Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Web design - pareri si pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
"Restricted access"

#20
mandy_mandi2oo5

mandy_mandi2oo5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.10.2006

 redgreeneyes, on Aug 21 2006, 11:27, said:

Ce parere aveti despre designul acestui site?
http://littlebitsoft.com/

Foarte ieftin! Lasa-te de meserie! Incearca sa iti gasesti un designer web daca te gandesti sa mai faci u alt site. Scuze dar asta e!

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu prea am ce comenta la webdesign, din cate vad eu ala e doar un template mofificat putin, la cate pagini ai nu ti-as fi recomandat sa instalezi joomla

#22
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 mandy_mandi2oo5, on Nov 15 2006, 00:48, said:

Foarte ieftin! Lasa-te de meserie! Incearca sa iti gasesti un designer web daca te gandesti sa mai faci u alt site. Scuze dar asta e!

http://www.gumball3000.evonet.ro/

E mai scump si foarte original. Bravo!

Ms pentru aprecieri. Intr-adevar avem cele mai bune preturi la web design si web site construction.

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
"web site construction" LOL

#24
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 gumball3000, on Nov 16 2006, 17:20, said:

nu prea am ce comenta la webdesign, din cate vad eu ala e doar un template mofificat putin, la cate pagini ai nu ti-as fi recomandat sa instalezi joomla

Am ales joomla pentru o dezvoltare rapida si sigura a site-ului.

Avem cateva proiecte care vor aparea pe piata in curand, si atunci o sa intelegeti dece am ales Joomla.

 add, on Nov 16 2006, 17:56, said:

"web site construction" LOL

Website Construction... It's That Easy!

Imi zici si mie dece razi?

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis. :)

#26
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 add, on Nov 16 2006, 18:02, said:

pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis. :)

Ai si argumente?

#27
[urban]

[urban]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.11.2006
Domnule postezi lucrarea aici cu gandul de a fi criticata. INVATA SA ACCEPTI CRITICA!
Tu te-ai uitat la sit? Ce iti poate spune lumea la asa ceva? E pur si simplu penibil, si sa analizam design-ul:
Banerul e aiurea rau, Fa un logo vectorial si aseaza-l pe un banner mai domestic, scoate orb-ul si incearca sa folosesti alt stil de font, daca nu iti permiti unul platit foloseste Verdana, Arial sau ceva mai elegant, si fa o comunicare intre logo si text (culoare si forma). Butoanele sunt si ele la randul lor ridicole, trebuie oarecum sa se evidentieze, iar daca e dedicat afacerilor atunci ar trebui sa te orientezi spre un stil business(corporate), putin mai sobru. Gardient-urile tale din pagina sunt penibile si ele, ti-ai ales paleta de culori foarte rau!
E penibil intreaga pagina, incearca sa accepti critica, sau nu mai posta lucrari si vei ramane la nivelul asta!

respecte, ?!?

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 redgreeneyes, on Nov 16 2006, 17:42, said:

http://www.gumball3000.evonet.ro/

E mai scump si foarte original. Bravo!

Ms pentru aprecieri. Intr-adevar avem cele mai bune preturi la web design si web site construction.
care e faza?

#29
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
primul lucru pe care l-am observat: desi am o conexiune puternica, site-ul se incarca cam greu. font-urile folosi-te la meniu nu se potrivesc deloc cu design-ul paginii.
m-am uitat asa putin peste sursa si vad ca ai si cateva greseli de sintaxa. ce noroc ca stiu browserele sa interpreteze, nu ? :D
apoi .. la css. hotaraste-te si tu cum folosesti: ori scrii codul intr-un fisier .css, ori il scrii in continutul site-ului.

bafta :D

#30
jakman

jakman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.12.2006
Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune

Edited by jakman, 14 December 2006 - 01:31.


#31
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 jakman, on Dec 14 2006, 01:30, said:

Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune
Ii simplu si eficient , ii dragutz dar defaultul ar trebui sa fie in romana .

#32
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
http://littlebitsoft.com/ arata binisor [acum] dar se poate si mai bine

PS : eu nu folosesc template-uri si nu-i inghit p-aia care o fac
* sper sa nu ma-njure multa lume p-aici dar mie-mi place sa-o zic pe fata :whistling:

spor !

#33
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 jakman, on Dec 14 2006, 01:30, said:

Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune



Quote

Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Aici sunt total de acord cu tine, dar eu nu-am postat nicaieri site-ul meu ca sa va dati cu parerea despre designul lui. Daca te intereseaza cu adevarat acum lucrez la o alta versiune, trebuie sa recunosc, dupa cum ai zis si tu, in momentul de fata nu e ceva extraordinar. Daca vrei iti voi da un link catre o versiune in constructie.

Orice site are (sau ar trebui sa aiba)si ceva frumos in el, dar comentariile facute unui anumit site eu cred ca sunt facute pentru a putea ajuta webmasterul respectiv sa-si perfectioneze mai mult munca.

Btw, nu cred ca am facut un comentariu rautacios.

Edited by gumball3000, 14 December 2006 - 16:27.


#34
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
e nice site-ul. nu incredibil, dar totusi prezentabil.

#35
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
acum e alt site din cate vad asta imi place si mie

#36
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
ma gandeam ca nu criticati acelasi site asa dur...
nu stiu daca e un template dar arata binisor

domnule redgreeneyes, e util sa zici si tu cand ai facut modificari sau sa arati site-ul criticat la inceput ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate