Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Magazin cu haine de ocazie

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
Salutare!

La sfarsitul lui septembrie voi merge la o nunta si tb sa imi achizitionez o tinuta eleganta.  :naughty:
Vreau sa va intreb daca stie cineva magazine cu haine de acest gen. Nu ma refer la Mall-uri, Unirii, Cocor...etc, ca pe astea le stiu.
Ci magazine de astea micute, chiar daca nu sunt intr-o zona centrala.

Multumesc!  :kisstogether:

Edited by annaiss.derrian, 18 August 2006 - 16:04.


#2
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
nimeni, nimic?  :death:

#3
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
de obicei "de ocazie" înseamnă "la mâna a doua", sunt prin tot oraşul...
sau poate vrei "haine de închiriat pentru ocazii"? exista odată pe lângă cinemateca Eforie un magazin cu un astfel de specific.

#4
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
Ooops...se pare ca nu m-am facut inteleasa. :death:
Ma refer la haine noi ..am si specificat ca merg la nuntasi ca doresc tinuta eleganta, deci haine de nunta, pe care nu vreau sa le inchiriez ci sa le cumpar. Sunt convinsa ca sunt prin tot orasul insa nu am timp sa bat tot orasul si de aia am postat. Poate stiti voi magazine nu foarte cunoscute dar cu haine elegante, de nunta, gen rochii de seara..etc.

#5
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 03.11.2005
La mall-uri ai incercat?

#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Pe calea Mosilor - magazinul Sabres, cam 2-3 statii de la teatrul National.

Ar mai fi si in Magazinul Victoria; totusi nu pricep de ce nu cauti in Cocor, Unirii - crezi ca la alte magazine e mai ieftin?!

#7
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
Unirea si mall-urile le las la sfarsit. De acolo o sa cumpere toata populatia...si nu vreau sa ma trezesc la indigo cu vreo nuntasa. Nu, nu cred ca la alte magazine le voi gasi mai ieftine ci cred ca voi gasi alte modele (eu asa imi inchipui  :confuzzled: )
Ms.  :kisstogether:

Edited by annaiss.derrian, 21 August 2006 - 15:12.


#8
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 03.11.2005
De ce nu te duci la o croitoreasa sa-ti faca rochie unicat?
Sau la un magazin al unui designer care face serie mica (acolo ai totusi sansa -mica, e drept- sa mai fi fost si alta nuntasa)

#9
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postannaiss.derrian, on Aug 21 2006, 16:11, said:

Unirea si mall-urile le las la sfarsit. De acolo o sa cumpere toata populatia...si nu vreau sa ma trezesc la indigo cu vreo nuntasa. Nu, nu cred ca la alte magazine le voi gasi mai ieftine ci cred ca voi gasi alte modele (eu asa imi inchipui :confuzzled: )
Ms. :kisstogether:




Sincer, slabe sperante. Cam prea putin posibila coincidenta asta, iti dai seama, din 100 de persoane aprox cate vin la o nunta, jumate doar sunt femei; din acestea 50 poate jumate sa fie tinere ca tine iar din astea 25, 15 vor imbraca ce au deja prin casa iar restul 10 sau poate mai putine isi vor cumpara ceva nou din oras, insa cat de mare este posibilitatea ca ele sa aiba acelasi buget si gusturi ca si tine? Si poate una e grasa, alta cracanata, alta poate ca e fotomodel si prin asta vreau sa zic ca nu tuturor li se potrivesc aceleasi linii. Eu la cate nunti am fost pana acum, si te asigur ca am fost la foarte multe, niciodata nu m-am nimerit imbracata la fel cu vreo tipa si mi-am luat hainele tot din oras.

#10
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
:)) asa sper sa fie..
insa la nunta asta vin 400 persoane...din care vreo 300 tineri ...dintre care multe tipe isi fac 2 tinute  :death: ...de asta probabil is asa ingrijorata. :)
Ms de raspunsuri.

#11
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019
Incearca sa-ti comanzi rochii de seara online cu siguranta vei gasi foarte multe modele si poate au si magazin fizic unde le poti proba :)

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
La cata lume o sa fie la nunta aia, crezi ca mai contează sau are importanta ca tinuta ta sa fie unicat sau cea mai eleganta?
Ce buget ești dispusa sa aloci aceste ținute?
Poți și sa închiriezi o rochie de ocazie, de marca/designer, la un sfert din prețul ei de vânzare.
https://www.dressbox.ro/rochii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate