Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nokia N73

- - - - -
  • Please log in to reply
8502 replies to this topic

#37
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
@arab... credeam ca ai si tu vreo sursa mai interesanta... pe google am destul :)

#38
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Am citit pe un alt forum ca exista o problema, trimiterea de sms-uri se face foarte lent si tb descarcata o aplicatie de pe site-ul nokia. Ce nu inteleg e altceva, aplicatia asta ruleaza in permanenta in background (ca o aplicatie normala, pe care o deschizi si o inchizi cand vrei) sau e un fisier de sistem la care n-ai acces odata ce l-ai instalat?

Si alta intrebare: Cat timp e in garantie, upgrade-urile de soft facute la nokia romania sunt gratuite?

#39
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004

View Postnepot, on Sep 19 2006, 10:42, said:

Am citit pe un alt forum ca exista o problema, trimiterea de sms-uri se face foarte lent si tb descarcata o aplicatie de pe site-ul nokia. Ce nu inteleg e altceva, aplicatia asta ruleaza in permanenta in background (ca o aplicatie normala, pe care o deschizi si o inchizi cand vrei) sau e un fisier de sistem la care n-ai acces odata ce l-ai instalat?
Aplicatia merge in background, se autolanseaza, dar ocupa doar 1K...
Evident, se poate dezinstala.

Quote

Si alta intrebare: Cat timp e in garantie, upgrade-urile de soft facute la nokia romania sunt gratuite?
Putina rabdare si N73 va fi upgradeabil de catre tine...
http://europe.nokia.com/softwareupdate
Daca se intampla vreun necaz la procedura si nu mai merge telefonul, garantia acopera resuscitarea lui :)

#40
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View PostSnowWhit3, on Sep 19 2006, 06:50, said:

@arab... credeam ca ai si tu vreo sursa mai interesanta... pe google am destul :)
Uite un mic exemplu http://www.n73.eu   :D

Edited by arab, 19 September 2006 - 19:40.


#41
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
In sfarsit mi-am luat si eu N73...ce m-a socat este ca nu vine cu card de memorie. Asa este? Sau m-au pacalit cei de la Germanos?
Am intrat si pe Nokia.ro si la continutul pachetului nu scrie nimic de card de memorie.

#42
catakta

catakta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2006
astia de la germanos sunt cei mai nesimtiti oameni care vand telefoane gsm.
m-am jurat ca in viata mea nu mai cumpar de la germanos.
intr-o un asa zis sef de magazin din pitesti era sa ma bata in magazin pt ca am intrebat daca motorola e398 vine cu card de memorie pt ca in slatina aveau cu card.
asa ca s-ar putea ca cei de germanos sa-si bage nasu ...
ue

#43
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postnepot, on Sep 19 2006, 22:20, said:

In sfarsit mi-am luat si eu N73...ce m-a socat este ca nu vine cu card de memorie. Asa este? Sau m-au pacalit cei de la Germanos?
Am intrat si pe Nokia.ro si la continutul pachetului nu scrie nimic de card de memorie.
Nu vine cu card miniSD in pachet!In alta ordine de idei,are cineva instalata aplicatia Screensnap?Ma intereseaza daca-i merge! :huh:

#44
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Screensnap merge pe E50, nu stiu de ce nu ar merge si pe N73 :)

#45
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Am remarcat un lucru ciudat, daca la sunetul de apel pun si pronuntia numelui, pe toate sunetele la un moment dat incepe sa distorsioneze urat de tot.
La fel se intampla si daca scot pronuntia numelor dar pun efect 3d la sunete.
Voua vi se intampla asa?

#46
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
ce parere aveti de cardurile kingmax? conteaza f mult firma care produce cardul? am vazut ca sunt cele mai ieftine( 80 ron 1Gb) si mi-e frica sa nu am probleme cu el. voi ce carduri aveti? ati avut vreodata probleme cu ele?

#47
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006

View PostSnowWhit3, on Sep 19 2006, 06:50, said:

@arab... credeam ca ai si tu vreo sursa mai interesanta... pe google am destul :)
www.iphone-forum.org

#48
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
pai asteptam mai fratilor sa apara la oferta la vodafone dar pana cand? peste tot pe unde am intrebat mi s-a spus ca nu stiu cand sau daca il vor aduce. si cat credeti ca o sa fie pretul? la inceput o sa fie super scump. (apropo la dealerii vodafone nu il gasesti sub 16 juma la abon). cred ca o sa apara la un pret de aprox 15 mil la abon. si abia dupa cateva luni poate o sa mai scada pretul dar nu prea cred ca astia de la voda tin de preturi la nokia. eu mi l-am comandat la gmb 15 mil la abon si nu e nici codat. abia astept sa vina.

#49
vic_oltcit

vic_oltcit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.10.2006

View Postmaryuso, on Oct 8 2006, 10:03, said:

ce parere aveti de cardurile kingmax? conteaza f mult firma care produce cardul? am vazut ca sunt cele mai ieftine( 80 ron 1Gb) si mi-e frica sa nu am probleme cu el. voi ce carduri aveti? ati avut vreodata probleme cu ele?

am eu n73,merge excelent,e luat de la baieti,sigilat.am o problema cu cardul twinmos cumparat separat 512mb a picat se pare dupa 2 zile.acuma sunt derutat,ca de la inceput imi facea probleme cardul,uneori imi bloca camera.pls help me ce card sa imi iau sa nu patesc acelasi lucru?pls help!!!!!!

#50
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postvic_oltcit, on Oct 14 2006, 04:17, said:

am eu n73,merge excelent,e luat de la baieti,sigilat.am o problema cu cardul twinmos cumparat separat 512mb a picat se pare dupa 2 zile.acuma sunt derutat,ca de la inceput imi facea probleme cardul,uneori imi bloca camera.pls help me ce card sa imi iau sa nu patesc acelasi lucru?pls help!!!!!!
Eu am un twinmos de 1Gb si nu mi-a facut probleme, o fi al tau defect.
Problemele mele sunt altele:
1. Daca folosesc o tema de pe card, la fiecare resetare a telefonului revine la tema default cu care a venit telefonul. Mai pateste cineva asa?
2. Am gasit pe un alt forum o discutie: " I just bought the n73 and im lerning how 2 use it more then just a phone.

i have a quest tho?? is it possible 2 get the light sensor to stop flashing.... i always use my phone as alarmclock and in in a dark room you can se it pretty good...... im just woundering, i had hard time 2 sleep last night and i notised the flashing light..... yeah i can turn the phone upside down....."
Si raspunsul: "The blue light is because of the sleep mode... Turn this off and no more blue blinking light (but more battery usage). Just put the phone upside down..."
Ce lumina albastra fratilor, am telefonul de o luna si n-am remarcat sa clipeasca ceva, nici un led, nimic. Luminati-ma si pe mine.

#51
vic_oltcit

vic_oltcit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.10.2006

View Postnepot, on Oct 14 2006, 09:15, said:

Eu am un twinmos de 1Gb si nu mi-a facut probleme, o fi al tau defect.
Problemele mele sunt altele:
1. Daca folosesc o tema de pe card, la fiecare resetare a telefonului revine la tema default cu care a venit telefonul. Mai pateste cineva asa?
2. Am gasit pe un alt forum o discutie: " I just bought the n73 and im lerning how 2 use it more then just a phone.

i have a quest tho?? is it possible 2 get the light sensor to stop flashing.... i always use my phone as alarmclock and in in a dark room you can se it pretty good...... im just woundering, i had hard time 2 sleep last night and i notised the flashing light..... yeah i can turn the phone upside down....."
Si raspunsul: "The blue light is because of the sleep mode... Turn this off and no more blue blinking light (but more battery usage). Just put the phone upside down..."
Ce lumina albastra fratilor, am telefonul de o luna si n-am remarcat sa clipeasca ceva, nici un led, nimic. Luminati-ma si pe mine.

lumineaza d luminat si la mine dar nu e asa d deranjant

#52
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
E o anumita setare care tb facuta? Ca la mine n-am schimbat multe de cand l-am cumparat, dar nici n-am vazut niciodata un led clipind.

#53
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Tools -> Settings -> Phone -> Display -> Power Saving. Cititi manualul telefonului dupa ce l-ati cumparat ;)

#54
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View PostValentine, on Oct 14 2006, 16:38, said:

Tools -> Settings -> Phone -> Display -> Power Saving. Cititi manualul telefonului dupa ce l-ati cumparat ;)
L-am mai citit odata dupa ce mi-ai recomandat asta. Eu n-am power saving, am doar power saver time-out, il am pus la 1 min, astea sunt optiunile 1min-30 min. Sleep mode e pus on, si cu toate astea nu vad nici un led clipind. Nu-mi dau seama care e dif intre sleep mode on sau off, mi se pare ca se comporta la fel, dupa 1 min intra un fel de screen saver care-mi spune, profilul, data si ora. D-asta astept un sfat avizat, ca in carticica lui nu e clar explicat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate