Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...
 Pocket PC Handheld ajutor.

Intrerupere utilitati casa tempor...

Care credeti ca este probabilitat...

paravan geam / obturare vedere
 Motorola E32, se aprinde flashlig...

La mulți ani @sylvius!

Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta

GeForce6600 Cooler Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

valy87

valy87

New Member

• Grup: Members
Am si eu o problema de care ma tot lovesc si anume dupa 1-1.5 ani coolerul de pe placa video nvidia 6600 incepe sa baziaie fiindca loveste ventilatorul de carcasa din cupru. Aceasta e a doua placa video care imi face probleme.
Mentionez ca placile video au fost acelasimodel dar au producatori diferiti.
A mai avut cineva probleme asemanatoare?
Ce imi recomandati ca sa scap de aceasta problema?
Multumesc anticipat.

aiptek

aiptek

the big red

• Grup: Moderators
;)

View Postvaly87, on Aug 16 2006, 19:07, said:

Am si eu o problema de care ma tot lovesc si anume dupa 1-1.5 ani coolerul de pe placa video nvidia 6600 incepe sa baziaie fiindca loveste ventilatorul de carcasa din cupru. Aceasta e a doua placa video care imi face probleme.
Mentionez ca placile video au fost acelasimodel dar au producatori diferiti.
A mai avut cineva probleme asemanatoare?
Ce imi recomandati ca sa scap de aceasta problema?
Multumesc anticipat.
probabil ca ventilatorul s-a descentrat de la praf si nu merge uniform, daca e in garantie dute cu ea la garantie, din cate am citit  cica iti pierzi garantia daca il ungi tu,,dar daca nu e ingaratnie, desfa coolerul de pe placa video si unge-l, este un fel de ulei special pt acestea ca sa le ungi, daca poti, daca nu margarina :lol:  :lol: .totusi daca nici asa nu merge , atunci schimbal. ;)

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Curata bine de praf coolerul dupa care ungel cu ulei siliconic.

freshness

freshness

Active Member

depinde si cat de descentrat este ...daca bazaie tare nu prea mai ai ce sa-i faci ..la fel am patit si eu ...in cele din urma am cumparat alt ventilator

Lup

Lup

Member

heh si eu am avut aceeasi problema la un 9600XT ... s-a intepenit ventilatorul. M-am dus si am cumparat un cooler de procesor (preferabil sa fie cel mai ieftin) .. scoti ventilatorul de pe el si il insurubezi intre fantele radiatorului de la placa video. Acum .. depinde de fizionomia fiecarei placi video ... eu am putut , nu stiu daca se poate si la a ta.

Poti sa il prinzi si cu elastice daca are grila de protectie ventilatoru. Mai inestetic cei drept dar efect maxim !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate