Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Pozele mele

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Hai sa indraznesc si eu sa postez ceva poze. Daca aveti ce ma invata, bine, daca sunt iremediabil pierdut loviti

Attached Files



#2
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
fara intentia de a fi rautacios, nici nu ma leg de fotografiile tale. dar citeste tot ce e aici, mai fa o incercare cu aparatul si apoi vedem daca esti irecuperabil... :cheers:

#3
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postfoxulante, on Aug 19 2006, 00:19, said:

fara intentia de a fi rautacios, nici nu ma leg de fotografiile tale. dar citeste tot ce e aici, mai fa o incercare cu aparatul si apoi vedem daca esti irecuperabil... :cheers:

Hai si ceva critici, zau ca nu ma supar, numai ce mi-am luat si eu o camera. Acum sunt putin inainte de beginer la acest capitol si de ce sa nu invat din cea ce ma trageti voi de maneca?

#4
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
pai asta e si ideea, sa inveti ce e acolo, si apoi mai arunci niste poze...la pozele astea nu am ce comenta. sunt instantanee de vacanta care vor ajunge probabil intr-un album prafuit de pe biblioteca, iar peste cativa ani o sa te uiti la ele si o sa zici "cand pozam bizonul ala...", dar altcineva nu vede decat un bizon culcat si niste oameni pe langa el, carora nici capetele nu li se vad. celelalte poze, hm...centrate, si nimic iesit din banal. deci inca odata, treci pe la scoala, citeste ce e acolo, iar daca esti intr-adevar pasionat de asa ceva o sa si ramai cu ceva in cap. daca nu, probabil ca o sa ne reprosezi ca nu iti apreciem "capodoperele". bafta

#5
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postfoxulante, on Aug 19 2006, 00:41, said:

pai asta e si ideea, sa inveti ce e acolo, si apoi mai arunci niste poze...la pozele astea nu am ce comenta. sunt instantanee de vacanta care vor ajunge probabil intr-un album prafuit de pe biblioteca, iar peste cativa ani o sa te uiti la ele si o sa zici "cand pozam bizonul ala...", dar altcineva nu vede decat un bizon culcat si niste oameni pe langa el, carora nici capetele nu li se vad. celelalte poze, hm...centrate, si nimic iesit din banal. deci inca odata, treci pe la scoala, citeste ce e acolo, iar daca esti intr-adevar pasionat de asa ceva o sa si ramai cu ceva in cap. daca nu, probabil ca o sa ne reprosezi ca nu iti apreciem "capodoperele". bafta

Multumesc de sfaturi, sper ca urmatoarele vor fi mai bune, iti multumesc pentru link-ul oferit, sper sa ramana ceva dupa lectura.

#6
fuelfuel

fuelfuel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.08.2006
interesanta ultima poza cu bizonul daca nu exista barbatul in poza era extraordinara

#7
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
de curiozitate, ce era interesant in poza aia? poate nu vad eu ceva-ul ala...

#8
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Salut,

Am o intrebare (sorry ca postez intrebarea aici):

Cum pot transfera de pe camera poze in format raw sau mai bine zis are camera canon power... S3 IS aceasta optiune? Eu m-am tot uitat in meniuri si in manualul utilizatorului si in ceva site-uri dar n-am gasit scris nicaieri daca are camera asa ceva dar nici n-am gasit scris ca nu are. Ce imi puteti spune? Merci anticipat.

#9
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Din cate stiu, S3 IS nu are RAW.

#10
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostTudor_DX, on Aug 23 2006, 08:39, said:

Din cate stiu, S3 IS nu are RAW.
Asta e, multumesc

#11
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Nu te speria de criticile aspre pe care le primesti...la un moment dat ai sa reusesti vreo poza mai buna si ai sa vezi cum creste inima in tine de lauda. :D ..subiectul e bun cu bizonul..e ceva mai diferit..(mai rara vezi asa ceva..pacat de realizare pt ca ar fi iesit ceva super din poza asta) dar nu prea e realizare si incadrare...poate ai sa faci cat de cat ceva din ea in photoshot...asa ca invata sa-l folosesti daca nu stii...and get use to it...:).
Dar inainte de a invata photoshop invata tot ce poti despre fotografie....ca doar asta vrei sa faci..nu?..:).Kiar nu mi se pare o idee buna sa fie sfatuiti toti incepatorii sa foloseasca PS..pt ca n-o sa invete niciodata adevarata fotografie...parerea mea...dar dupa un moment zic eu ca este indispensabil..pt mici retusuri bineinteles :P

Uite aici ce-am facut in maxim 4-5 minute Attached File  bizon.JPG   612.48K   107 downloads .Daca te chinui mai mult sigur iti iese ceva....poate nu din poza asta din cauza incadrarii dar in altele sigur. *mentionez pt expertii in photoshop ca nu spun ca am facut ceva bun in photoshop..(mai ales cu excesul de burn)...am vrut doar sa-i arat o noua abordare.

Edited by glodeanucatalin, 23 August 2006 - 22:51.


#12
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
subiectul cu bizonul era mai bun daca era facut un close up cu acel copil langa bizon...iar din bizon sa se vada decat capul si un pic din corp sau fotograful sa fi fost perfect paralel cu ei.

#13
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View Postfoxulante, on Aug 24 2006, 00:15, said:

subiectul cu bizonul era mai bun daca era facut un close up cu acel copil langa bizon...iar din bizon sa se vada decat capul si un pic din corp sau fotograful sa fi fost perfect paralel cu ei.

:D  hehe...asta era o poza superba...ca na'..nu gasesti bizoni la tot pasul...mai ales asa bland.

#14
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
de asta zic, trebuia oleaca regizat acolo, gaseai tu o modalitate. ;)

#15
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Chiar sunt curios.Unde ai facut pozele?...ca as vrea sa vad si eu asa ceva...dar "live".. :) ..sper ca nu prin America :P

#16
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Multumesc de sfaturi tuturor. Pozele sult facut pe continentul american asa ca sorry pentru cei care vor sa ii vada live. sau... poate dati o tura, de ce nu?
Bizonelul este tanar, nu are decat 6 ani si este o frumusete.
Inca odata, mutumesc tuturor.

#17
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Revin cu o alta poza. Cea mai reusita din cate am facut pana acum pe tema aurorelor boreale. Lumina aurorei nu avea o intensitate prea mare, chiar ma mir ca a iesit asa de bine.Poza facuta fara trepied, aparatul pus pe capota masinii iar modificarea pozitiei pe verticala a fost facuta punand capacul obiectivului sub obiectiv. Putina prelucrare in PS, un resize si cam atat. Inca n-am apucat decat sa rasfoiesc link-ul dat de cineva mai sus dar de citit serios ... cand se face putin timp.

Attached Files



#18
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Inca o poza, ce ma mai invatati azi?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate