Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Creatina

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#127
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View Postkeeekeeess, on Oct 13 2007, 14:05, said:

Uite eu am luat creatine FX care te ajunge cam 1 luna (prima oara tre sa faci loading phase si te ajunge cam 15 zile) si Whey protein de la Pronutrition, aia cu 20gr proteina in 25 gr de produs si nu iau in fiecare zi, doar cand simt ca nu am mancat calumea in ziua aia si tre supliment. Toate astea mo ajuns pe la 1,2 mil.

exact asa am avut luna trecuta , acum am doar cutia de fx ca inca n`am luat .. am avut perfect whey ...dar vreau sa iau altceva acum nush , si maii ieftin :( gigant pro mass e bun ? a-ti folosit ? :)

#128
krypT

krypT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.10.2007
am si eu o intrebare ... fac antrenament regulat , si lucrez pe grupe de muschi : brate , spate+picioare , piept+umeri ... as vrea sa dezvolt bratele si pieptul mai mult . ce recomandati , sa lucrez brate si pieptul si in alte zile , spre exemplu cand fac picioare si spate , sau sa lucrez numai brate o saptamana etc. astept pareri

#129
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Nu cresti mai repede daca faci in fiecare zi brate, de fapt nu cresti deloc. Muschiul trebuie lucrat si apoi 1 sapt pauza(sau chiar 10 zile) sa creasca. Daca tu il lucrezi in perioada de crestere, il 'resetezi' intrun fel si iar ai nevoie de alea 7-10 zile pauza.

De combinat picioare cu brate nu combina, eu cel putin daca fac picioare imi vine mai greu apoi la brate, pentru ca tot sangele s-a dus in picioare cand le-am lucrat. Oricum de 3 ori pe sapt ajungi sa faci tot, nu neglija picioarele ca apoi o sa ai peiptu mare si picioare de gaina (chicken legs), cum are gaina asta in poza  :thumbup:
[ http://media.collegepublisher.com/media/paper538/stills/2923fx8i.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#130
krypT

krypT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.10.2007
:)) fain exemplu :)) mersi de sfat ...

#131
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
am inceput sa iau si io creatin fx`u iau 1 plic inainte cu 1 h de sala si 1 dupa . . cam in cat timp isi face efectu ? asa daca l pish rpd se duce tot a ?:(
mai am pt 11 zile .. cat e bine sa iei in continuu ca stiu ca tre sa faci si pauza :/ sal

#132
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostFREESH, on Oct 14 2007, 15:30, said:

am inceput sa iau si io creatin fx`u iau 1 plic inainte cu 1 h de sala si 1 dupa . . cam in cat timp isi face efectu ? asa daca l pish rpd se duce tot a ?:(
mai am pt 11 zile .. cat e bine sa iei in continuu ca stiu ca tre sa faci si pauza :/ sal
ia macar 2-3 luni continuu nu 11 zile :))))

#133
angel_ana

angel_ana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.10.2007

View PostFREESH, on Oct 15 2007, 01:30, said:

am inceput sa iau si io creatin fx`u iau 1 plic inainte cu 1 h de sala si 1 dupa . . cam in cat timp isi face efectu ? asa daca l pish rpd se duce tot a ?:(
mai am pt 11 zile .. cat e bine sa iei in continuu ca stiu ca tre sa faci si pauza :/ sal
Parerea mea e ca mai bine iei cu 20-30 de min inainte de sala..o ora e prea mult.Si daca iei doar creatina, slabe efecte.. care sa reziste in timp..

#134
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View Postadi185, on Oct 14 2007, 16:03, said:

ia macar 2-3 luni continuu nu 11 zile :))))

pai da o sa iau mai mult am zis cat am momentan :o

#135
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostFREESH, on Oct 14 2007, 19:47, said:

pai da o sa iau mai mult am zis cat am momentan :o
cand incepi sa iei ceva ia-ti pe perioada care planuiesti, dca cand ti se termina tia , mergi sa cumperi la magazins i nu are, stai 2-3 zile fara?? in 2-3 zile iese ceva apa din muschi..:)

#136
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
pai zi cand nu fac sala iau ? si iau 2 plicuri da .. unu inainte si 1 dupa , sau sa iau si in timpu sali 1 :o
si care i faza cu incarcare morti
am vazut pe site la pronutrition ca 2-6 plic pt faza de incarcare adica cand incep sa iau nu ? :) si 1-3 mentinere..
si cum e iei 3 luni creatina si 1 pauza asa am auzit
cu 2 pe zi fac ceva ?
si mai vreau niste exemple de produse adica care dau rezultate printre "sportivi" nu ca le-ati folosit ..nanan din ce stiti , ca sa stiu ce sa cumper luna asta , ca iar ma duc la aia si zice ca n-are si tre sa iau altceva ..
tnx
si care-i mai buna asta de dizolvat ,pudra sau pastile ?:)asa mai de incepatori
da vreau sa-mi raspundeti la subiect  daca se poate

Edited by FREESH, 15 October 2007 - 15:20.


#137
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostFREESH, on Oct 15 2007, 15:50, said:

pai zi cand nu fac sala iau ? si iau 2 plicuri da .. unu inainte si 1 dupa , sau sa iau si in timpu sali 1 :o
si care i faza cu incarcare morti
am vazut pe site la pronutrition ca 2-6 plic pt faza de incarcare adica cand incep sa iau nu ? :) si 1-3 mentinere..
si cum e iei 3 luni creatina si 1 pauza asa am auzit
cu 2 pe zi fac ceva ?
si mai vreau niste exemple de produse adica care dau rezultate printre "sportivi" nu ca le-ati folosit ..nanan din ce stiti , ca sa stiu ce sa cumper luna asta , ca iar ma duc la aia si zice ca n-are si tre sa iau altceva ..
tnx
si care-i mai buna asta de dizolvat ,pudra sau pastile ?:)asa mai de incepatori
da vreau sa-mi raspundeti la subiect  daca se poate
iei zilnic, faza de incarcare iei cam 2 saptamani cam 20-25 grame de creatina pe zi, apoi continui cu 5-10 gr pe zi faza de mentinere 2-3 luni...

#138
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
ok , deci cam 4-5 plicuri .. 2 inainte 2 dupa si 1 in timp..dar daca le pish dupa sala asa cu juma de h ce drq nu se mai asimilieaza ? ca ma cam ia daca beau mult :(
da vreau sa zic daca se termina astea fx`u , iau altele sau tot fx ?daca da ce tip de creatina sa iau
da pt incarcare nu merge o luna ? :(

#139
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View PostFREESH, on Oct 16 2007, 14:15, said:

ok , deci cam 4-5 plicuri .. 2 inainte 2 dupa si 1 in timp..dar daca le pish dupa sala asa cu juma de h ce drq nu se mai asimilieaza ? ca ma cam ia daca beau mult :(
da vreau sa zic daca se termina astea fx`u , iau altele sau tot fx ?daca da ce tip de creatina sa iau
da pt incarcare nu merge o luna ? :(

nu mai mere edit .. vroiam sa zic daca iau 15-20 g pe zi in faza incarcare nu`i destul ? asa daca iau 25 g mai mult se duce la wc.. :( si cand nu fac sala tot atatea ? :) pt mentinere 2 saptamani..

#140
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
is 2 plicuri pe zi faza de incarcare, apoi cate unu pe zi.

eu am luat am crescut da m-am lasat si am pisat 2cm la biceps  :deadtongue: :deadtongue: :deadtongue:

#141
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View Postkeeekeeess, on Oct 16 2007, 16:36, said:

is 2 plicuri pe zi faza de incarcare, apoi cate unu pe zi.

eu am luat am crescut da m-am lasat si am pisat 2cm la biceps  :deadtongue: :deadtongue: :deadtongue:

hmm azi am luat 4 , cam 3-4 iau pt incarcare 2 sapt .. si cand nu fac sala adica ziua de pauza cand le iau ? dupa masa.. sau n-are importanta :/

#142
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
nu are importanta cand, eu zic sa le iei dupa masa sa nu ai stomacu gol, ca-i posibil sa-ti fie oleaca rau sau chiar sa faci diaree de la 4 plicuri. eu cand luam pe stomacu gol simteam o stare dinaia ca atunci cand esti racit, numai ca mai slada, asa ca beam creatina cand mancam, ca pe un suc.

Edited by keeekeeess, 16 October 2007 - 23:26.


#143
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postkeeekeeess, on Oct 17 2007, 00:25, said:

nu are importanta cand, eu zic sa le iei dupa masa sa nu ai stomacu gol, ca-i posibil sa-ti fie oleaca rau sau chiar sa faci diaree de la 4 plicuri. eu cand luam pe stomacu gol simteam o stare dinaia ca atunci cand esti racit, numai ca mai slada, asa ca beam creatina cand mancam, ca pe un suc.
si eu am patit la fel cand luam pe stomacu gol

#144
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postadi185, on Oct 14 2007, 20:59, said:

cand incepi sa iei ceva ia-ti pe perioada care planuiesti, dca cand ti se termina tia , mergi sa cumperi la magazins i nu are, stai 2-3 zile fara?? in 2-3 zile iese ceva apa din muschi..:)
Daca in 2-3 zile iasa ceva apa din muschi.. inseamna ca atunci cand urmeaza sa faci o pauza de creatina de 2-4 saptamani.. iasa toata.. si apoi cand incepi sa iei iar un ciclu de vreo 6 saptamani te umfli iar.. si apoi iar scazi.. nu ? nasoala treaba :) ma las de creatina dupa ce o termina pe asta..  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate