Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

daca intrerup administrarea contraceptivelor?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
amelya83

amelya83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2006
Buna fetelor! va rog sa ma ajutati...
am o luna si ceva de cind folosesc contraceptivele yasmin. Intr-o zi din a 3-a saptamina am uitat sa iau pastila, din optiunile date in acest caz am ales prima. Adica am luat in a 2-a zi 2 pastile si in continuare fara repaos urmatoarea cutie. Intrebarea daca ma opresc sa le iau in a 2 sapt din a 2-a cutie..ciclu apare, sau nu?
:confuzzled:

Edited by mufă, 12 August 2006 - 01:09.


#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postamelya83, on Aug 12 2006, 01:23, said:

Buna fetelor! va rog sa ma ajutati...
am o luna si ceva de cind folosesc contraceptivele yasmin. Intr-o zi din a 3-a saptamina am uitat sa iau pastila, din optiunile date in acest caz am ales prima. Adica am luat in a 2-a zi 2 pastile si in continuare fara repaos urmatoarea cutie. Intrebarea daca ma opresc sa le iau in a 2 sapt din a 2-a cutie..ciclu apare, sau nu?
:confuzzled:




Te rog din suflet sa nu facu aceasta prostie!!! Asa am facut eu si am avut o hemoragie sora cu moartea, bineinteles ca am ajuns la spital.... nu era ciclu, era o hemoragie puternica timp de 7 zile... doctorii nu au vrut sa ma lase sa plec pentru ca in cateva ore puteam sa mor...deja aveam unghiile vinetii...

Ia folia pana la capat si apoi poti sa nu mai incepi alta....dar NU LE OPRI in mijlocul foliei!!! NU am luat Yasmin, poate ca astea au alt regim insa decat sa faci o prostie, mai bine consulta un medic!!! E mai serios decat iti inchipui!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate