Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Cu ce model de imprimanta tiparim CD/DVD-urile

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

Poll: Cat sunteti dispusi sa platiti pentru a avea cd-urile cu amintiri printate la calitate, full color, lacuite? (89 member(s) have cast votes)

Nu ma intereseaza

  1. 1-2 RON (42 votes [47.19%])

    Percentage of vote: 47.19%

  2. 2-3 RON (21 votes [23.60%])

    Percentage of vote: 23.60%

  3. 3-4 RON (10 votes [11.24%])

    Percentage of vote: 11.24%

  4. 5-6 RON (9 votes [10.11%])

    Percentage of vote: 10.11%

  5. peste 6 RON (7 votes [7.87%])

    Percentage of vote: 7.87%

Vote Guests cannot vote

#19
MosIonRoata

MosIonRoata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.10.2007
Salutare! Lucrez si eu la un studio foto si printre altele ne ocupam si cu filmarile si fotografierile la diferite evenimente...As dori sa imi sugerati si mie un model de imprimanta care sa scrie pe CD/DVD. Pana acum am personalizat CD/DVD-urile cu o imprimanta Epson R300 . Am scris peste 1500 de DVD-rui si acum cam lasa dungi. Ce imi sugerati sa cumpar? Multumesc!

#20
paulelys

paulelys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.03.2009
vreau sa cumpar un sertar pentru printare CD/DVD,pentru canon pixa ip4300,are cineva,de la o inprimanta defecta?al meu sa spart ,am calcat pe el....!
:console:

cam cat ar costa un sertar de printare CD/DVD? saca are cineva- [email protected],lasati mesaj.

#21
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006
ce imprimanta HP (pret decent) tipareste pe CD/DVD? ca site-u lor e dezastru...

#22
Bibiloi007

Bibiloi007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2008
Eu iti sugerez un Epson Stylus Color R220. Este exceptional: are 6 cartuse, kit-ul de cartuse este o 350 ron, dar it pot da o adresa de la care poti sa-l iei cu 69 ron. Nu originale, dar foae bune. Eu o folosesc de vreo 2 ani si sunt foarte multumit. Cu un kit poti tipari aprox 400 cd-uri.

#23
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003

 cipix, on Apr 12 2009, 20:50, said:

ce imprimanta HP (pret decent) tipareste pe CD/DVD? ca site-u lor e dezastru...
Photosmart C5280/C5380

P.S: Siteul HP e chiar foarte bine facut  ;)

#24
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Tocmai mi s-a stricat Hp d5160-ul.. ce-mi recomandati pentru printat dvd-uri / coperti pentru carcase dvd? vreau o imprimanta care sa nu ma usuce la schimbarea sau reincarcarea cartuselor.

#25
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007

 Bibiloi007, on Apr 15 2009, 14:34, said:

Eu iti sugerez un Epson Stylus Color R220. Este exceptional: are 6 cartuse, kit-ul de cartuse este o 350 ron, dar it pot da o adresa de la care poti sa-l iei cu 69 ron. Nu originale, dar foae bune. Eu o folosesc de vreo 2 ani si sunt foarte multumit. Cu un kit poti tipari aprox 400 cd-uri.


Imi spui si mie de unde pot lua kitt refill? multam fain:D

Am luat un HP 5460, acum 2-3 saptamani. Mi-a tras f bine pana azi, cand a inceput sa-mi scoata albastra imaginea. Nu stiu ce are, cred ca s-au dus cartusele, ca nu vin full, erau cam goale de cand le-am luat. Una peste alta, daca vrea cineva o vand, cu 350 roni.

#26
artfotom

artfotom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.11.2006

 Bibiloi007, on Apr 15 2009, 15:34, said:

Eu iti sugerez un Epson Stylus Color R220. Este exceptional: are 6 cartuse, kit-ul de cartuse este o 350 ron, dar it pot da o adresa de la care poti sa-l iei cu 69 ron. Nu originale, dar foae bune. Eu o folosesc de vreo 2 ani si sunt foarte multumit. Cu un kit poti tipari aprox 400 cd-uri.

Pana azi (cand a dcedat) am avut un Epson R340 cu care am printat cd-uri la greu timp de aproape 4 ani. Acu ma gandesc sa iau un Epson Stylus Color R220. Poti sa imi dai adresa de und epot lua kit-ul la 69 ron?
Apropo, eu am printat timp de 4 ani cu cartuse care nu erau originale.

Merci anticipat.

#27
cnlucian

cnlucian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.08.2008
spune-ne si noua unde este kitul asa ieftin... dupa cum se vede santem interesati mai multi pe aici

#28
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006

 shiva, on 15th April 2009, 15:36, said:

Photosmart C5280/C5380

P.S: Siteul HP e chiar foarte bine facut  ;)

cum sa fie bine facut? vreau sa caut DOAR imprimante care printeaza cd/dvd pe site... spre exemplu;)

#29
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eu am de vreun an un D5160, care uneori refuza sa-mi traga hartia foto din tava mobila. Ce e drept, a si luat ceva pumni/izbaiuri din acest motiv. Chestia e ca nu-mi scoate la fel de clar imaginea pe DVD ca un canon, sa zicem. Cartusul color e nou (am de 14 ml), cel negru e original, incarcat de creo 3-4 ori (modelul de 21 ml, am mai luat unul gol, sa-l am de rezerva, doar golit o data, deci utilizabil). La printarea din tava principala (hartie normala sau hartie foto a4)- merge ceas. Daca imi mai face figuri, o duc la garantie. Daca nu mai face figuri- o tin pana cade de tot, pana n-o mai pot repara/utiliza. La ce bani am dat pe ea, sunt f multumit.

#30
mobilesolutions

mobilesolutions

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.10.2006
cu o imprimanta de carduri...sunt carduri cu o grosime de 0,10 mm , insa pretul unui card inscriptionat s-ar putea sa te coste cam 2 lei


 catineles, on 5th October 2007, 08:41, said:

Intrebarea nu e stupida, creierul care o proceseaza, da.

Sa joci tu carti cu pachet de 1.5 ron.

Eu cand joc, ma folosesc de toate trucurile posibile... si cu carti de carton nu merge sa le arunci dintr-o mana in alta.

Eu credeam ca unele imprimante stiu si sergrafie, asta e un procedeu cu care se scrie pe plastic, asa cum scrie Vodafone pe telefoane.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate