Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Carti comandate pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#19
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View PostSE7EN, on Nov 27 2006, 11:09, said:

Aproximativ in cat timp ajung cartile ? Poti sa dai mai ulte detalii despre amazon.com ca vreau sa cumpar si eu ceva carti de acolo.
Eu am comdandat o carte de pe amazon.co.uk și mi-a ajuns în vreo 2 săptămîni.

#20
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
despre ed Polirom, ca sa ai reducere si FARA TAXE POSTA trebuie sa ai suma de la 45 RON (450.000 lei vechi)

daca comanzi la pret de sub 45 RON , se percepe 2,80 ROn (taxa postala)
Inainte de asta, nu se aplica atunci taxa postala si putem comanda orice carte indiferent de pret cu reducere 30% daca esti membu Polirom....

acum nu mai comand carti Polirom si prefer sa cumpar de la librarii (diferenta de pret este foarte mica cu exceptia sumei de peste 45 RON )decat sa astept o saptamana sau chiar 2 saptamani la posta

#21
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
am comandat si eu de la alibris. Cartile vin cam in 4 saptamani. Ce-i drept, acum 5 saptamani am comandat mai multe si imi vin separat. Chiar azi am ridicat de la posta un pachet. Dar mai sunt inca multe de venit. Asa ca dureaza f mult.

#22
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Alt site descoperit, serios: Stilus

Am facut comanda la raft.ro. Taxa de expediere de 8RON. Din pacate, o carte care imi trebuie tare mult am gasit-o doar aici...  :deadtongue: Cica vineri vine.  :mellow:

#23
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcodruta, on Nov 8 2006, 14:27, said:

Eu am comandat pana acum de la Polirom, dar cred ca ma las de sportul asta pentru ca de multe ori am avut parte de erori pe pagina de net (vreo 2 comenzi neonorate pana acum) si sistemul de colet cu plata ramburs a inceput sa ma scoata din sarite. Chiar, e asa greu sa foloseasca o firma de curierat? Nu am intotdeauna timp sa ajung la posta si coletul nu il poate ridica altcineva numai pe baza talonului (deh, practici comuniste, parerea mea). Sincer, cred ca merita pentru reduceri sau daca comanzi undeva de la 5 carti in sus, dar in rest parca tot mai placut e sa iti alegi o carte de pe raftul unei librarii.

Polirom e cea mai prompta in livrari. Urmeaza Humanitas si Nemira. Polirom e ok si din alt punct de vedere: am reducere lifetime de 30%, indiferent de numarul de carti dintr-o comanda.

#24
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Pana acum am comandat de pe:
Polirom - Acum 1 an de zile parca. Cartea a ajuns rapid, in schimb alte detalii nu mai tin minte
Librarie.net - E fain ca au si anticariate. Mi-am luat o carte despre fotografie de prin anul 1970. Cartea era in stare perfecta.
Amaltea - Mi-am luat 2 vomule din cele 3 carti cu Warcraft. Nu am platit taxe postale iar cartile au ajuns in 3 zile. Ah, si am avut si reducere de 5% :) Acum ma tenteaza sa-mi comand de la ei si niste carti din seria Star Wars.

Chiar asa. cum e cu Amazon.com? Platesti cu cartea de credit? Platesti cand ajunge acasa? Ce taxe postale mai sunt?

#25
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostPET, on Dec 18 2006, 00:48, said:

Chiar asa. cum e cu Amazon.com? Platesti cu cartea de credit? Platesti cand ajunge acasa? Ce taxe postale mai sunt?


cu cartea de credit, si platesti in plus transportul. ei dau ca termen de livrare cam o luna, dar si mie mi-au ajuns cam in doua saptamani.

#26
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Stiti cumva librarii online de unde putem face comenzi si sa fie si seriosi? Daca stiti, postati-le aici precum si experientele pe care le-ati avut cu ele.

Ma intereseaza multe carti ale lui Vintila Corbul si prin oras la mine nu gasesc mai nimic.

Multumesc

#27
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View PostEpurica, on Dec 6 2006, 15:43, said:

Alt site descoperit, serios: Stilus

Am facut comanda la raft.ro. Taxa de expediere de 8RON. Din pacate, o carte care imi trebuie tare mult am gasit-o doar aici...  :deadtongue: Cica vineri vine.  :mellow:

Postul meu e din 6 decembrie, da? Acum suntem in 8 ianuarie. Nici urma de comanda onorata. -_-  :nonobad:

#28
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
nici eu nu am avut nici o prb,librarie.net

#29
Parizianca

Parizianca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.01.2007
eu am comandat de la editura Trei si comanda mi-a venit intr-o saptamana..apreciez  :coolspeak:

#30
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Am comandat de curând de la Metropolis și Polirom. Onorarea comenzii promptă în ambele cazuri cu un plus pentru Polirom care mi-a oferit și reducere și scutire de taxe poștale. De asemenea această editură are ofertă de reducere cu cărți care costă 1€/bucata.

#31
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Am si eu o intrebare: de unde as putea comanda\cumpara cartea "G.R R Martin - Regii nisipurilor" ... am cautat pe majoritatea site-urilor de mai sus, plus in librariile\biblioteca din oras...si nimic :(

#32
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
sunt in a 3 saptamana de asteptare pt o comanda de 5 carti de pe librarie.net

Am bifat ca nu vreau sa primesc comanda in mai multe colete,poate fi singura scuza.

#33
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Am facut si eu o comanda pe amazon.co.uk pentru o carte .. cu tot cu transport si toate cele ma costa 25 lire, dintre care 17 pretul cartii. Plata o fac prin MasterCard, sper sa mearga. Au zis ca intre zilele 20-24 ale lunii o sa vina.... vedem...

#34
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002

View Posteddymutu7, on Mar 6 2007, 18:28, said:

sunt in a 3 saptamana de asteptare pt o comanda de 5 carti de pe librarie.net

Am bifat ca nu vreau sa primesc comanda in mai multe colete,poate fi singura scuza.

Probabil nu aveau "pe stoc" cele 5 carti. Si acum incearca sa faca rost de fiecare. La unele carti se specifica. Eu n-am avut probleme cu ei. Cartile mi-au ajuns in 2 zile. Fac comanda LUNI, MARTI pleaca, JOI ajung.

#35
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
In 6 zile a venit o carte de pe amazon.co.uk. Tare mandru sunt :D

#36
Kyoshi

Kyoshi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.03.2006
Daca doriti inca un nume de librarie virtuala, va recomand www.librar.net . Au taxele postale zero, sunt seriosi si trimit coletul repede, cu plata ramburs. Eu l-am luat in patru zile ca am ajuns din vina mea mai tarziu la posta. ;)
  Pentru hispanisti si cei care isi vad viitorul in Spania www.libroverde.com mi se par solutia ideala. Cartea ajunge in 10 zile, din care 3-4 sunt necesare din Romania in Romania.

  Sper sa va fie de folos informatia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate