 Triathlon- la Domo este 12.300.000
Merita sau nu banii?

#36
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

James, on Sep 4 2003, 00:05, said:

Depinde ce vrei sa cumperi, cati bani ai, ce vrei de la un aspirator :) . Cele mai rentabile mi se par mie electrolux mondo din metro sau progress care sunt facute tot de electrolux. Eu am facut garantiile pt. electrolux si pot sa-ti spun ca sunt foarte bune si destul de ieftine. Un lucru foarte important incearca sa gasesti aspirator cu sac de panza sau ia-ti separat unul ca sa nu schimbi toata ziua sacii de hartie. Daca imi spui exact ce fel de aspirator iti trebuie eu pot sa iti spun cam ce sa iei.

<{POST_SNAPBACK}>

Vreau un aspirator ieftin..adica ieftin ieftin si bun. Sa isi faca treaba..fara accesorii si alte nebunii. Vreau as aspire acolo ceva..spatiu mic...utilizare rara...asa ca sper sa ma intelegi.
Merci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate