Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Monitor cu senzori de atingere a degetului...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
HPgeo

HPgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.02.2006
Salutari,
Iar trebuie sa apar pe scena cu o problema ciudata.
Acu cativa ani am avut un monitor gros marca X (belea).
Dupa multe erori si resuscitari la punga si refresh-uri multe la ochitiori, am fost impins de diagnosticul prescris de medici sa imi achizitionez un monitor de 19 inchi LCD cu plasma.
In acest fel am eliminat cauzele de mai sus si nu mai sunt radiat cu electroni, dar au aparut alte probleme:
Am nevoie de un software sau driver sau monitor, cu ajutorul caruia sa pot sa controlez PC-ul prin atingeri cu degetele pe ecranul monitorului, pentru ca nu vad bine mouse-ul si merge greu...
Eu am vazut la Discovery channel monitoare groase din anii 80-90 si ca cel gros pe care l-am aruncat la Recycle Bin, dar aceste monitoare de la ei aveau ceva special sau nustiu cum sai zic, un software ceva care interactiona cu miscarea degetului pe ecran.. Acel om facea ce vroia din program doar cu degetul...
Oare exista o solutie?
Am vazut LIVE un astfel de monitor la firma Carrefour dar nu se vinde, era pus pentru prezentare de catalog Carrefour si preturi.. L-am atins am umblat la el... Deci, ma vrajit... Al vreau! Dar, sa fie mai mare, ca ala era cam de 12 inchi, cred...
Ar fi bine sa fie software sau driver ca sa nu mai investesc inca intr-un monitor, ca este foarte greu sa vinzi ceva la mana adoua.
astept un semn de LIFE!  :D

Edited by HPgeo, 07 August 2006 - 05:01.


#2
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Pt un monitor clasic (CRT sau LCD) doar cu software nu ai cum . Mai ai nevoie de un ecran (asemanator cu cel de protectie antiradiatii) care se suprapune pe ecranul normal , se conecteaza la USB sau serial si care cu ajutorul unui software face dintr-un monitor obisnuit ceea ce vrei tu.
[ http://atestore.enablemart.com/uploads/pimages/AddOnKitNew.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.magictouch.com

Edited by ovyovi, 11 August 2006 - 11:26.


#3
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
cauta touchscreen

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate