Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Web design - pareri si pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
"Restricted access"

#20
mandy_mandi2oo5

mandy_mandi2oo5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.10.2006

 redgreeneyes, on Aug 21 2006, 11:27, said:

Ce parere aveti despre designul acestui site?
http://littlebitsoft.com/

Foarte ieftin! Lasa-te de meserie! Incearca sa iti gasesti un designer web daca te gandesti sa mai faci u alt site. Scuze dar asta e!

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu prea am ce comenta la webdesign, din cate vad eu ala e doar un template mofificat putin, la cate pagini ai nu ti-as fi recomandat sa instalezi joomla

#22
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 mandy_mandi2oo5, on Nov 15 2006, 00:48, said:

Foarte ieftin! Lasa-te de meserie! Incearca sa iti gasesti un designer web daca te gandesti sa mai faci u alt site. Scuze dar asta e!

http://www.gumball3000.evonet.ro/

E mai scump si foarte original. Bravo!

Ms pentru aprecieri. Intr-adevar avem cele mai bune preturi la web design si web site construction.

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
"web site construction" LOL

#24
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 gumball3000, on Nov 16 2006, 17:20, said:

nu prea am ce comenta la webdesign, din cate vad eu ala e doar un template mofificat putin, la cate pagini ai nu ti-as fi recomandat sa instalezi joomla

Am ales joomla pentru o dezvoltare rapida si sigura a site-ului.

Avem cateva proiecte care vor aparea pe piata in curand, si atunci o sa intelegeti dece am ales Joomla.

 add, on Nov 16 2006, 17:56, said:

"web site construction" LOL

Website Construction... It's That Easy!

Imi zici si mie dece razi?

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis. :)

#26
redgreeneyes

redgreeneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.11.2005

 add, on Nov 16 2006, 18:02, said:

pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis. :)

Ai si argumente?

#27
[urban]

[urban]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.11.2006
Domnule postezi lucrarea aici cu gandul de a fi criticata. INVATA SA ACCEPTI CRITICA!
Tu te-ai uitat la sit? Ce iti poate spune lumea la asa ceva? E pur si simplu penibil, si sa analizam design-ul:
Banerul e aiurea rau, Fa un logo vectorial si aseaza-l pe un banner mai domestic, scoate orb-ul si incearca sa folosesti alt stil de font, daca nu iti permiti unul platit foloseste Verdana, Arial sau ceva mai elegant, si fa o comunicare intre logo si text (culoare si forma). Butoanele sunt si ele la randul lor ridicole, trebuie oarecum sa se evidentieze, iar daca e dedicat afacerilor atunci ar trebui sa te orientezi spre un stil business(corporate), putin mai sobru. Gardient-urile tale din pagina sunt penibile si ele, ti-ai ales paleta de culori foarte rau!
E penibil intreaga pagina, incearca sa accepti critica, sau nu mai posta lucrari si vei ramane la nivelul asta!

respecte, ?!?

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 redgreeneyes, on Nov 16 2006, 17:42, said:

http://www.gumball3000.evonet.ro/

E mai scump si foarte original. Bravo!

Ms pentru aprecieri. Intr-adevar avem cele mai bune preturi la web design si web site construction.
care e faza?

#29
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
primul lucru pe care l-am observat: desi am o conexiune puternica, site-ul se incarca cam greu. font-urile folosi-te la meniu nu se potrivesc deloc cu design-ul paginii.
m-am uitat asa putin peste sursa si vad ca ai si cateva greseli de sintaxa. ce noroc ca stiu browserele sa interpreteze, nu ? :D
apoi .. la css. hotaraste-te si tu cum folosesti: ori scrii codul intr-un fisier .css, ori il scrii in continutul site-ului.

bafta :D

#30
jakman

jakman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.12.2006
Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune

Edited by jakman, 14 December 2006 - 01:31.


#31
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 jakman, on Dec 14 2006, 01:30, said:

Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune
Ii simplu si eficient , ii dragutz dar defaultul ar trebui sa fie in romana .

#32
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
http://littlebitsoft.com/ arata binisor [acum] dar se poate si mai bine

PS : eu nu folosesc template-uri si nu-i inghit p-aia care o fac
* sper sa nu ma-njure multa lume p-aici dar mie-mi place sa-o zic pe fata :whistling:

spor !

#33
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 jakman, on Dec 14 2006, 01:30, said:

Erori in sursa? Care sursa? Cea generata de browser? Template-urile Joomla sunt valide xhtml 100% fara doar si poate iar template-ul folosit la situl http://littlebitsoft.com/ nu este decat o prelucrare a altei interfete.
Ceilalti, nu toti si asta m-a bucurat, ati dat cu parul in om. Mai bine l-ati sfatui ce si cum sa faca. Spuneti-i omului unde a gresit.
Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Orice incercare este demna de remarcat; nu de ridicat in slavi sau de scuipat. Si remarca lui mandy_mandi2oo5 este de-a dreptul deplasata.
Anyway... Mi se pare odios ce fac unii dintre dumneavoastra. E pentru prima data cand intru in acest forum dar sunt scarbit de "prezenta" unora. Nu stiu cum sa va spun dar in comunitatile webmasterilor de dincolo exista o anumita conduita. Nu se stropsesc cu chestii de genul: "pai bine ma, tu cu un site de ala vrei sa convingi eventualii clienti? nu te-as lasa sa-mi faci site nici gratis." (utilizatorul add Posted Nov 16 2006, 18:02). Mai avem de invatat ce inseamna respectul reciproc.

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.

Toate cele bune



Quote

Gumball3000, situl postat de tine (http://www.gumball3000.evonet.ro/) in cazul de fata nu cred ca merita atata admiratie. E okay dar nu e ceva extraordinar.
Aici sunt total de acord cu tine, dar eu nu-am postat nicaieri site-ul meu ca sa va dati cu parerea despre designul lui. Daca te intereseaza cu adevarat acum lucrez la o alta versiune, trebuie sa recunosc, dupa cum ai zis si tu, in momentul de fata nu e ceva extraordinar. Daca vrei iti voi da un link catre o versiune in constructie.

Orice site are (sau ar trebui sa aiba)si ceva frumos in el, dar comentariile facute unui anumit site eu cred ca sunt facute pentru a putea ajuta webmasterul respectiv sa-si perfectioneze mai mult munca.

Btw, nu cred ca am facut un comentariu rautacios.

Edited by gumball3000, 14 December 2006 - 16:27.


#34
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005
e nice site-ul. nu incredibil, dar totusi prezentabil.

#35
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
acum e alt site din cate vad asta imi place si mie

#36
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
ma gandeam ca nu criticati acelasi site asa dur...
nu stiu daca e un template dar arata binisor

domnule redgreeneyes, e util sa zici si tu cand ai facut modificari sau sa arati site-ul criticat la inceput ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate