Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Gazeta, Prosport, Onlinesport, Rapidisti,Dinamovisti,Stelisti

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
sugar

sugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.08.2006
Pareri despre site-urile respective...

De ce gsp e locul 1 de departe? Ce parere aveti despre noul site prosport? Ce parere aveti despre onlinesport? Ce parere aveti despre politica promovata de gsp cu site-urile de suporteri? Credeti ca e loc de mai bine? Care sunt avantajele / dezavantajele, calitatile / defectele fiecarui site in parte?


Multumesc anticipat

#2
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
GSP e cel mai la curent cu evenimentele, însă a dat-o în bară de multe ori prin informații eronate.
ProSport e mult mai bun acum, mai bine structurat, e bine că acum are și RSS.
Onlinesport - singurul plus față de celelalte site-uri e că acolo mai găsești din când în când și rezultate din alte sporturi (rugby, handbal, volei, etc.). La fel și la SPT.ro (site-ul ziarului Sport total), însă acesta parcă se mișcă ceva mai greu.
Despre stelisti.ro. rapidisti.ro. dinamovisti.ro, blogsport.ro și spam.spam.ro nu pot să spun decât faptul că acestea au fost făcute doar pentru a mai atrage trafic și pe alte site-uri și de a mai câștiga ceva bani.
La GSP nu îmi place stilul de a transforma orice în senzațional (stil învățat în trustul MediaPro) și promovarea excesivă a mondenităților (gagici de fotbaliști, etc.).

#3
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Clasamentul meu:
1. Onlinesport
2. Pro Sport (varianta noua)
3. Total Sport
4. GSP (inclusiv saiturile andiacente: stelisti, rapidisti, dinamovisti)

Onlinesport este cel mai actualizat si sintetizat sait de sport dupa parerea mea. Are si minusuri dar faptul ca nu este sustinut de un trust puternic il face sa fie de admirat. Forumul e un punct forte.

Pro Sport si-a schimbat fata radical fata in bine dar lipsa lor majora este ca nu gasesti comentarii despre toate meciurile desfasurate in Liga 1, bazandu-se pe stiri selective.

Total Sport este un sait extins unde gasesti informatii despre toate sporturile si despre toate meciurile din fotbal. Macar un pic din fiecare. Sta rau la partea grafica si de organizare.

GSP, dupa mine e cel mai slab sait de sport apeland la diverse siretlicuri pentru a acumula trafic ceea ce nu il face credibil. In primul rand umple stirile cu senzational si cu gagici aproape dezbracate, ca apoi sa apeleze la saituri gen stelisti.ro pentru a contoriza traficul tot pe saitul mama.

Edited by iulian.dronca, 20 August 2006 - 19:45.


#4
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
De Online sport nu stiu nimic
Io intru f des pe GSP pentru ca ii f usor de scris si de retinut fata de alt site :) ce nu prea imi place la ei ii ca mi se cam par ca is anti Steaua
ProSport super ok ;) la faculta numa ProSport citesc :D

#5
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
onlinesport..pt forum...
pro sport..pt informatii
campionate.dinamovisti.stelisti...etc..exces de zel...din partea celor de la gsp...nu era nevoie de ele:|

#6
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
De ce crezi ca e "exces de zel"? Daca ai fi stelist, sa zicem, nu ti-ar placea sa vezi pe un site 15-20 de stiri zilnic despre echipa ta favorita?

#7
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostTepesh, on Oct 23 2006, 00:53, said:

De ce crezi ca e "exces de zel"? Daca ai fi stelist, sa zicem, nu ti-ar placea sa vezi pe un site 15-20 de stiri zilnic despre echipa ta favorita?
Pentru ca e un site de nisa creat pentru a-si face trafic subteran.
Sa nu mai zica cei de la Pro Sport ca se dau mai multe clickuri pe siteul lor.

#8
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 18.06.2006

View Postiulian.dronca, on Oct 23 2006, 01:31, said:

Pentru ca e un site de nisa creat pentru a-si face trafic subteran.
Sa nu mai zica cei de la Pro Sport ca se dau mai multe clickuri pe siteul lor.
S-a lansat noul site  www.gsp.ro. Ce parere aveti despre el?

#9
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postsoldatel56, on Jun 8 2007, 08:46, said:

S-a lansat noul site  www.gsp.ro. Ce parere aveti despre el?
se putea mult mai bine  -_- . cel mai bun site de sport este onlinesport.

#10
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Imi place mult noul format de la GSP. E mult mai elegant, mai usor de citit, de navigat prin site.
Cam asa era Onlinesport la inceputuri cand au avut cel mai mare trafic, dar au schimbat.

#11
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostReKo, on Jun 8 2007, 10:10, said:

Imi place mult noul format de la GSP. E mult mai elegant, mai usor de citit, de navigat prin site.
fata de ce era inainte, intr-adevar e o imbunatatire considerabila. insa nu poti compara onlinesport.ro cu gsp.ro ;). n-am aflat inca cine a dezvoltat noul gsp, insa pentru 10.000 $ (atat am auzit ca s-a platit) cred ca trebuia sa iasa ceva mult mai bun.

#12
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Aceeasi Marie cu alta palarie... parerea mea: VARZA!
Putine schimbari in bine.
Se lauda de un an ca scot un site... Ce pisicii lor au facut la site un an intreg?!?
Puteau si ei sa treaca la WEB2.0, puteau sa schimbe si ei structura, sa se inspire din siteurile consacrate de afara.  <_<

Acelasi carnat de stiri aruncat pe 20 de pagini in jos. :nonobad:

No comment about the left menu...

#13
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Sa va spun eu cat de  PARSIVI sunt cei de la GSP:

Vrei sa vezi o informatie ce apare pe prima pagina cu titlu' bomba  - dai click pe informatie , se deschide o fereastra noua care te indeamna sa mai dai alt click daca vrei cu adevarat sa aflii pentru a te redirectiona spre panaramele de siteuri adiacente gen  stelisti.ro dinamovisti.ro oligofreni.ro.

in total ai pierdut timp aiurea pentru a face TOLONTAN trafic.


Si cel mai gretos element pe siteul acesta este noua achizitie MYSPORT unde se prefac ca redacteaza niste minori , cu titlul editorialelor gen ''vorbe din coltul strazii''.

Edited by imblanzitoruldelei, 08 June 2007 - 18:47.


#14
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
P.S. Nici PRO SPORT nu e mai bun in informatii ca GSP.

Astept de mult un site mai profesionist , fara barfe si ''mujeres'' in curul gol.

Edited by imblanzitoruldelei, 08 June 2007 - 18:55.


#15
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postimblanzitoruldelei, on Jun 8 2007, 19:52, said:

P.S. Nici PRO SPORT nu e mai bun in informatii ca GSP.

Astept de mult un site mai profesionist , fara barfe si ''mujeres'' in curul gol.
si nu l-ai gasit pana acum?!  vezi ca l-am mentionat eu mai sus...

#16
_viper_

_viper_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.07.2007

View Postiulian.dronca, on Aug 20 2006, 20:44, said:

Clasamentul meu:
1. Onlinesport
2. Pro Sport (varianta noua)
3. Total Sport
4. GSP (inclusiv saiturile andiacente: stelisti, rapidisti, dinamovisti)

Onlinesport este cel mai actualizat si sintetizat sait de sport dupa parerea mea. Are si minusuri dar faptul ca nu este sustinut de un trust puternic il face sa fie de admirat. Forumul e un punct forte.

Pro Sport si-a schimbat fata radical fata in bine dar lipsa lor majora este ca nu gasesti comentarii despre toate meciurile desfasurate in Liga 1, bazandu-se pe stiri selective.

Total Sport este un sait extins unde gasesti informatii despre toate sporturile si despre toate meciurile din fotbal. Macar un pic din fiecare. Sta rau la partea grafica si de organizare.

GSP, dupa mine e cel mai slab sait de sport apeland la diverse siretlicuri pentru a acumula trafic ceea ce nu il face credibil. In primul rand umple stirile cu senzational si cu gagici aproape dezbracate, ca apoi sa apeleze la saituri gen stelisti.ro pentru a contoriza traficul tot pe saitul mama.

Onlinesport? "Cel mai actualizat si sintetizat"? Nu mai are Vadim cuvinte care sa ii descrie site-ul? :lol: :lol: :lol:  
Stiri de pe agentii foto, materiale de la TV, cateva poze originale din Liga I, restul luate de pe afara si capturi de ecran. Un forum care scade in calitate si "greutate" cu fiecare zi care trece. Are grija Vadim sa ii indeparteze pe cei de valoare.

Prosport arata bine, dar cam  multe stiri luate din alte parti pentru un ziar de asemenea dimensiune.

GSP si satelitii - se pierde din calitate in dauna cantitatii. Din cititor fidel am ajuns sa nu intru pe gsp.ro decat o data la 2 saptamani (in cel mai bun caz). Singurul site pe care il vizitez zilnic e violamania.

Ce parere aveti despre Sport365.ro?

#17
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Iar a dat-o gsp in bara..  :peacefingers: :deadtongue:   :thumbdown:

Attached Files

  • Attached File  gsp.JPG   194.26K   19 downloads


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate