Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce CD-RW considerati ca ar fi mai bune?

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#37
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
CD-RW 32X inca nu se gasesc? AM vazut ca ASUS 52X32X52 vine cu un Verbatim 32x.

#38
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Byt
Am cumparat o cutie de 5 RW-uri Hispeed cica 16-24x ( atunci tocmai imi luasem rw-ul yamaha 44-24-44) si NU pot sa le scriu decat la 10 x , dupa ce am facut upgrade la firmware la writer .  


Pai nu trebuia sa faci upgrade daca iti strica vitezele...

#39
gabif1

gabif1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.02.2004
ce tot fugiti de MEMOREX ca de draqu, io am un RW de 210M - 4x pe care il folosesc (intens) de un an shi inca mai functioneaza.

ideea e (dupa cate am observat eu) sa-i mai dai un full erase din cand in cand.

... sau poate problema e writerul vostru...

#40
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Originally posted by Byt
Mi-am cumparat 3 raxoane din carrefour .. dC? Costa 25000 in carrefour .. Am inceput sa scriu pe ele si pana acum nici unul nu a facut nici o figura ( scrise si sterse de vreo 3-4 ori ) , sa vdm c iese .. daca le rescriu de 100 sunt multumit pot sa se exfolieze linistite !


Tot RAXON am si eu, pana acu' nici o figura n-au facut, sterse/rescrise de vro 10 ori cred, si sunt si ieftine  ;)

#41
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Nu mai ridicati in slavi Raxon ca cel putin cdr-urile sunt pedarde de cd-uri. Din 25 bucati luate bulk la cutie de la Carrefour, 17 nu mai merg dupa 1 luna si ceva... sunt pline de c2 errors pe 2 treimi din capacitate.

Sunt facute in Turcia sau India (Multimedia Machinery SA sau asa ceva) sub licenta originala Raks (Radacini srl...). Sunt cam cele mai proaste dupa DVision... care au cam iesit din fabricatie sau cel putin de pe piata noastra...

In rest cdrw la 25000... pai sa fim seriosi exista Verbatim 12x la acelasi pret de 1000 ori mai bune, le am de 2 ani fara bube... totul e sa cautati. Eu pt cdrw merg numai pe Verbatim ca in afara ca sunt bune merg si cu overburn serios...
Alea de 24x sunt ceva mai scumpe, vreo 30-35k lei dar merita daca ai unitate din generatia ultraspeed.

#42
Chuckie

Chuckie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.05.2004
eu folosesc de un an un TDK 4x 700 Mb si am scris pe el de vreo 300 de ori cu un teac 52/24/52 . am mai avut un maxell 650 si a mers binishor pana la pierdut unu'. avea un timp de acces mai mic. dar TDK -ul e bazat si o spun din experientza .

#43
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Originally posted by tech
de RAXON sa va feriti ca de dracu' !


Ei bine dupa o serie nerusita de Samsunguri, TDK(mai vechi intr-adevar) , am luat 4 Raxonuri de aproximativ 8 luni pe care trag ZILNIC ..nici o problema

#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Raxon from Carrefour, discuri care cad inevitabil in timp si 50% write error la 75% din viteza declarata. De fapt ele sunt tehnologie de 24x stantata 48 sau 52x  :P

#45
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
dintr-o cutie de raxon cdr48 10 luat acum 3 luni au supravituit doar 6

#46
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
TDK 12x @ TEAC DW548D. Le folosesc pentru transfer (dupa care imi pun informatiile pe CD-R), precum si pentru a verifica imagini. Concluzia e una singura: TDK e bun... cel putin pana acum...

#47
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
E vorba si de fabricantul real. Si eu am avut 2 Memorexuri, si unul a decedat dupa 20 de scrieri, iar celalalt cam 30. Mai am si unul mic, dar inca merge desi il folosesc de peste un an. E alt fabricant. La CD-R Memorexul e "aproape " ok. Am avut probleme doar cu un lot care se exfoliau inainte sa le scriu. Cel mai ok PrimeDisc. Folosesc unul cu InCD zilnic de peste 3 ani. Ptr cele de 700 acum am trecut pe TDK.

#48
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
dar ce ziceti de Yamaha? sunt mai scumpe, dar merita. am cateva de ani buni, am scris pe ele de nenumarate ori si n-am avut nici o problema. adevarul e ca n-am mai vazut prin magazine, poate nici nu se mai fac.

#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Yamaha nu mai este pe piata cdr de vreo 2-3 ani poate mai mult.

#50
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu am folosit PrimeDisc, Imation, Traxdata de 4X, Verbatim, Dysan si bineinteles Memorex. insa memorexurile m-au dezamagit: toate pe care le-am avut s-au exfoliat dupa 3-4 scrieri. mai am un Memorex de 210MB care insa merge bine. cred ca rw-urile Memorex de 210 sunt produse in alta parte, ca nu pica asa ca cele de 700. asa ca nu mai iau memorex cat oi trai eu.

de asemenea nici cd-r Memorex nu mi s-au parut prea bune, adica tinute in casa, fara a le expune in vreun fel la soare, s-au ingalbenit. mai folosesc cd-ri Traxdata siu nu am avut probleme cu nici unul.

#51
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
---
toate pe care le-am avut s-au exfoliat dupa 3-4 scrieri
---

Sa nu cumva sa fi fost contrafacute...

#52
Lyonn

Lyonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 17.05.2004
nu va mai kkti pe voi , memorexurile sunt cele mai tari si ca cd-rw si ca cd-r sa stiti ca cea mai importanta faza aici e cd rw care conteaza foarte mult eu am un plelxltor si nam nici o problema cu nici unul dintre cd rw am totta cd-rw de mai bine de 8 luni si nici o problema.
SAC  :peacefingers:

#53
Maus

Maus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2003
eu folosesc imation de 2 ani si nu am avut nici o problema pana acum cu nici un cd
IMATION  :first:

#54
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
Mai nou la Muzica au parut niste cd-uri numite Arita! Cd-rw (Asus 40x12x48 ) se impaca foarte bine cu ele !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate