Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Imprimante HP

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
tudio

tudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.03.2003
ce parere aveti despre imprimantele hp jet color???sunt bune? eu am un lexmark z55 care scoate fain dar am probleme cu cartusul de negru;as vrea sa stiu la cate reincarcari rezista cartusele de hp...lexmarkul mi-a facut probleme...va rog sa imi  spuneti din experienta voastra..multumesc anticipat

#2
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
eu am un HPdeskjet 640C de 2 ani.....sunt f rezistente si printeaza f bine. Despre cartusul negru, abia la a 8-a (!) incarcare a inceput sa scoata cam aiurea textul, in rest, totul e OK. Cartusul color rezista si el la 3-4 incarcari. Acum depinde ce fel de HP vrei sa-ti iei, etc...

#3
tudio

tudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.03.2003
HP DJ 5150 USB 2.0 (A4, 4800x1200dpi, 19ppm negru, 14ppm color, 8MB, Photo Ret III, cartuse C6656A 19ml, C6657A 17ml)
cam asta as vrea sa il iau...dar nu stiu la cate refiluri rezista...si ce calitate scoate...si daca la refil exista exact cerneala pt el....

#4
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Cu HP mergi la sigur. Daca vrei sa experimentezi, e posibil sa ai noroc, dar poti sa o si furi ingrozitor. HP sunt cele mai bune overall (pret, costuri de intretinere, calitate, etc.)

#5
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by tudio
HP DJ 5150 USB 2.0 (A4, 4800x1200dpi, 19ppm negru, 14ppm color, 8MB, Photo Ret III, cartuse C6656A 19ml, C6657A 17ml)
cam asta as vrea sa il iau...dar nu stiu la cate refiluri rezista...si ce calitate scoate...si daca la refil exista exact cerneala pt el....


Tot un HP 5150. Am cumparat un kit de reincarcat cartuse, l-am reincarcat si surpriza, nu-l mai primeste imprimanta. Concluzia este ca cei de la HP au gasit o modalitate de a te obliga sa cumperi cu totul un nou cartus alb-negru sau color, neputand sa-l incarci pe cel vechi. Probabil printerul tine minte toate seriile cartuselor pe care le-a folosit. Cu unul nou a mers, dar cu cel vechi reincarcat, nema!  :ciocan:

Gasisem pe net, pe undeva, niste metode de "hack"  :degetele:
Ideea e ca nu functioneaza la acest model, cu toate ca in poza cartusele apar identice.

Daca cineva a reusit sa-i "fraiereasca" please give me a hint!  :cya:

#6
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003

Quote

Originally posted by Iris_
eu am un HPdeskjet 640C de 2 ani.....sunt f rezistente si printeaza f bine. Despre cartusul negru, abia la a 8-a (!) incarcare a inceput sa scoata cam aiurea textul, in rest, totul e OK. Cartusul color rezista si el la 3-4 incarcari. Acum depinde ce fel de HP vrei sa-ti iei, etc...


Si eu am aceeasi imprimanta. Diferenta este ca am putut incarca o singura data cartusul original. Dupa asta nu mai scoatea bine, se usca cerneala pe el si a trebuit sa pun altu. Cel nou a fost reincarcat o singura data....sa vedem ce ma asteapta :)

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Concluzia lasati-o moarta cu HP, cel putin cu 5150 daca nu se poate face refill home NU MERITA !!!

Alege un Canon i560  :oK:

#8
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
dantheboy - eu am reusit sa-i 'fraieresc' dar la un hp 3325 . Nu mai gasesc linkul, daca il vrei mai tzipa un pik si-l mai caut :P
aaa, era pe undeva si p-aici pe softpedia linku ... dar nu mai stiu in ce context...

#9
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002

Quote

Originally posted by azertiti
Si eu am aceeasi imprimanta. Diferenta este ca am putut incarca o singura data cartusul original. Dupa asta nu mai scoatea bine, se usca cerneala pe el si a trebuit sa pun altu. Cel nou a fost reincarcat o singura data....sa vedem ce ma asteapta :)


La mine nu a fost nici o problema cu umplerea cartuselor...imprimanta aia a mers perfect si inca imi aduc aminte cu placere de ea. Acum am un HP PSC 1210 si i-am facut refill fara nici o problema.

Quote

Concluzia lasati-o moarta cu HP, cel putin cu 5150 daca nu se poate face refill home NU MERITA !!!

Alege un Canon i560
Eu am avut 2 HPuri pana acum si nu am avut probleme cu refillurile la ele. Mi se par cele mai fiabile si cu raportul cel mai bun intre calitate/pret. De unde pana unde  tragi concluzii atat de drastice cu "lasati-o moarta cu HP"? :confused:

#10
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by adynis
dantheboy - eu am reusit sa-i 'fraieresc' dar la un hp 3325 . Nu mai gasesc linkul, daca il vrei mai tzipa un pik si-l mai caut :P
aaa, era pe undeva si p-aici pe softpedia linku ... dar nu mai stiu in ce context...


urluu! :) man daca poti gasi ceva sa ma ajuti 10x u a lot. Am cautat before post pe softpedia "hp 5150", n-am gasit nimic..

:cya:

#11
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
ai cartusele 56 si 57?

#12
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
da

#13
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
http://forum.softped...&threadid=14972
si linkul direct aici: http://www.ink-refil...reset_56_58.htm

#14
DrMorpheus

DrMorpheus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.03.2004
Eu am un HP PSC 2175 cartus c6656 black si sunt deja la al treilea refill si merge ceas.cerneala a costat 250 000 lei 100 ml (no name)..si am umplt-o cu seringa..deci se poate ...si scoate foarte bine...

#15
BigDaddy

BigDaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2003
greu de crezut dar la ultima tura de acrtuse am facut peste 30 refilluri la negru si aprosimativ 15 la color. Nu pun niciodata mai mult de 2 ml cerneala la un refill chiar daca fac asta o data pe saptamina. Folosesc imprimanta intens (coperti dvd-uri, cataloage etc). Initial cumparam refill kituri in care era specificat tipul meu de imprimanta dar odata nu am gasit si mie chiar imi trebuia imprimanta. Am luat un kit de 7xx si m-am riscat. A mers fara probleme. Nu am patit decit cu un singur cartus dupa reumpleri repetate sa-mi lase dungi. In general il refillez pina cind imprimanta nu mai vede cartusul (cred ca e de la cap sau uzura la contacte)
HP 5550 negru 56 color 57

#16
xpertul

xpertul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.06.2006
Saltare! Nu te supara dar am o intrebare. Am un HP Ink Tank Wireless 410 si imi scoate toate paginile roz. Cartusele sunt noi. Stii cumva ce se intampla? :( :( :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate