Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

S-video to scart

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
as fi recunoscator daca m-ar ajuta cineva cu o schema sau un link spre un cablou s-video in scart (de la cal la TV) mersi

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu e mai ieftin sa il cumperi de la muzica sau de pe str. Academiei ?

#3
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
Sunt mufe SCART cu intrare S-VHS ... e mult mai rapid sa cumperi asa ceva de la orice magazin de electronice.

#4
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
mDA  in oradea e 200 de mii 2 metri
eu vreau de 5 si am mufele:)

#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
CUMPERI un cablu SVIDEO in ambele parti pe care il BAGI intr-un ADAPTOR SCART. Adaptorul e f misto (am si eu unul) si il vei putea folosi in viitor pt mai multe chestii ;)

NU merita sa te complici...

#6
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002
Faza naspa cu s-video este ca nu "transmite" si sonorul. Iti trebe cablu separat pentru ala.. La mine asa e..

#7
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
S-VHS  inseamna de fapt separat video (nu supervideo) iar pentru sunet e normal sa fie nevoie de alte cabluri. Nu e "faza nashpa" ... asa a fost construit cablul s-vhs ...pentru semnal video de calitate mai bunicica. Cabluri S-VHS de 5 m se gasesc un pic mai greu dar se gasesc. Tot asa se gasesc cabluri audio de 5 m cu mufe RCA si cu adaptor SCART care are si intrare S-VHS ai rezolvat problema.

#8
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
Am cumparat de la dioda cablu rca-svideo de 2 metri cu 95 de mii. 4 (Patru!!!) din 5 fire erau intrerupte...asa ca...

Dar in fine am gasit pe net schema si cu o mufa veche S-video si scartu-l nou de pe cablu mi-am facut eu singur cablu...merge perfect:)

#9
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
un cablu care duce atat audio cat si video face chestia asta moduland cele doua semnale (RF, ca la antena), lucru care scade calitatea. cu un VCR recorder, poti alege sa-ti transporti semnalele audio/video separate cat de bine se poate, sau sa le "impletesti" pentur comoditate cu costul unei mici diminuari de calitate

cabluri svideo exista si de 10m, cam 215.000 lei (230 la academiei, 200 la muzica)

#10
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by JohnDoe
Faza naspa cu s-video este ca nu "transmite" si sonorul. Iti trebe cablu separat pentru ala.. La mine asa e..
Si de ce e naspa? Prefer de o mie de ori sa ascult filmele in boxe decat in difuzorul televizorului ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate