Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Poll question

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Doresc sa creez pe situl la care lucrez un poll.

Sa zicem ca intrebarea poll-ului este "de unde accesezi situl?" si variantele de raspuns (radio buttons) sunt : "Acasa", "Servici", "Scoala"....
Vreau ca in momentul in care se selecteaza o optiune si se apasa Submit, sa fii directyionat catre o pagina mika (eventual un pop-up) unde sa fie afisate rezultatele in procente... adik ceva de genu "x % Acasa ; x% servici, etc" .....
In ce anume pot sa fac asa ceva (jscript, php...) si , mai precis, cum? eventual ceva linkuri ajutatoare sau documetnatiii..

mentionez ca este prima oara cand fac asa ceva, de aceea si intreb, sper sa fiti ingaduitori, apreciez, 10x

#2
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
iti trebuie PHP pt procesarea raspunsului si a rezultatelor, un DB sau un textfile pt stocarea lor, si eventual un JS pt deschiderea popup-ului.

#3
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
c uatle cuvinte trebe sa fac tot situl in PHP... sau ma rog, sa schibm extensia in php.... implicit sa bag PHP in IIS si sa caut host de PHP..... altu`

alte solutine nu exista? XML in JS/HTML se poate? ca sti uca se face foarte bine asa ceva in asta.... acuma cautam niste carti, ceva resurse legate de el..

#4
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
nu, nu se poate face fara scripting... si nu, nu trebuie sa faci tot site-ul in php (nici sa schimbi extensia la nimic :rolleyes: )

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
da, bun, stiu stiu si eu ca nu trebuie neaparat sa schimbi extensia, daaar.... nu trebe totusi un host cu suport PHP? si mysql daca tot e vb de baze de date... eu cred ca da...

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
logic ca trebuie un host cu suport pt php/mysql daaaaaar ( :D ) pt asta exista :
1) forumul
2) hosturi :3x, as, atlastelecom, etc
3) google :ciocan:

oricum, daca vrei si poll, try www.hotscripts.com :oK:

#7
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Pittick... nu ti se pare LOGIC ca trebuie host cu PHP daca ti-am spus ca trebuie facut scriptul pt poll in PHP ? :rolleyes:

Iar in ceea ce priveste MySQL, iti trebuie NUMAI daca il folosesti.. scriptul de poll ar putea folosi si un db simulat printr-un flat text file...

#8
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
la faza cu forumul, cand i-am spus-o clientului a strambat din nas .... asa ca aici mi-a icneput cosmarul ca inca nu m-am bagat i nchestii de genul asta, e prima data... pana acuam faceam daor design, continut, animatie... e timpu` sa trec la chestii avansate si m-a luat pe nepregatite....

pstdgt: fii si tu mai bland maestre :cya:

#9
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
maestre, La major :D


sunt bland, ca doar nu ti-am cerut chestii tehnice, ci doar logice :)

#10
PanterA

PanterA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.05.2002
Cauta pe net Sympoll. E o scula misto in php cu care iti poti face poll-uri single-select sau multi-select. Foarte simplu de configurat. Foloseste MySql, deci, trebuie sa il ai instalat.

#11
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
10x a bunch, o sa caut sa vad ce si cum...

#12
studentu

studentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.12.2002
Daca am inteles bine ceea ce vrei cred ca este exact ce ai nevoie

http://www.sephiroth...oll/page001.php

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate