Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

FIFA 07 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#37
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Ati dat careva gol de la mai mult de 40 de metri ? Sau din lovitura libera de la 32 de metri ?

#38
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Io am dat de la jumatea terenului la practice.

#39
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu cred ca e cel mai bun FIFA de pina acum. Imi place, e mult mai realist, faze frumoase, pare mai greu. Se dau mult mai greu goluri din centrari dar mult mai usor din suturi din afara careului. La FIFA 06 75% din goluri le dadeam din centrari, devenise plictisitor.
La reluari se cam exagereaza cu efectul de DOF. Unde au vazut in realitate asa ceva oamenii aia?
Si o intrebare: cu ce periferic se joaca cel mai bine FIFA?

#40
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Joystick de PS 2 :D

#41
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postblackcat, on Oct 1 2006, 16:23, said:

La reluari se cam exagereaza cu efectul de DOF. Unde au vazut in realitate asa ceva oamenii aia?
Si o intrebare: cu ce periferic se joaca cel mai bine FIFA?
DOF-ul se poate dezactiva selectând din meniu "Medium" la graphic quality.

Pentru FIFA e absolut esențial un gamepad cu două stick-uri. Cel mai bun gamepad (all time) este gamepad-ul de XBOX 360. Este compatibil și cu PC-uri pe USB dar nu am văzut nicăieri pe site-uri românești.

#42
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Pai daca dau pe medium nu afecteaza si alte aspecte grafice?
Eu vroiam un sfat cu privire la un periferic pe care-l pot gasi in magazinele noastre fara sa coste mult, nu xbox sau ps2. Se poate?

#43
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Stie cineva cum sa fac sa joc cu inca un prieten la acelasi calculator? Sa incepem cate o cariera la echipa diferite. Am incercat la Tournament, dar e doar campionat...fara cupe europene, fara transferuri...

#44
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Faci doua careers ? Si save/load de fiecare data cand intri tu/el la calculator .

#45
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
pai e aiurea...vreau in acelasi campionat sa ne batem la titlu

#46
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
În turnament poţi selecta două echipe controlate de utilizator. Asta ar fi singura soluţie.

#47
Cristiano Connect

Cristiano Connect

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.07.2006
Pe mine ma enerveaza ca dau mereu gol din lovitura libera,mai ales de aproape.Trebuie sa apesi doar un pic pe sut (------ , cam atat sa se umple casutza aia) si dai gol sigur.

#48
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
se dau goluri mai greu din centrare, DAR fundasii in fifa 07 sunt complet idioti. adica poti sa driblezi tot terenul si sa dai gol. asta pe WORLD CLASS ceea ce e penibil. se dau foarte usori goluri din lovituri libere chiar daca executa un jucator care in viata lui nu a batut o lovitura libera.
eu l-am jucat initial pe pro pt ca nu ma consider bun la fifa si am avut surpriza ca fara mare efort sa observ ca meciurile le castigam la scoruri de tenis (6-2;6-3); ciudat e ca luam goluri din cornere si mai ales din lovituri libere unde portarul meu era complet tampit (eu puneam zidul pe un colt si lovityura era batuta pe coltul portarului si el tot nu apara).
apoi am trecut la world class....dar aceeasi poveste practic computerul nu are AI. ca sa nu mai orbesc de tactica; AI joaca la fel chiar daca e 2-0 pt el sau pt mine. penibil.

cred ca e unul dintre cele mai proaste fifa din toate timpurile. poate in multiplayer o fi mai bine.

inca un lucru BUG : se dau ffff usor goluri de la mijlocul terenului.

Edited by vlad2006, 04 October 2006 - 16:51.


#49
@dytu

@dytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.09.2006
FIFA 07 e nasol de tot in ceea ce priveste grafica si gameplay-ul. Jucatorii parca plutesc nu alearga, mingea se duce numai aiurea, goluri de la mijlocul terenului sau pe aproape....
Am instalat aseara jocul numai sa vad cum e, dar m-am intors brusc la PES5, este mult mai bine realizat.

Parerea mea..... :deadtongue:

#50
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Aceleasi discutii de o mie de ani... PES rulz and shit... Mie mi s-a parut de cacat pes, si m-am chinuit sa imi placa. Dar bineinteles ca trebuie sa fii aparte.

#51
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Cel mai bun gamepad pentru PC este Logitech Dual Action

Asta-i o varianta un pic mai veche, dar varianta noua seamana aproape perfect cu gamepad-ul de playstation 2 si este recunoscut de orice joc de pe piata.

Edited by Fubar, 13 October 2006 - 23:58.


#52
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Frumos. Ai/are cineva? :)

#53
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Fifa 07, il joc de vreo 3 zile si pot sa spun ca-mi place, e mult mai realist, in celelalte Fifa-uri de oriunde dadeai sut mingea se ducea pe poarta :mellow: acum parca mai tre sa tii o directie...
Faptulc a portarul trebuie controlat mai mult mis e pare de asemenea genial, la icneput si eu am crezut ca protarii sunt niste idioti dar apoi mi-am dat seama ca de fapt ii poti controla cand vine vorba de aparat.
Grafica: nu mi se pare cine stie ce, parca imi palcea mai mult inainte...

Pentru cei carora le place seria FIFA: ei bine... merita :)

#54
D3monZ

D3monZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2005

View PostPiorel, on Oct 13 2006, 23:45, said:

Frumos. Ai/are cineva? :)


daps..il am eu varianta cu feedback si sincer e prea frumos...se misca oamenii altfel cu el(ma refer din sticurile alea 2),faci scheme mult mai fain si mai repede cu ele...merita toti banutzii...1mil100 cu cablu..1mil 400 parca wireless!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate