Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

FIFA 07 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#19
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
L-am jucat şi eu aseară şi pot spune că îmbunătăţirile sunt multe dar mărunte! Însă acestea se adună şi fac jocul ca întreg mult mai plăcut şi mult mai realist decât precedentele. Pot spune că se apropie foarte mult de un meci "adevărat". E primul joc din seria FIFA care se apropie atât de mult de realism. Echipele joacă destul de inteligent, dar mai ales la fel ca şi versiunile reale ale acestora. Jucam cu Barca şi am luat la rând echipele de acolo. Dacă la majoritatea echipelor dădeam 2-4 goluri, la Milan n-am reuşit să dau încă nici un gol din vreo 4 partide, au o apărarare senzaţională.

Una dintre cele mai plăcute îmbunătăţiri este felul în care se fac deposedările, controlul mingii şi duelurile aeriene. În toate aceste cazuri cuvântul cheie este "poziţionare". Nu mai există situaţii în care deposedările sunt garantate şi mingea se lipeşte efectiv de jucător.

Duelurile aeriene sunt mult mai spectaculoase. Acum există un mic indicator pe teren în locul în care va ateriza mingea. În funcţie de unghiul în care zboară aceasta şi poziţia punctului trebuie să vă poziţionaţi cât mai bine pe traiectorie. De asemenea se pot da şi faulturi în aceste situaţii dacă incomodaţi prea tare adversarul.

Sistemul de pase a fost îmbunătăţit şi în funcţie de cât este ţinut apăsat butonul se pasează mai departe. Este asemănător cu sistemul de la şuturi. La şuturi au apărut modificări. Depinde de poziţia jucătorului şi a mingii dacă şutul va fi bun sau va ajunge în tribune.

Animaţii mai multe, îmbunătăţiri aduse sistemului de pase, AI mai bun, un joc dinamic şi aleator (nu mai există deposedări predefinite şi pase sau şuturi care reuşesc întotdeauna) fac din acest FIFA cel mai bun de până acum.

Aştept versiunea FULL şi sper să văd şi Steaua în joc şi alte echipe româneşti.

#20
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Patch pentru demo care scoate limita de timp, poate modifica rezoluția și alte opțiuni.

Attached Files



#21
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
FIFA va fi intotdeauna pe locul 2 ca simulator de fotbal.....Winning Eleven este cel mai tare. Trebuie sa apara cat de curand Winning Eleven 10.

Chestia cu "punctuletul" care arata unde o sa cada mingea este "imprumutata " (ca sa nu zic furata) de la WE.  Probabil ca au mai "imprumutat si multe altele".  Nu o sa joc demoul de la FIFA...pentru ca astept sa fiu dat pe spate din toate pct de vedere de WE10.

P.S. Si eu astept sa vad Steaua (si nu neaparat alte echipe romanesti) in simulatoarele de fotbal...cam stresant sa instalezi mereu patchuri sau alte chestii ca sa poti sa joci cu echipe romanesti....de fapt cu Steaua ca e singura care conteaza....

#22
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Pe mine nu prea ma impresionat , poate nu am simtit eu schimbarile ... se aseamana in mare parte cu fifa 06 ... si eu astept Winning Eleven 10 pentru ca... mi se pare ca fifa 07 e asemanator cu Winning Eleven 9 , Bafta !  :peacefingers:

#23
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
Pt. cei interesati: RLSP 2007 Demo este de astazi disponibil pe FifaRomania.

Patch-ul contine:

* 6 echipe din Liga I (Steaua, Dinamo, Rapid, Poli Iasi, CFR Cluj si UTA Arad)
* echipamente acasa/deplasare in format 2gk
* steme meniu, steme joc
* minikits meniu
* steaguri, banere
* mingea oficiala a Ligii I, Nike Total Aerow 90 II
* fete pentru: Niculescu(Dinamo); Petre Marin (Steaua); Miclea, Gavatorta (Poli Iasi); Dorinel Munteanu (CFR Cluj); Mazilu, Zicu (Rapid).

[ http://www.fifaromania.net/continut/im_11584368421.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://www.fifaromania.net/continut/im_11584368251.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by raphy, 17 September 2006 - 11:30.


#24
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Si unde se gaseste acest patch ? raphy ? Zi-ne si noua :D

#25
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
RLSP 2007 Demo este de astazi disponibil pe FifaRomania.

Ce parte nu intelegi ?

#26
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

View PostS@BYN, on Sep 24 2006, 17:06, said:

Si unde se gaseste acest patch ? raphy ? Zi-ne si noua :D
De aici il poti lua http://www.fifaroman...=rlsp-2007-demo  -_-

#27
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Imi cer scuze ... mi`am dat seama dupa nu stiam care e domeniul .ro . com . net .. blabla... raphy daca il ai pune`l un pic te rog ca imi spune pe site ca a depasit limita de downloaduri pentru 24 te rog.. mersi !  :peacefingers:

#28
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

View PostS@BYN, on Sep 24 2006, 21:40, said:

Imi cer scuze ... mi`am dat seama dupa nu stiam care e domeniul .ro . com . net .. blabla... raphy daca il ai pune`l un pic te rog ca imi spune pe site ca a depasit limita de downloaduri pentru 24 te rog.. mersi !  :peacefingers:
Sorry :P, dar nu il mai am. Mai incearca pe linkul ala...trebuie sa reusesti! Bafta!!

Edited by raphy, 25 September 2006 - 14:49.


#29
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
NO warez here :nonobad: :nonobad: ... am warn 20 % din cauza warezului :( :confused:

#30
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Ups ... nu stiam imi cer scuze... nu se va mai intampla  :confuzzled:

#31
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
Stiti cumva ce reprezinta acel "4" din coltul din dreapta jos al ecranului ce apare in timpul reluarilor ?

#32
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Uff...gata primul sezon din Fifa 2007...am inceput cu Realul si am luat campionatul si cupa + l-am cumparat pe Freddy Adu :D

#33
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Freeware NU CONSTITUIE WAREZ !!! Daca nu stii ce-i ala warez nu restrictiona accesul altor useri la informatie .

#34
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Dacă în fifa 06 Mutu era cu nume aiurea şi faţa de asemenea, ei bine... acum lipseşte de tot.

Nu pot decât se cred că este dn cauză că a fost depistat atunci căa consumat droguri. De asemenea şi Maradon a lipsit şi anul trecut din Classic XI.

Oricum e foarte aiurea cu atât mai mult cu cât am înţeles că el a fost depistat în urma unor analize făcute special de Chelsea, fapt care se cam bate cap în cap cu regulile Fifa/Uefa.

Una peste alta... ce e de făcut? :) Să îmi creez un Mutu? Parcă e cam aiurea totuşi. Un patch ar fi interesant. MAI ALES dacă ar veni de la EA.

#35
dinucata21

dinucata21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 24.03.2005
"Stiti cumva ce reprezinta acel "4" din coltul din dreapta jos al ecranului ce apare in timpul reluarilor ?"

si eu ma intreb :confused:

Edited by dinucata21, 01 October 2006 - 10:43.


#36
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Înainte de a vă întreba ar trebui să vă gândiţi puţin. Acel ”4” reprezintă de câte ori e reluată faza. Eu am numărat, şi de 4 ori îmi dă reluare la gol.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate