Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Bambus

- - - - -
  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#235
Ale123

Ale123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 02.09.2007
cum se aplica ceara?
eu am 2 bambusi si fiecare are frunzulite multe si mari, inalte. acum am rupt un puiut din acela si l-am pus in apa, a facut radacini si ma intrebam, cand va creste, dupa ce il fac sa fie spiralat, cum se aplica ceara ?

#236
X3n0m0RpH

X3n0m0RpH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.06.2008
mie mi se pare pierdere de timp si stres inutil sa cresti un bambus din pui si sa te mai si chinuiesti sa-l faci spiralat.. :)) costa intre 5 si 12 lei un bambus, in fuctie de marime...
decat sa astepti 2 ani sa creasca cat de cat...........  :blink:

incep sa cred ca unii au ff mult timp liber de se ocupa cu kestii d-astea si le vin idei de gen..  :rolleyes:

#237
Ale123

Ale123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 02.09.2007

View PostX3n0m0RpH, on 23rd January 2011, 23:13, said:

mie mi se pare pierdere de timp si stres inutil sa cresti un bambus din pui si sa te mai si chinuiesti sa-l faci spiralat.. :)) costa intre 5 si 12 lei un bambus, in fuctie de marime...
decat sa astepti 2 ani sa creasca cat de cat...........  :blink:

incep sa cred ca unii au ff mult timp liber de se ocupa cu kestii d-astea si le vin idei de gen..  :rolleyes:


Eu ma mut si nu pot lua bambusii mei dupa mine. Imi plac foarte mult si vreau sa am o particica oricat de mica din ei cu mine :)

#238
oscarini

oscarini

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.03.2007

View Postfall_from_grace, on 15th December 2010, 03:59, said:

salut,
mi am luat si eu acum vreo 2luni un bambus... cred k e prima planta pe care am cumparat o si de care am grija:d
da, si eu tot din IKEA mi-am luat acum 3 zile, cu 4 lei bucata, iar vaza tot de acolo, parca 12 lei...
numai ca nu prea are radacina, e o tija cu frunzulite de 3-4 cm in varf. Si nu e nici verde inchis cum ziceti voi, e un verde pal asa... Sunt curioasa daca o sa-mi tina.

#239
IrinaSo

IrinaSo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.02.2011
Buna,
am si eu o rugaminte la toti cei care v-ati achizitionat bambusi in ultimul timp si anume poate ma ajutati cu niste preturi sau un depozit de flori de unde pot lua o cantitate mai mare aproximativ 100 de bucati.

#240
danero2004

danero2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.01.2006
Vreau sa fac si eu cativa tutori din bambus ptr plantele mele si caut si eu o specie care e apta ptr asa ceva , aveti idee cum se cheama soiul?
mersi

#241
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Imi spune si mie cineva ce fel de ingrasamant trebuie sa iau pt bambus, cum se numeste si unde pot gasi?
Il am de 7 ani si din cate vad au inceput sa se ofileasca frunzele  :crybaby: , nu vreau sa moara!!! Help!

#242
Timewarp

Timewarp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2011
Salut tuturor si Craciun Fericit!

Intrasem pe aici sa caut tehnica prin care se poate propaga bambusul din specia "lucky bamboo" dar vad ca n-a mai fost activitate pe aici de ceva vreme Posted Image.
Oricum, pentru cei interesati ca si mine de acest lucru, va anunt ca se pot gasi tutoriale video acum legat de inmultirea bambusilor pe "canalul ala cu tub" binecunoscut ( nu stiu inca daca am voie sa postez cu link uri, reclama alea alea / mi-a fost lene sa citesc regulile ).

Toate bune!

#243
ovidiudif

ovidiudif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.11.2006
vad ca nu s-a mai scris de multa vreme pe aici, dar imi incerc norocul.
As dori sa imi spuneti ce specie de bambus e aceasta Ș https://photos.app.g...HwZgzCSLPG7zsZ9

#244
Vgelu

Vgelu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.05.2017

View Postovidiudif, on 11 octombrie 2018 - 12:28, said:

As dori sa imi spuneti ce specie de bambus e aceasta Ș https://photos.app.g...HwZgzCSLPG7zsZ9
Acela este bambus adevarat. Ceea ce cumparam de la florarie sub numele "Lucky Bamboo" este defapt un soi de Drecena.
Bambus ca cel din poza am vazut in citeva orase si la noi. Cineva creste acest tip de bambus in curte in Slatina.
Cauta pe net ca sunt date despre bambus.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate