Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

SAW III (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Puzzle mortal 3 (2006)
SAW III


Regia Darren Lynn Bousman
In rolurile principale Tobin Bell, Shawnee Smith
Gen Horror, Thriller
Premiera in Romania 27.10.2006
Produs de Twisted Pictures
Distribuitor international Lions Gate Films Inc.
Distribuit in Romania de New Films Romania


Avand-o pe noua sa ucenica Amanda (Shawnee Smith), maestrul cu mintea bolnava din spatele acestor jocuri complicate si crude care au inspaimantat intreaga comunitate si au lasat politia cu ochii in soare a reusit inca o data sa scape si sa dispara.

In vreme de detectivii se chinuie sa-l localizeze, dr. Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nu stie ca va deveni urmatorul pion pe tabla de sah a criminalului genial de monstruos.

Intr-o noapte, dupa ce isi termina tura de la spital, Lynn este rapita si dusa la un depozit abandonat unde il intalneste pe Jigsaw (Tobin Bell), cazut la pat, in pragul mortii. I se spune ca trebuie sa-l mentina pe nebun in viata cat va fi nevoie pentru ca Jeff (Angus Macfayden), o alta victima a sa, sa termine un joc special pentru el.

In cursa impotriva putinului timp care i-a mai ramas lui Jigsaw, Lynn si Jeff se lupta sa treaca de fiecare dintre testele mintii bolnave, fara sa-si dea seama ca el are planuri mult mai mari pentru amandoi.



Site oficial: http://www.saw3.com/
Buget: 12.000.000 $


[ http://movies.go.com/i/movies/831900/gallery/saw3_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://movies.go.com/i/movies/831900/gallery/saw3_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://movies.go.com/i/movies/831900/gallery/saw3_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://movies.go.com/i/movies/831900/gallery/saw3_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img324.imageshack.us/img324/7180/sawsq4.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
pe mine sincer a 2-a parte nu m-a impresionat asa mult ca prima. dar poate asta o sa fie mai reusit

#3
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Astept cu o oarecare nerabdare.

#4
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
mie din contra, mi s-a parut mai interesant al doilea ca primul. in saw 1 mi-a placut faptul ca a stat criminalul tot timpul in camera cu ei, fara ca cei doi sa se prinda. saw 2 in schimb a avut mai multe personaje, mi-au placut jocul amandei si sfarsitul. nu il consider un film de groaza, dar ideea filmului mi se pare originala. de-abia astept sa apara saw 3.

Edited by Cea Care, 07 August 2006 - 14:41.


#5
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

View Postalin179, on Aug 7 2006, 15:12, said:

pe mine sincer a 2-a parte nu m-a impresionat asa mult ca prima. dar poate asta o sa fie mai reusit
De aceeasi parere sunt si eu...
Macar ca prima parte sa fie si 3, daca nu chiar mai bun...

Edited by maktub, 07 August 2006 - 14:54.


#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
1 a fost cel mai bun
2 a fost palit de blestemul sequlului...
al 3-lea s-ar putea sa fie la fel ca 2...dar poate ne uimeste...

#7
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004
deja devine telenovela si isi pierde originalitatea.  Probabil o sa se intample exact ca la Final Destination in care 3-ul a fost total neinspirat si lipsit de originalitate.

#8
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostcrocodiluQ, on Aug 7 2006, 17:34, said:

deja devine telenovela si isi pierde originalitatea.  Probabil o sa se intample exact ca la Final Destination in care 3-ul a fost total neinspirat si lipsit de originalitate.

eu cred că ideea de bază a filmului încă nu e epuizat și e destul de ușor să pui imaginația la contribuție să mai scoți ceva nebunie de acolo. sper că producătorii sunt de aceeași părere. eu credeam că filmul e gata, nu va mai avea continuare, dar se pare că le-a mai trosnit ceva în minte. pe de altă parte, așa am crezut și la FD3, și am auzit că e eșec total.

#9
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
1 a fost cel mai tare
2 a fost ok
abia astept 3

#10
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
cand apare saw3???

#11
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Posttomycta, on Aug 20 2006, 12:47, said:

cand apare saw3???
Va avea premiera în România în 27 octombrie!!!

#12
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
2 a fost mai slab. Ma astept ca 3 sa fie si mai slab. Adica poate sa aiba faze faine, dar ideea s`a dus. Nu mai e original. Se pot face mii de Saw, ca doar regizori cu idei macabre se gasesc la toate colturile, insa nu vor fi la fel de captivante ca primul.

Just my 2 cents

#13
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
saw 2 mi-a amintit de Final Destination. oricare. adică nişte oameni, care se ştie că o să moară, şi punctele atractive sunt metodele prin care sunt ucişi. m-am prins că fata o să aibă ceva legătură cu moşul.

în saw 1, cel mai fain a fost faptul că ucigaşul a fost tot timpul cu ei în cameră. suuuper mişto chestia asta. oricum, sper că au învăţat din 2 şi în 3 o să vină cu ceva calumea.

#14
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostFr3ak, on Aug 21 2006, 11:39, said:

saw 2 mi-a amintit de Final Destination. oricare. adică niște oameni, care se știe că o să moară, și punctele atractive sunt metodele prin care sunt uciși. m-am prins că fata o să aibă ceva legătură cu moșul.

în saw 1, cel mai fain a fost faptul că ucigașul a fost tot timpul cu ei în cameră. suuuper mișto chestia asta. oricum, sper că au învățat din 2 și în 3 o să vină cu ceva calumea.
In Final Destination (primul) nu stiai cine, cand si de ce o sa moara (decat eventual daca citisei rezumatul inainte pe IMDB sau ceva). La Final Destination 2 deja e fumat si 3 nu mai poate sa aiba nici o sansa. La Saw este alt principiu, si pot urma sequeluri mai multe.

#15
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
pe mine mau impresionat toate cele 3 filme din seria saw si abia astept sa apara si saw IV aici

#16
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postvirusel2013, on Dec 4 2006, 14:45, said:

pe mine mau impresionat toate cele 3 filme din seria saw si abia astept sa apara si saw IV aici
SAW IV? Deja e clar. . . Unii chiar nu știu să se oprească. E de ajuns 3... s-a înțeles mesajul...

#17
MonK3y

MonK3y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 02.09.2005
la cum s-a terminat III era clar ca o sa apara si IV... sper sa fie ceva de capu' lui

#18
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Bine ati venit la America lui nenea Bush si seria de fierastraie Saw

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate