Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Carti comandate pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#37
klaszlo

klaszlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 11.07.2003
Carti 'uzate' la www.betterworld.com, multe domenii, transport doar 3 USD.
Comandat o carte, platit cu card, livrat prin Posta SUA + Posta Romana in exact 15 zile de lucru.
Avea si CD-ul.
Nu e chiar Amazon, dar functioneaza.

#38
drivers

drivers

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2007
''e un loc aparte ,
ca sa aveti parte
de cultura si carte .''

http://www.coltulcol...ui.ro/index.php

pentru cei din bucuresti : la obor , linga parcul dinspre primarie ,
a treia cabanutza de lemn [cam in dreptul ceasului ]  B)

#39
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007
A cumparat cineva carti de pe amazon.com? Ma intereseaza ce taxe sunt si daca sunt percepute si in functie de greutate (eu vreau un dictionar complex care cantareste mai mult de 1 kg)

#40
catalin.moisa

catalin.moisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 15.03.2007
Am si eu o problema....
Am comandat doua carti de la polirom, pana aici totul bine, curiozitatea mea este daca pot sa ridic coletul in conditiile in care pe buletinul meu nu este adresa la care am cerut sa mi se trimita coletul.
Motivul: stau in chirie si nu am inca flotant.
Astept un raspuns de la cei care s-au confruntat cu problema de mai sus.

#41
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcatalin.moisa, on Apr 27 2007, 20:03, said:

Am si eu o problema....
Am comandat doua carti de la polirom, pana aici totul bine, curiozitatea mea este daca pot sa ridic coletul in conditiile in care pe buletinul meu nu este adresa la care am cerut sa mi se trimita coletul.
Motivul: stau in chirie si nu am inca flotant.
Astept un raspuns de la cei care s-au confruntat cu problema de mai sus.


cred ca depinde de tantile de la posta. ultima data cand am ridicat un colet ramburs, la sfarsit mi-a zis sa nu mai fac asta, sa cer trimiterea la post restant daca n-am adresa de bucuresti. i-am raspuns dulce sa intoarca si pe partea cealalta cartea de identitate :) (bine, flotantul mi-e expirat de vreo 3 ani, da' nici dracu nu se uita la data).

#42
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007
Ba poti, dar sa ai cu tine o factura pe numele tau ca sa poti dovedi ca locuiesti acolo. Si daca nu ai, cred ca e destul sa spui ce e in colet si cine este expeditorul - asa am facut eu; a comentat putin tipa, dar mi l-a dat.

#43
honeybunny

honeybunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 27.04.2004
Daca este cineva interesat, am comandat o carte de la librarie.net. Respectiv noul DOOM. Din afara tarii.
Nu credeam ca se poate, dar iata ca merge.
Prin urmare am comandat, mi s-a confirmat comanda iar dupa doua zile - timp in care au calculat cu exactitate taxele postale - am primit un email prin care sa pot face plata prin card bancar. Se pare ca sunt in aceeasi oala cu book-zone.com. 7 euro taxe postale (pentru Franta). Am platit si acum astept. Sunt curios cat va dura.
Deci initial faci comanda si apoi platesti la calcularea taxelor postale in functie de tara in care te afli. Relativ practic pentru cei ce nu sunt in tara dar vor carti romanesti/in romaneste.

#44
irina_stefy

irina_stefy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.05.2007
Am card la BRD si am vrut sa comand online carti si (ca sa vezi!) astia de la BRD te lasa sa faci cumparaturi de pe internet doar daca le platesti cel putin 15euro/luna plus inca 120euro in plus in prima luna. 50 euro????  Cu banii astia pot sa fac o gramada de lucruri intr-o luna. Apropos nu stiti careva vreun site care te lasa sa downloadezi carti in format Word / PDF in schimbul unor SMS-uri?... asta chiar ca ar fi simplu de tot pt noi cititorii....

#45
honeybunny

honeybunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 27.04.2004

View Posthoneybunny, on Apr 28 2007, 16:16, said:

Daca este cineva interesat, am comandat o carte de la librarie.net. Respectiv noul DOOM. Din afara tarii.
Nu credeam ca se poate, dar iata ca merge.
Prin urmare am comandat, mi s-a confirmat comanda iar dupa doua zile - timp in care au calculat cu exactitate taxele postale - am primit un email prin care sa pot face plata prin card bancar. Se pare ca sunt in aceeasi oala cu book-zone.com. 7 euro taxe postale (pentru Franta). Am platit si acum astept. Sunt curios cat va dura.
Deci initial faci comanda si apoi platesti la calcularea taxelor postale in functie de tara in care te afli. Relativ practic pentru cei ce nu sunt in tara dar vor carti romanesti/in romaneste.

A durat 9 zile. Impecabil. A fost expediat la data de 2.05 si a ajuns pe 11.

#46
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
am comandat pe amazon.com pe 18 aprilie folosind card Mondo de la banca Transilvania si bifand cel mai avantajos tip de expeditie. Cartile au sosit pe 10 mai, in stare foarte buna.  :coolspeak:

Edited by GubyIQ, 12 May 2007 - 01:23.


#47
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

View PostGubyIQ, on May 12 2007, 02:22, said:

am comandat pe amazon.com pe 18 aprilie folosind card Mondo de la banca Transilvania si bifand cel mai avantajos tip de expeditie. Cartile au sosit pe 10 mai, in stare foarte buna.  :coolspeak:
Conteaza ce card folosesti? Eu am mastercard la BRD si nu mi l-au acceptat, presupun ca am uitat sa cer si optiunea de comenzi pe internet cand l-am facut. Acum am un tichet cadou, dar nu stiu cat sunt taxele de expediere. Pe tine cat te-a costat?

#48
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007

View Postbeaucafea, on May 12 2007, 20:50, said:

Conteaza ce card folosesti? Eu am mastercard la BRD si nu mi l-au acceptat, presupun ca am uitat sa cer si optiunea de comenzi pe internet cand l-am facut. Acum am un tichet cadou, dar nu stiu cat sunt taxele de expediere. Pe tine cat te-a costat?

Trebuie sa-i intrebi daca e bun pt comenzi pe internet. Eu am mai folosit si Taifun de la Bancpost, dar m-am lasat de el, printre altele si pt ca cerea taxa de admin lunara.
La 3 carti in valoare totala de $31.59 s-au adaugat $18 pt transport. Pentru mai multe detalii despre taxe, uite-te aici

Edited by GubyIQ, 12 May 2007 - 20:13.


#49
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

View PostGubyIQ, on May 12 2007, 21:12, said:

Trebuie sa-i intrebi daca e bun pt comenzi pe internet. Eu am mai folosit si Taifun de la Bancpost, dar m-am lasat de el, printre altele si pt ca cerea taxa de admin lunara.
La 3 carti in valoare totala de $31.59 s-au adaugat $18 pt transport. Pentru mai multe detalii despre taxe, uite-te aici
Vazut. Multam frumos.

#50
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Din cate am mai auzit e mai bine sa comanzi carti de pe Amazon.co.uk, sau .de sau .fr.

Eu vreau sa-mi comand asta:
http://www.amazon.co...m...9666&sr=1-1

si inca cateva carti, daca tot comand sa comand mai multe.

Intrebari: care sunt taxele, taxele sunt in functie de ce? si cum e cu plata? Imi ia banii cand fac comanda sau e ramburs?

#51
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Pff, adaug si eu niste carti asa de test...

Quote

Items: £20.88
Postage & Packing:  £19.94
  
Total before VAT: £40.82  
VAT: £3.67

Order Total: £44.49

PFfffffffffffff

#52
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007

View PostPET, on May 29 2007, 20:32, said:

Din cate am mai auzit e mai bine sa comanzi carti de pe Amazon.co.uk, sau .de sau .fr.

Eu vreau sa-mi comand asta:
http://www.amazon.co...m...9666&sr=1-1

si inca cateva carti, daca tot comand sa comand mai multe.

Intrebari: care sunt taxele, taxele sunt in functie de ce? si cum e cu plata? Imi ia banii cand fac comanda sau e ramburs?

De la cine ai auzit? Daca respectivul nu locuieste in Anglia sau Franta, sigur te-a prostit sau vb in necunostinta de cauza. Cel mai ieftin sa comanzi din Romania iesi pe amazon.com.
Vezi mai sus am dat un link cu datele despre transport
Banii se iau de pe card cam a doua zi dupa ce ai facut comanda, iti trimit ei un mail ca livrarea s-a realizat cu succes.

Edited by GubyIQ, 29 May 2007 - 21:13.


#53
drivers

drivers

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2007
''e un loc aparte ,
ca sa aveti parte
de cultura si carte .''

http://www.coltulcol...ui.ro/index.php

din ciclul sa aveti parte de cultura si carte : http://www.alegecartea.net/faq.php
p.s. stiu ca multi or sa spuna : '' băăă , nu mă baga in carte si cultură . că s-ar putea să mor ''   :naughty:
... si ce e drept e drept , unii au citit o fraza  dintr-o carte si au plecat la intalnirea cu Manitu ; altii , mai fericiti , doar au luat-o pe pustii    :rolleyes:

pentru cei din bucuresti : la obor , linga parcul dinspre primarie ,
a treia cabanutza de lemn [cam in dreptul ceasului ]

p.s. sincer  , eu nu am comandat online ca e in drumul meu , dar am vazut cand  am trecut pe acolo , cum oamenii fac pachete cu carti pentru expediat , iar din discutiile purtate cu ei , pot sa spun ca nu is genul de oameni care sa traga tzepe  :nonobad:

#54
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postirina_stefy, on May 5 2007, 17:11, said:

Apropos nu stiti careva vreun site care te lasa sa downloadezi carti in format Word / PDF in schimbul unor SMS-uri?... asta chiar ca ar fi simplu de tot pt noi cititorii....

dar exista un site cu carti gratis.

http://80.69.83.61/digibook/

username: digibook
parola: cartionline  ,  fara diacritice. se poate si uploada, daca aveti ceva ce nu este acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate