Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Generic Host Process for Win32 Services Error

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#19
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006
Coincidenta sau nu, si mie imi apare aceeasi eroare de cateva zile confusedsmiley.png

Dar singurul efect este ca nu-mi mai merge sunetul dupa aia.

What's happening people? huh.gif

SUBSCRIU LA CELE DE SUS CU ACEASI PROBLEMA DAR LA MINE NU MAI MERGE NICI OUTLOOK SI E ENERVANT PT CA DEPIND DE EL IN INSTINTARILE DE LA SERVICI(PROBLEMA APARE PE CALCULATORUL DE LA MUNCA). DACA NE REFERIM LA PERIFERICE, AM O IMPRIMANTA HP LASER CONECTATA DAR ASTA E DE MULT TIMP SI BUBA A APARUT CAM DE SAPTAMANA TRECUTA. PE EL E INSTALAT NORTON SYSTEM FULL  CU LICENTA SI NU AM DESCOPERIT NIMIC SUSPECT. AM DAT  O SCANARE ONLINE CU BIT DEFENDER SI KAV DAR NU S-A GASIT NIMIC.  
CE SA FAC?  :death:  :worthy:

#20
LorDVlad

LorDVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.04.2006
Da.... am gasit solutia!
Am facut un "experiment" la sala de net unde lucrez.6 calculatoare din sala le-am lasat sa-si faca absolut toate updaturile iar pe restu le-am lasat fara update. Pe calculatoarele pe care nu am facut update, eroarea apare (si sunetul nu mai merge...trebuie sa dau Start la service-ul Windows Audio) iar pe cele pe care am facut updateurile, nu mai am probleme. Va recomand sa faceti si voi acelasi lucru....faceti update-ul la windows (absaolut toate....poate dura pana si la 5 ore <in functie de viteza internetului>)

#21
#23

#23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2006

View PostLorDVlad, on Sep 1 2006, 22:57, said:

Da.... am gasit solutia!
Am facut un "experiment" la sala de net unde lucrez.6 calculatoare din sala le-am lasat sa-si faca absolut toate updaturile iar pe restu le-am lasat fara update. Pe calculatoarele pe care nu am facut update, eroarea apare (si sunetul nu mai merge...trebuie sa dau Start la service-ul Windows Audio) iar pe cele pe care am facut updateurile, nu mai am probleme. Va recomand sa faceti si voi acelasi lucru....faceti update-ul la windows (absaolut toate....poate dura pana si la 5 ore <in functie de viteza internetului>)

Si daca imi zice ca nu-mi face update-ul fiindca nu am "genuine Windows"?    :madanimated:

#22
iCODY

iCODY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.09.2006
aceasta eroare o am si eu ... de cand mi-am schimbat placa video si ramii ... eu cred ca e pe baza de harware nu soft ... si tind sa cred ca e de la rami ... am platit kingmax si m-am trezit ca de fapt nu sunt nici o firma ... le-am facut un test cu un program ...

#23
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Post#23, on Sep 16 2006, 15:59, said:

Si daca imi zice ca nu-mi face update-ul fiindca nu am "genuine Windows"?    :madanimated:
Cumperi o licenta de Windows

#24
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
so, cum s-ar putea rezolva fara update?

#25
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006

View Postdon_dannielo, on Aug 17 2006, 16:20, said:

Coincidenta sau nu, si mie imi apare aceeasi eroare de cateva zile  :confuzzled:

Dar singurul efect este ca nu-mi mai merge sunetul dupa aia.

What's happening people?  :huh:


eu am avut aceeasi problema...am facut toate updateurile pt xp..si gata..nu stiu exact care era buba...

pt cei cu genuinestoopidmicrosoft exista AutoPatcher parca..nici eu nu am reusit sa fac update-uri online..pe torrente exista cate unul pt fiecare luna/2 luni.Eu l-am folosit pe cel din august.Pe scurt, e un programel care are atasat toapte updateurile posibile pt winxp..poti sa alegi exact pe care sa le instalezi..eu le-am pus pe toate, pt ca nu am reusit sa-mi dau seama care e problema...Are cateva sute de Mb.

Edited by nicollec, 01 October 2006 - 06:37.


#26
monpeleu

monpeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.08.2005
Eroarea respectiva nu are nici o legatura cu partea hardware....e o eroare tipica XP SP2...daca il lasi sa scoata updateurile se rezolva....daca nu dispuneti de o versiune originala XP downloadati manual patch'ul care rezolva problema ("KB894391") de pe site-ul Microsoft ( http://support.microsoft.com/kb/894391 ).

#27
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
http://www.firewalll.../tools/wwdc.exe

Blocheaza RPC Locator (445) and DCOM RPC (135) si gata.

#28
FLv123

FLv123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 06.10.2006
recomand: Windows ALL-in-One DVD care contine Win XP sp2 customizate pentru Hp, Dell, IMB, etc... DAR SI varianta simpla Retail: fara serial, fara bataie de cap, customizat incat sa-ti faca update-urile fara sa lase serverul microsoft sa-si dea seama ca e o copie piratata

se gaseste pe: bittorrent, dc++, emule...etc...  (daca nu ati gasit nu ati cautat bine!)

#29
yokosan

yokosan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.07.2006
Si eu am problema asta si cred ca este de la providerul Clicknet deoarece:
1. nu am periferice HP
2. mi-a aparut la mai multe "versiuni" de windows
3. am auzit ca serverele de clicknet au avut probleme exact in perioada in care imi aparea erorile (prima data mi-a aparut prin august, a doua oara acum)
4. n-am facut nici un update, n-am instalat nici un program, n-am dezinstalat nici un program si pentru cateva zile nu-mi mai aparea, apoi eroarea revine dupa cateva zile
5. nici un antivirus si spyboot n-au gasit vreun virus sau trojan

Si cu Windows ALL-in-One DVD mi-a aparut eroarea.

Edited by yokosan, 12 October 2006 - 10:03.


#30
tux

tux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.05.2002
Problema pleaca de la un virus de messenger... este un thread aici care explica cum se curata virusul...dar un update de windows este absolut necesar ....


cititi : http://forum.softped...howtopic=163497

Edited by tux, 20 October 2006 - 22:10.


#31
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Mie mi s-a intamplat sa imi apara aceasta eroare "generic Host Process for win 32 Services"dupa ce am facut un update la Java si nu stiu cum sa dezinstalez update-ul respectiv pentru ca nu stiu unde s-a instalat si cu ce denumire.lol.Nu ma deranjeaza pentru ca daca inchid paginuta respectiva cu eroarea totul functioneaza la fel ca inainte.Nu pica nici netul pot folosi si browserul cum trebuie.Am observat ca apare o eroare la sunet.Aveam de mult instalat nForce Try Option si acum nu pot deschide mixerul.Imi zice "Error:Failed to open mixer si apoi :Fx Manager Error :Incorect size returned during FXMANAGER_ALLOCATE!Am reinstalat driverele si tot aceeasi eroare am.Iar apoi cand apas pe volume control (imaginea cu boxa) imi zice:There are no active mixer devices aviable.To install mixer go to Control Panel click printers and other hardware,and than click add hardware.This program  will now close.Ok.
Foarte dubios.Desi apar aceste erori imi merg toate boxele si satelitii si sunetul e ok.Stie cineva care e problema?

S-a rezolvat cu update-ul de aici:Microsoft
Vad ca nu mai apare nici eroarea la sunet  :worthy:

Edited by mada66000, 22 December 2006 - 10:42.


#32
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Din pacate, si eu m-am lovit de problema asta. Nu mai merge netul, dispare sunetul ... si trebuie restartat calculatorul.

#33
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Stie cineva vreo solutie pentru chestia asta ? Update-ul acela de pe microsoft, nu rezolva nimic, nici macar dupa ce il instalez.

#34
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postpuiulnoptii, on Dec 27 2006, 22:07, said:

Stie cineva vreo solutie pentru chestia asta ? Update-ul acela de pe microsoft, nu rezolva nimic, nici macar dupa ce il instalez.
Problema de acest gen am avut-o candva si era un troian downloader , fara Generic Host Process for Win32 Services adica svchost.exe sunt probleme la conectarea pe net, mai pe scurt nu ai net si poate fi vorba de un troian care a inlocuit/infectat svchost.exe si toti stiu ca pe acolo poti sa faci ceva.
Cum am rezolvat?
Am oprit net-ul , am oprit din procese , am dat disable la System Restore la tot , am curatat tot din cache 4(opera), temp,prefetch , tot din C:\Documents and Settings\"user"\Local Settings prin fisierele acelea, am scanat cu tot ce aveam la indemana si supriza un troian cu acelas nume trona prin Windows la cele mai multe procese de sistem , orice dll si orice.exe necesar de win era infectat cu aceiasi categorie de virus.Am dezinfectat tot si am reinstalat Windows, primul lucru scanare cu antivirusi cu up-date la zi , clean.
Posibil o simpla incompatibilitate hardware , indusa probabil de un troian , ca sa-si ascunda indentitatea, deci sa te duca in eroare.
Spun ca nu era comp-ul meu si am formatat partitia de C: de pe alt calculator.
Altcineva?

#35
cannabyss

cannabyss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.12.2006
eu am instalat windows-ul si dupa fiecare driver instalat am dat cate un restart si nu am mai avut probleme, pe pc imi aparea eroarea cand lucram in proshow dupa care nu mai aveam sunet si la un prieten care avea internet de la clicknet ii dadea aceeasi eroare numai ca la el mergea sunetul dar se deconecta de pe internet... cred ca asta e solutia: un format si intalarea windows-ului la ca carte(restart dupa fiecare driver) :peacefingers:

#36
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Am sa incerc si eu un reinstall. Faza e ca eu am imaginea curata a XP-ului salvata, facuta cu Norton Ghost, si acum e prima data cand intampin aceasta problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate