Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cum ati investi 1mil. € ?

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#145
DEXTERYON

DEXTERYON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2006

View PostMar, on Aug 22 2006, 02:23, said:

vad ca toti se "bazeaza" pe speculatii imobiliare... visul romanului : sa stea degeaba si sa curga banii ;)

Romania e o piata emergenta, oricand se pot intampla surprize - exemplu clar: Ungaria este in pragul unei crize economice.

Am invatat de la clientii mei ca "nu e bine sa-ti pui toate ouale in acelasi cos" asa ca as ataca cel putin 2 chestii din cele de mai jos.
- mi-as dezvolta firma (acum proiecte si idei sunt multe bani nu prea...) ,
- as investi in turism (o pensiune cu 20-30 locuri)
- as cumpara actiuni la un fond de investitii serios de afara.
- as investi in cercetare (chimie)

ce nu as face:
- nu as bloca banii in pamanturi la care sa nu adaug valoare deloc (doar sa astept sa creasca pretul).
- nu as bloca banii intr-o banca sa astept o dobanda anuala infima
BECALI A ZIS ASTA NU CLIENTI TAI

#146
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postmihai20005, on Oct 1 2006, 16:41, said:

Ce as face cu un milion de dolari $$$$$ ?

2. As cumpara vreo 50-100 apartamente in Bucuresti si in alte orase universitare si atunci sa vezi cum iese dolareii!

de unde atatea apartamente de un milion de dolari ??? mai bine zis vreo 30 ca sa mai ai bani sa le si aranjezi un pic sa poti cere banuti ca lumea

#147
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postgika_killeru', on Oct 2 2006, 11:29, said:

de unde atatea apartamente de un milion de dolari ??? mai bine zis vreo 30 ca sa mai ai bani sa le si aranjezi un pic sa poti cere banuti ca lumea

Ok! Dar sa recunoastem ca ies bani frumosi din asta, si tot la fel sa recunoastem ca cu cateva miliaone de $$$ iti poti o companie de telefonie mobila, la inceput, adevarat doar cu cateva sute poate mii de clienti si apoi te extinzi!

#148
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
Pentru toata lumea cred ca este evident ca in momentul de fata cei mai multi bani ies din terenuri, vile, apartamente de lux, spatii comerciale. Dar cand ai casa de peste 2 milioane euro, masina de 150000, 10 apartamente in bld Unirii, si conturi bancare de peste 25 de milioane ti se cam rupe. Exista o limita. Pentru unii nu e niciodata sufient, altii se multumesc cu ce au stiind ca 99% din oameni nu vor avea ce au ei nici daca muncesc 1000 de vieti in continuu, si se bucura de viata ramanand cu picioarele pe pamant. Oricum, un lucru e clar, banii misca lumea.

Edited by adinic, 02 October 2006 - 19:42.


#149
mosbaubau

mosbaubau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 24.06.2006
30 de apartamente cu un milion in B? Poate cu 3-4 ani in urma...
Garsoniera mai ieftina de 35-40.000 euro nu mai gasiti decat confort 2 sau ultimul nivel, fara imbunatatiri in zone ca Rahova etc. Asa ca 15 apartamente ar fi mai aproape de realitate.
Oricum, metode de facut bani relativ simplu si la indemana oricui (in sensul ca nu trebuie sa ai nu-stiu-ce specializari) si in Bucuresti la tot pasul daca stii sa deschizi ochii si sa casti urechile  :rolleyes: si ai ceva bani... (cum ar fii un bulion :D )
Dar e GREU la inceput.
Concret, in cazul meu, as putea spune ca am un buget de 60-70.000 de euro in momentul de fata pe care i-as putea investi in orice moment dar tot ezit, nu gasesc afacerea care sa ma incante... Asa ca e destul de greu cand intrii cu adevarat in JOC ;)
Si cel mai mult ma frustreaza ca vad cum zi de zi banii mei stau cuminti si nu se inmultesc, ba chiar se devalorizeaza prin comparatie cu imobiliarele de lux  :deadtongue:  Asta e - DEOCAMDATA sunt unul din multii pesti mici :P  :notangel:

#150
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postmihai20005, on Oct 1 2006, 16:41, said:

1. As face energie eoliana, solara si alt tip de energie si sa vezi atunci cascavalul cum iese!
nu ies bani din asa ceva... e mai scumpa decat energia conventionala...

View Postmihai20005, on Oct 1 2006, 16:41, said:

2. As cumpara vreo 50-100 apartamente in Bucuresti si in alte orase universitare si atunci sa vezi cum iese dolareii!
poate vreo 20

View Postmihai20005, on Oct 1 2006, 16:41, said:

3. Mi-as deschide o companie de telefonie mobila sau fixa cu acoperire la nivel national!
tare! telefonie cu acoperire nationala la 1 mil.$? :lol:

View Postmihai20005, on Oct 1 2006, 16:41, said:

4. Mi-as deschide o firma de bauturi racoritoare!
:)

#151
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 17.04.2006
Daca as avea 1 milion de iepuroi as putea sa-i investesc in mii de afaceri si as sscoate de mii de ori mai mult....
Pacat ca n-am... :confuzzled:

#152
NUTaaa

NUTaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.12.2005

View PostAlexadi, on Aug 21 2006, 13:06, said:

As face ceea ce fac si altii cu 1 sau mai multe milioane de E.

Extrem de putini oameni au 1mil E cash. Au case, au actiuni, obligatiuni, terenuri, obiecte de arta, masini...

Asa ca, cu 1 M E cash eu mi-as lua: case, terenuri, masini, actiuni, obligatiuni, si as lasa vreo 10k in cont pt cheltuieli curente.

PS: daca iei 1M si-l investesti ca sa faci 2M ar trebui sa-ti pui intrebarea: daca n-am ce cumpara acum cu 1M de ce sa ma ostenesc ani de zile ca sa obtin, poate, 2M? La ce o sa-mi foloseasca?!
Da ti-ai pus problema ca pe pamantul asta nu traiesti ca sa bagi in tine, in principiu trebuie sa aduci un plus de valoare pentru generatiile viitoare, sau esti prea ratat sa intelegi ?  :w00t:

Edited by NUTaaa, 17 October 2006 - 09:58.


#153
Bobyllee

Bobyllee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 11.09.2006

View Postdof, on Oct 1 2006, 16:18, said:

Cum as investi un milion de euro?

- Cu cap
- Cum i'am investit si pe restu 10 (LOL)
:lol:  :lol:  dof for president

#154
lupiduph

lupiduph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 03.05.2006
700.000 euro investitie pe bursa - pe termen mediu si lung
300.000 euro investitie pe bursa - pe termen scurt (speculativ)

:P

#155
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
@kterink iti luasem apararea dar vad ca degeaba,vad ca nu ai invatat nimic dupa acel topic.

Eu as paria 1 mil pe nereusita lui kterink.

#156
mavast20

mavast20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2006
I-as investi pe toti in Forex, e o piata noua in Romania si ofera multe oportunitati.

#157
Achileas

Achileas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2006
multe oportunitati, adica... de care? si cat de noua e in ro?

View Postmavast20, on Dec 10 2006, 02:10, said:

I-as investi pe toti in Forex, e o piata noua in Romania si ofera multe oportunitati.


#158
specialul

specialul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 27.09.2004

View Postmavast20, on Dec 10 2006, 01:10, said:

I-as investi pe toti in Forex, e o piata noua in Romania si ofera multe oportunitati.
Bun ,  poti sa ne spui mai multe detalii despre forex ?! esenta te rog ...

#159
Achileas

Achileas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2006
nu stiu ce intelege el prin "forex in romania"; poate a vrut sa spuna ca abia acum s-a auzit despre forex in romania. sau poate exista brokeri romani gen oanda sau fxcm? ma indoiesc...

View Postspecialul, on Dec 12 2006, 02:47, said:

Bun ,  poti sa ne spui mai multe detalii despre forex ?! esenta te rog ...


#160
smil3y

smil3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.12.2006
Pai sa am io 1 mil euro in primu rand mi-as face cel mai tare club din Romania si apoi ... eh mai vdm da intai asta  :D  :P

#161
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
"De-as aveam 4 dromadere n-as mai visa hipopotami, la la l a..."

#162
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005

View Postmardarg3, on Dec 14 2006, 12:59, said:

"De-as aveam 4 dromadere n-as mai visa hipopotami, la la l a..."
Schimbă-i rapid în leișori, ajung hippo la (-)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate