Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

reparatii foto

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#1
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
baieti , am venit din delta si am aparatul plin de nisip super fin, vreau sa ma indrumati si pe mine la service foto pentru curatenie, am un Canon 300V si este la a doua vara petrecuta pe plaja

#2
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
va trebui sa lasi o adresa de mail ca sa iti trimit raspunsul...mi se pare ca nu e voie sa facem reclama pe forum...

#3
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006

 uko, on Aug 8 2006, 11:06, said:

va trebui sa lasi o adresa de mail ca sa iti trimit raspunsul...mi se pare ca nu e voie sa facem reclama pe forum...
multumesc
[email protected]

#4
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Atata timp cat e e util, se poate pune link (sa nu exageram). Daca pui link catre acelasi magazin de fiecare data, e o problema.

#5
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
ok, atunci il pun aici...mi-am reparat si eu candva aparatul la el...si era un dynax 600, deci omu' stie meserie dar e cam scump. daca te pot ajuta altii, ii rog sa scrie aici...
eu am datele astea despre el: 314 69 09, 0722 321 926, 0745 130 536, [email protected]
vezi si tu ce numere mai sunt valabile...sper ca esti din Bucuresti, nu? ca e pe langa victoriei (intre romana si victoriei, mai aproape de victoriei)

#6
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
pe de alta parte, credeti ca pot face eu aceasta operatie sau mai bine spus cum pot proteja mai bine aparatul ca sa nu fiu nevoit sa il duc la curatat de fiecare data cand vin dintr-o zona asa vantoasa si nisipoasa

 uko, on Aug 8 2006, 11:13, said:

ok, atunci il pun aici...mi-am reparat si eu candva aparatul la el...si era un dynax 600, deci omu' stie meserie dar e cam scump. daca te pot ajuta altii, ii rog sa scrie aici...
eu am datele astea despre el: 314 69 09, 0722 321 926, 0745 130 536, [email protected]
vezi si tu ce numere mai sunt valabile...sper ca esti din Bucuresti, nu? ca e pe langa victoriei (intre romana si victoriei, mai aproape de victoriei)

inca odata multumec! sun imediat

#7
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
nu stiu daca poti sa faci tu asta...TE PRICEPI?
nu te-as sfatui sa te bagi...in schimb exista protectii pentru aparatele foto care sunt speciale pentru nisip/apa de ploaie...

#8
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
am priceput, am sunat la service, sunt valabile toate nr de tel. dar ai avut dreptate sunt cam scumputi (50 lei / h)

#9
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
se zice ca este singurul service autorizat canon:
CRIS PROFESSIONAL SERVICES S.R.L
Str. Campia Libertatii nr. 35-37, sector 3 Bucuresti Tel: 021-324.62.81 Fax: 021-324.62.85

nu ma intreba de preturi, ca nu stiu.
poate dai tu un feedback dupa ce ii contactezi.

Edited by Taxon, 08 August 2006 - 10:58.


#10
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
10x, ii sun imediat si ai un feedback

#11
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
Taxon, am sunat si sa sti ca imi zisera ~100 de lei daca vreau sa il desfaca de tot, ceea ce mi se pare ok, fata de cei de mai sus unde au reparatiile la plata cu ora (50/h, si nu stiu daca au si tva-ul inclus)

#12
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 Taxon, on Aug 8 2006, 11:56, said:

se zice ca este singurul service autorizat canon:
CRIS PROFESSIONAL SERVICES S.R.L
Str. Campia Libertatii nr. 35-37, sector 3 Bucuresti Tel: 021-324.62.81 Fax: 021-324.62.85

nu ma intreba de preturi, ca nu stiu.
poate dai tu un feedback dupa ce ii contactezi.

Cer in jur de 500-600 mii pentru a-l inspecta. Unui amic i s-au cerut cu vreo cateva luni in urma 550 000 pentur 'inspectarea' unui A610 la care aparent erau usor desprinse contactele de la baterie. (Nu ma intreba cum a reusit...it's magic !)

#13
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006
am sunat din nou si am intrebat cat este taxa de constatare, ei zic ca 28.5 lei dupa care incepe canonul, adeca pretul de reparatie

#14
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 banutzu2003, on Aug 8 2006, 15:25, said:

am sunat din nou si am intrebat cat este taxa de constatare, ei zic ca 28.5 lei dupa care incepe canonul, adeca pretul de reparatie

Cred ca cineva din anturajul meu se va supara foarte tareeee...

#15
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Prin Timisoara stie cineva unde exista un service canon?
multumesc

#16
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
eu am fost la mare de 3-4 ori cu aparatul dupa mine si nu am avut nici o problema...am avut si un Kodak si un Sony..si nici nu am fost paranoic cu grija.....dar nici nu am fost indiferent si neglijent cu ele..(cum am vazut ca fac multi)..ceea ce cred ca e si cazul tau. ..cum poate sa intre nisip in ea?..doar nu stai cu ea in furtuni de nisip..    Sau poate e o problema mare a Canonului pt ca am mai auzit la cineva ca are un fel de musculita..sau alta mizerie in finder..si nu are idee cum a patruns acolo.
Chiar astept reply sa stiu si eu cat de grijuliu ai fost cu ea pt ca vreau sa-mi cumpar si eu canon si sa stiu de ce sa ma feresc

#17
banutzu2003

banutzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.08.2006

 glodeanucatalin, on Aug 21 2006, 20:29, said:

eu am fost la mare de 3-4 ori cu aparatul dupa mine si nu am avut nici o problema...am avut si un Kodak si un Sony..si nici nu am fost paranoic cu grija.....dar nici nu am fost indiferent si neglijent cu ele..(cum am vazut ca fac multi)..ceea ce cred ca e si cazul tau. ..cum poate sa intre nisip in ea?..doar nu stai cu ea in furtuni de nisip..    Sau poate e o problema mare a Canonului pt ca am mai auzit la cineva ca are un fel de musculita..sau alta mizerie in finder..si nu are idee cum a patruns acolo.
Chiar astept reply sa stiu si eu cat de grijuliu ai fost cu ea pt ca vreau sa-mi cumpar si eu canon si sa stiu de ce sa ma feresc


nu pot spune ca nu am fost grijuliu cu camera, dar daca bate vantul si nu ai o husa cu care sa o imbraci, atunci ai astfel de probleme, pe plaja a stat la locul ei in geanta si acoperita de prosoape, haine etc., faptul ca vezi un subiect pe care vrei sa-l fotografiezi, si nisipul (de o finete rara) este ridicat in slavi, te pune in mare dilema, faci sau nu faci compromisuri, faci sau nu faci fotografia si daca trebuie sa mai schimbi si obiectivele atunci nu poti feri 100% camera

#18
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
in galati:
pe strada garii, vis-a-vis de facultatea de chimie alimentara, o firma mare cit casa, rosu pe alb: Canon - service autorizat.

inca nu stiu exact ce e cu el, cit de autorizat sau cit de priceput e meseriasul, dar poate ca e bine de stiut ca exista (impresia mea e ca sint axati mai mult pe copiatoare, desi pe firma zice si de video si de foto)
incerc sa revin cu detalii.

ps: tudor_dx, topicul asta nu ai vrea sa il pui sticky? merci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate